Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
2 lipca 2020

Rusza tężnia w OWN. Wodny plac zabaw nadal nieczynny

Rusza tężnia w OWN. Wodny plac zabaw nadal nieczynny
fot. MOSiR Jastrzębie

Wraz z początkiem sezonu letniego uruchomiona zostanie tężnia w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Niestety, wodny plac zabaw pozostanie nadal nieczynny.

Już w ten weekend mieszkańcy będą mogli korzystać z dobrodziejstw fontanny solankowej znajdującej się w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Druga atrakcja tego miejsca - wodny plac zabaw dla dzieci, niestety pozostanie nadal nieczynna.

- Nie możemy uruchomić wodnego plac zabaw, ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi wskazaniami sanepidu. Jednak zapraszamy mieszkańców do OWN. Będzie można skorzystać z tężni. Otwarte będą punkty gastronomiczne - mówi Zofia Florek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

MOSiR przypomina, że na terenie ośrodka należy przestrzegać reżimu sanitarnego - co najmniej 1,5-metrowej odległości, a kiedy jest to niemożliwe, trzeba założyć maseczki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spędziłam popołudnie na OWN w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wrażenia? [ZDJĘCIA, WIDEO] Spędziłam popołudnie na OWN w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wrażenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Festiwal Kolorów na OWN na zakończenie lata Festiwal Kolorów na OWN na zakończenie lata

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Ola06.07.2020 9:46

Pracowałam w takiej przyczepie całe lato i odradzam kupowanie. Nie chcecie wiedzieć co wam sprzedają i jakie są warunki w środku. Sanepid powinien sprawdzać częściej. Ja i koleżanki pracowałyśmy bez umowy bo tak przyczepy działają. Zdażało się że bez książeczek zdrowia. Kupowanie żywości z przyczepy to narażanie zdrowia.

Gość06.07.2020 9:35

@Damian budki jakie chcesz to możesz sobie na działce postawić miasto ma dbać o wizerunek. Ponad to smród roznoszący się z budek muszą wąchać wszyscy.

Damian05.07.2020 9:53

A co wy chcecie zrobić Amerykę z j bia budki z jedzeniem mogą być kto nie chce niech nie kupuje a njalpiej się wyprowadź cie gdzieś do innego kraju tam będą drogie restauracje na wasza kieszeń luksus o jakim marzycie

Gość04.07.2020 9:46

Punkty gastronomiczne jak dumnie to brzmi. Sprzedają niezdrową żywność,, szpecą teren i zarabiają zatrudniając bez umowy. Miasto nie sprawdza a postojowe na own to najdroższy czynsz w mieście. Inspekcja pracy w raz z sanepidem powinna zająć się tym szemranym interesem.

Jou03.07.2020 11:46

A co z dalszymi inwestycjami na own?

Obywatel Milk03.07.2020 8:36

Punkty Gastronomiczne? Miasto powinno nakazać, żeby te budy na kółkach, przerobione przyczepy na kurzej łapce współgrały z otoczeniem. Powinna być specjalna ustawa, która jasno i wyraźnie ustala jakie warunki powinien spełniać ów punkt gastronomiczny. Teraz wygląda to tak, że dwie, w porywach trzy budy, serwują sztuczne lody z maszyny, hamburgery gorszego sortu i jakieś niezdrowe przekąski dla dzieci. Do tego są oklejone jakimiś tandetnymi reklamami, podparte cegłówkami wyłowionymi z pobliskiego bajora. Wstyd! OWN ma dawać przykład, a nie bić szpetotą po oczach.

Gość02.07.2020 15:29

Przez działania jsw i miasta zamknięto granice z Czechami, miasto leży a mieszkańcy to seniorzy i patologia. Druga kadencję czekamy na przedstawienie inwestorów. Osoba odpowiedzialna za inwestycje otrzymała stołek naczelnika. Nie znalazła inwestora zaczęła promować miasto. Jej promocje widać na każdym kroku zniszczenie upadek brak pracy brak wsparcia młodzieży. Za publiczne pieniądze można siedzieć i nic nie robić podatki płacąc nie w naszym mieście.

do Upadek02.07.2020 12:42

Piszesz cytuję ,, Same podpisy komentujących pokazują jak są to słabe umysły " sam podpisujesz się nickiem Upadek tak że sam o sobie piszesz he he to jest samobójczy strzał w łeb he he .

do Upadek02.07.2020 12:36

Te Upadek jesteś pewnie na rencie co dlatego ci wybaczam te bzdury co tu napisałeś .

do Upadek02.07.2020 12:33

Już twój nick mówi wystarczająco dużo o Tobie tak że nie musisz się tu pocić nad tematami takimi jak inteligencja bo to temat nie dla ciebie .

Upadek02.07.2020 11:36

Miasto Jastrzębie upada, nie z powodu złego zarządzania. Upada bo upada normalność w zachowaniach mieszkańców. Komentarze w tak oczywistej sprawie pokazują jak niski jest iloraz inteligencji komentujących. Zerwa wiedza z podstaw codziennego życia społecznego. Plus bezmyślność. To jest upadek.
Same podpisy komentujących pokazują jak są to słabe umysły.

Pałac Federacji02.07.2020 10:57

A czy trzecia, istotna z powodów epidemiologicznych, atrakcja - kibelek, czynna?

Korona Wirós02.07.2020 9:06

Nie możemy uruchomić wodnego plac zabaw, ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi wskazaniami sanepidu.

Tekst powinien brzmieć:

Nie możemy uruchomić tej upadającej osady górniczej, ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi wskazaniami sanepidu. Cała nadaje się do likwidacji,a pani burmistrz do abdykacji. Taka jest konsekwencja zwijania skrzydeł.

Gość02.07.2020 9:03

Punkty gastronomiczne? Dobry żart

Raper klasztorny02.07.2020 8:40

Widziałem ten wodny "plac zabaw" całkiem niedawno, podczas spaceru. Farba odłazi. Zdecydowanie udana i trwała inwestycja. W końcu przez tyle dziesiątków lat działała, w końcu musiała się zedrzeć.

Luna02.07.2020 8:26

Teznia.... co na tym Own można robić hahaha chodzić w koło po alejkach jak na spacerniaku, grill? Mogli by kasę na wiadukt zainwestować niż w takie coś