Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 czerwca 2020

Jak głosować na wakacjach, poza Jastrzębiem?

Jak głosować na wakacjach, poza Jastrzębiem?
fot. PKW

Wyjazd na urlop w inny rejon Polski nie jest przeszkodą w głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich. Wystarczy pobrać tylko zaświadczenie z jastrzębskiego magistratu.

Do 10 lipca można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, niezbędne, aby oddać swój głos poza miejscem zamieszkania.  Zaświadczenie wydawane jest w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój, na sali Obsługi Interesantów znajdującej się na parterze, okienko nr 7. Wniosek można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika. Kontakt telefoniczny: (32) 47-85-363.

Można też głosować korespondencyjnie. Wyborcy, którzy będą chcieli skorzystać z głosowania korespondencyjnego, muszą złożyć wnioski odpowiednią deklarację do 30 czerwca. Osoby, które zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego już w przypadku I tury wyborów, nie muszą składać deklaracji ponownie. Możliwość głosowania korespondencyjnego zostanie przydzielona im automatycznie.

Podobnie jak przypadku pierwszej tury wyborów prezydenckich, wyborcom mającym orzeczoną kwarantannę  przysługuje dłuższy czas na zadeklarowanie chęci korespondencyjnego uczestnictwa w wyborach.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na kogo zagłosują jastrzębianie? Zagłosuj w ankiecie Na kogo zagłosują jastrzębianie? Zagłosuj w ankiecie

Kogo w wyborach mają poprzeć członkowie "Solidarności"? Kogo w wyborach mają poprzeć członkowie "Solidarności"?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Albo...30.06.2020 19:59

... można też zrobić to przez internet przez epuap.gov.pl

Aga30.06.2020 19:04

Tylko, żeby załatwić sobie takie zaświadczenie do głosowania poza miejscem zamieszkania trzeba swoje odstać pod Urzędem Miasta.

Korona Wirós30.06.2020 7:45

Stare przysłwie staropolskie indian weneckich spod Baraniej Góry mówi, że wszędzie jest dobrze, ale poza tą upadającą osadą górniczą najlepiej.