Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
BS Kredyt bez gwiazdek
25 czerwca 2020

Ekonomiści z "Korfantego" w czołówce najlepszych

Ekonomiści z "Korfantego" w czołówce najlepszych
fot. ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego

Od lat są w czołówce najlepszych młodych ekonomistów regionie i nie tylko. Po raz kolejny uczniowie z jastrzębskiego Korfantego potwierdzili, że ekonomia nie ma przed nimi tajemnic.

Ubezpieczenia społeczne to czarna magia i zmora dla przedsiębiorców. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego z sukcesem wzięła udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Ze względu na panującą epidemię wojewódzki finał odbył się za pośrednictwem Internetu.

- Młodzież poprzez udział w tym przedsięwzięciu sprawdziła swoją wiedzę, rozwinęła nowe umiejętności, poszerzyła wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczniowie rozwinęli również kompetencje społeczne. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem aplikacji komputerowych - mówi dyrektor Korfantego Ewa Mentel. 

Na platformie testportal.pl 19 czerwca przeprowadzony został II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwszy raz w historii Olimpiady etap wojewódzki odbył się online. Wzięło w nim udział 288 zespołów z całej Polski. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS.

Szkołę reprezentowali młodzi ekonomiści: Paulina Kokot uczennica klasy III A T, Marta Mazur oraz Rafał Krzempek uczniowie klasy I A TG.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Robin26.06.2020 12:26

Teraz niech myślą jak poprawić sytuację w Jastrzębiu i ściągnąć inwestorów, co zrobić aby miasto rozwijało się. Jaki obrać kierunek.

Gość25.06.2020 11:34

Pieknie

Gość25.06.2020 10:39

To dobrze tylko gdzie do pracy chyba do Czech.

Gość25.06.2020 10:18

Świetnie :)