Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
26 czerwca 2020

Kierowcy! To was może drogo kosztować

Kierowcy! To was może drogo kosztować
fot. KMP Jastrzębie

Niebieska koperta z symbolem wózka inwalidzkiego jest miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych. Zajmowanie go może nas sporo kosztować. Nie opłaca się również wykorzystywać czyjejś karty parkingowej.

 

Parkowanie na niebieskiej kopercie, bez ważnej karty parkingowej, kończy się mandatem w wysokości 500 zł oraz pięcioma punktami karnymi. Jeszcze gorzej jest, kiedy kierowca używa karty parkingowej osoby niepełnosprawnej, która nie należy do niego. Wówczas mandat wynosi 800 zł oraz 7 punktów karnych.

- Pozostawiając pojazd zaparkowanym na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, musimy liczyć się z tym, że może on zostać usunięty z drogi na koszt właściciela - wyjaśnia asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziś policyjna akcja "Prędkość". Uważajmy na drogach Dziś policyjna akcja "Prędkość". Uważajmy na drogach

Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość28.06.2020 13:04

Mam niepelnosprawne dziecko, jade z dzieckiem staje na kopercie, jade bez dziecka staje na szarym. Jakoś nie jest mi ciezko sie dostosować.

Gość28.06.2020 9:40

Spokojnie policja nic Wam nie zrobi, no chyba , że będzie akcja "Miejsce parkingowe dla inwalidy". Obecnie trwa akcja "Byle do końca służby".

Prawdomowny27.06.2020 13:13

@Do Prawdomowny Dziś o 11:48: następnym razem napisz jak będziesz miał coś do powiedzenia bo czytanie tego bełkotu to żadna przyjemność.

ZOMO27.06.2020 12:20

Dawniej to się delikwenta badało gumową pałą czy jest mocny czy słaby i dostawał odpowiednią kategorię zdrowia i kopert nie było ale zachciało się demokracji to cwaniactwo robi co chce .

Do Prawdomowny27.06.2020 11:48

Jesteś nadal bez oznak rozwoju umysłu. Szkoda, dla wszystkich, że piszesz bzdury. Z budowy zdań wynika, że najczęściej piszesz po wypiciu jakiegoś alkoholu lub zażyciu innej używki, rozpuszczającej mózg.
Postępujesz źle. Nienawidzisz wszystkich wokół, co ci się kiedyś odbije nieprzyjemną "czkawką".
Prawdy nie da się zakłamać. A tak się zdaje takim jak ty.

Do Beata 27.06.2020 9:08

Czyli Masz protezy i chodzisz czyli według mnie koperta się nie należy to jest proste a jak by patrzeć Twoim tokiem myślenia to każdy ma jakąś w sobie chorobę . i najlepiej to zamalować wszystko na niebiesko i zrobić jedną wielką kopertę .

Prawdomowny26.06.2020 20:35

@Kontrola: Widzialem, że na Waszym osiedlu, w przeciwieństwie do większości innych osiedli, od lat nie zrobiono zwalniaczy, taki pakiet bez parkingu czyli nie ma po co hamować :) No, ale macie rondo a to prawie jak karuzela, super zabawa. Cyk focia z Najjaśniej Panującą :)
@Staszek: znam faceta, który ma kartę parkingową niepełnosprawnego, a jego jedyną niepełnosprawnością jest brak połowy małego palca w ręce. Od lat zachodzę do głowy jak to się ma do osób niepełnosprawnych z prawdziwymi trudnościami w poruszaniu się, ale cóż, wysiada taki gruby kot ze swojej fury i zadowolony bo parkuje jak panisko o każdej porze...

Do Staszek26.06.2020 19:38

To nie tylko chodzi o niesprawność ruchową. Serce, które nie działa prawidłowo, rak w poważnym stanie rozwoju, płuca które nie pracują prawidłowo, słabe ukrwienie mięśni w nogach co powoduje że chodzenie jest nie tylko bardzo bolesne, ale może powoduje brak czucia w nogach, też kwalifikują się do karty niepełnosprawnego. Jest wiele nie opisanych tu przypadków. Nie tylko brak nóg.
Problemem jest nieprawne korzystanie z takiej karty. Policja musi sprawdzać czy z auta stojącego na parkingu sklepowych, czy miejskim korzysta wtedy niepełnosprawny. Tylko wtedy ta karta daje uprawnienia. Kilkakrotnie złapano, nawet młode osobny z kartą wystawioną na kogoś z rodziny, które z auta korzystają sporadycznie. Żeby otrzymać taką kartę trzeba przedstawić dowody zdrowotne i poddać się badaniom komisji. Członkowie komisji są niedowiarkami. Wymagają stu procentowej pewności, że chorego można zakwalifikować i przyznać mu kartę.

Beata26.06.2020 18:14

Ktos tu napisal ze nie widzi aby to byli inwalidzi itd
Nie trzeba miec ucieta noge aby miec taka karte ! Ja mam w obu kolanach protezy i w bidrze. I oczywiscie ze tego nie widac na zewnatrz. Zastanowcie sie co piszecie. Oby was to nie spotkalo !!!

Staszek26.06.2020 13:37

Wy się przyczepcie do tych co wydają te pozwolenia tym pseudo inwalidom bo ja osobiście nie widzę żeby któryś z tych niby inwalidów miał jakieś niesprawności ruchowe i to jest parodia .

Ben26.06.2020 12:30

A może by tak straż miejska wzięła się za pojazdy muzealne których w naszym mieście pełno w innych miastach jakoś mają przepisy pozwalające na ich usunięcie.

Kontrola26.06.2020 12:09

Zapraszam na BGP osiedle Pani "Prezydentki"
Auta stoją byle gdzie byle jak byle by stać. .. ale rondo jest a dzieciaki zamiast.na placu zabaw to bawią się skacząc po śmietnikach.Gruby cwaniak ciągle na niebieskim parkuje a karty nie widać a takich tu jest wielu. Albo karta od sąsiada albo odwrocona o zadowoleni inwalidzi

kpt26.06.2020 11:22

Na Jasnej jeden baran (kiedyś prelude teraz civic) od lat parkuje na miejscu dla inwalidów i nic

Gość26.06.2020 10:25

Co z tego że mam dobry wysoki a straż miejska nie ma czasu się zajmować pierdołami.

Jastrzymbiok26.06.2020 8:30

Niestety w Jastrzębiu takie parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych jest normą.Zwłaszcza na parkingu przy Tesco.Policja nieźle by tam podreperowała finanse państwowe.

Gość26.06.2020 7:33

Niby kto to sprawdzi? Policja? Przecież oni przejeżdżają koło samochodów zaparkowanych na przejściach dla pieszych i nie reaguję. Teraz jest nowy zwyczaj, parkuje się na miejscu dla inwalidów, a za szybą pozostawia się kartkę z numerem mieszkania lub numerem telefonu. Rodzina pielęgniarki też parkuje na miejscu dla inwalidów, bo załatwiła kartę dla ojca. Co prawda ojciec jest zdrowy i sam parkuje bez przywileju, ale rodzina chętnie korzysta z przywileju.