Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
22 czerwca 2020

Kopalnie zostaną zlikwidowane przez podatki?

Kopalnie zostaną zlikwidowane przez podatki?
fot. pixabay

Związek Zawodowy Górników w Polsce domaga się zmniejszenia opodatkowania sektora górniczego. Działacze obawiają się, że przyczyni się ono do likwidacji części kopalń.

Związkowcy z ZZG wyliczają, że obciążenia podatkowe kosztują górnictwo 6-8 mld zł rocznie. Rada Krajowa tego związku zawodowego domaga się natychmiastowego ograniczenia nadmiernego opodatkowania polskiego węgla.  Przez ten „Haracz” polski węgiel ma być mniej konkurencyjny, niż zagraniczny.

- Obciążenie jednej tony węgla ponad 30 podatkami, w tym dziewięcioma specyficznymi tylko dla branży górniczej wynosi około 120 zł. W czasie, gdy trwa brutalna wojna na szczeblu unijnym, przeciwko polskiemu węglowi nie można kolejny raz szukać oszczędności w świadczeniach na rzecz pracowników. ZZG w Polsce alarmuje: brak zmniejszenia opodatkowania węgla to najkrótsza droga do likwidacji kopalń i zamiany polskiego węgla, surowcem importowanym. Chcąc ratować górnictwo, trzeba zrewidować niekorzystny dla górnictwa system opłat i kar - napisali m.in. związkowcy w specjalnym apelu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW nie wypłaci dywidendy za 2019 rok JSW nie wypłaci dywidendy za 2019 rok

Żadna z kopalń nie zostanie (teraz) zamknięta Żadna z kopalń nie zostanie (teraz) zamknięta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Podpowiedź23.06.2020 14:35

To tajny plan Kaczyńskiego. Dąży do tego od 7 lat.

Gość23.06.2020 11:57

Tu łopony trza palić, ale nikt nie wyjdzie na ulicę, bo bezpośrednio nikt do kieszeni gUrnika nie wkłada łapska po kasę. Rządzący robią to pośrednio, po przez opodatkowanie, ale gUrnik nie zrozumie, że mógłby zarabiać więcej, gdyby podatki były mniejsze. Wtedy sytuacja branży była by lepszejsza, ale nie zapominajmy też o tłustych kotach, nadmiernej biurokracji i fachowcach przyjętych z ramienia po linii.

Radio Teheran23.06.2020 10:12

@Gość

"Wywalcie wszystkie związki. Zostawcie tylko 3 główne centrale nic więcej."

To i tak w dalszym ciągu będzie o 3 za dużo. Nam potrzeba takiej drugiej Margaret Tatcher, czyli kobietę z jajami

Nata23.06.2020 8:49

Nie przez podatki tylko przez PO.

Gość22.06.2020 22:24

Wywalcie wszystkie związki. Zostawcie tylko 3 główne centrale nic więcej. (1 pójdzie na układy,2 się dogadają a już 3 będą się pilnować) Wywalcie wszystkie firmy pokroju "szwagier,brat ciotka córki - związkowców czy rodzin emerytów dawniej wysoko postawionych - czytaj nadsztygarzy i dyrektorzy" Bo oni maja układy i wciskają swoje za grubą kasę.
I zobaczycie że to się będzie fajnie kulać, będą zyski a nawet tych podatków nie będzie trzeba omijać.
Bo śmiech na sali jak firma szyjąca ubrania pewnego posła nie szyje a kupuje gotowe ciuchy, doszywa swoje metki i sprzedaje 5 razy drożej spółce. Gdzie związkowiec jest pośrednikiem w sprzedaży gwoździ i śrub i ma na tym 500% marży. Gdzie jeden drewniany kaszt konkretnie dębowy o wymiarach 1x0,2x,02m kosztuje tyle co 3m3 drewna dębowego.

@gosc22.06.2020 21:41

Tak, bo to tzw wlal-wylal.

Balon22.06.2020 19:26

Ja bym oddał te wszystkie kopalnie w ręce związkowców. Dajcie im rządzić i niech pokażą wyniki.

Korona Wirós22.06.2020 16:57

@Oko proroka

Wiesz co to słownik ortograficzny?

Ale jak się w szkołę kamieniami rzucało, to teraz są tego efekty.

Oko proroka22.06.2020 16:29

Ciule wy nic do górnictwa nie dopłacie my płacąc tyle podatków utrzymujemy nie jednego negusa co chodzi do pracy i go nie znac

Żeliwo 22.06.2020 16:02

Nie rozumiem przecież do górnictwa państwo dopłaca . A kopalnie podatków nie odprowadzają , tak media trąbią na cały świat

Pokaż wszystkie opinie (24)