Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 czerwca 2020

Ekonomiści z "Korfantego" w czołówce najlepszych

Ekonomiści z "Korfantego" w czołówce najlepszych
fot. ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego

Od lat są w czołówce najlepszych młodych ekonomistów regionie i nie tylko. Po raz kolejny uczniowie z jastrzębskiego Korfantego potwierdzili, że ekonomia nie ma przed nimi tajemnic.

Ubezpieczenia społeczne to czarna magia i zmora dla przedsiębiorców. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego z sukcesem wzięła udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Ze względu na panującą epidemię wojewódzki finał odbył się za pośrednictwem Internetu.

- Młodzież poprzez udział w tym przedsięwzięciu sprawdziła swoją wiedzę, rozwinęła nowe umiejętności, poszerzyła wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczniowie rozwinęli również kompetencje społeczne. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem aplikacji komputerowych - mówi dyrektor Korfantego Ewa Mentel. 

Na platformie testportal.pl 19 czerwca przeprowadzony został II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwszy raz w historii Olimpiady etap wojewódzki odbył się online. Wzięło w nim udział 288 zespołów z całej Polski. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS.

Szkołę reprezentowali młodzi ekonomiści: Paulina Kokot uczennica klasy III A T, Marta Mazur oraz Rafał Krzempek uczniowie klasy I A TG.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec nauki. Czas na wakacje! Koniec nauki. Czas na wakacje!

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Robin26.06.2020 12:26

Teraz niech myślą jak poprawić sytuację w Jastrzębiu i ściągnąć inwestorów, co zrobić aby miasto rozwijało się. Jaki obrać kierunek.

Gość25.06.2020 11:34

Pieknie

Gość25.06.2020 10:39

To dobrze tylko gdzie do pracy chyba do Czech.

Gość25.06.2020 10:18

Świetnie :)