Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
Wesele w Dąbrówce
2 lipca 2020

Startuje 300+ na nowy rok szkolny

Startuje 300+ na nowy rok szkolny
fot. shutterstock

Mimo że dopiero co zaczęły się wakacje, już można składać dokumenty w ramach programu „Dobry start”, czyli 300 + na wyprawkę szkolną.

300 zł jest przyznawane na każde dziecko w wieku 7-20 lat, pod warunkiem, że pobiera naukę. Pieniądze przeznaczone są na podręczniki i inne niezbędne rzeczy potrzebne w szkole. Uczniowie niepełnosprawni mogą otrzymywać takie świadczenie do 24 roku życia. Wniosek może złożyć opiekun prawny dziecka - rodzice lub inne osoby.

Wniosek o świadczenie dobry start można składać on-line od 1 lipca 2020 r. przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2020 r. Wniosek można też złożyć, wykorzystując do tego bankowość elektroniczną.

Złożenie wniosku w lipcu 2020 r. lub sierpniu 2020 r. gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września 2020 r. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy dostaną więcej pieniędzy na wczasy Górnicy dostaną więcej pieniędzy na wczasy

Zostawiłeś pieniądze w bankomacie? Są do odebrania na Policji Zostawiłeś pieniądze w bankomacie? Są do odebrania na Policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
myślący05.07.2020 8:45

Nie cieszcie się tak! To z naszych podatków. Dług będą spłacać nasze dzieci, wnuki i prawnuki...

Brajan04.07.2020 9:59

A Gadowski tez zyje na koszt podatników i co mamy z niego? NIC.

Do zeby03.07.2020 9:53

O! Kolejny "patol" co na koszt podatników siedzi w domu!

Korona Wirós03.07.2020 5:59

@piotr

Zapraszam do pracy w Czechach.

Zajęcie lekkie, łatwe i przyjemne. Czesi cenią Polaków na stanowiskach managerskich. Stawka 30 000zł / m-c.

zeby02.07.2020 16:34

piotr kto Ci broni abyś wybrał taki sposób na życie? Ten Waldek nie potrzebował studiów i kursów by się w życiu ustawić.Ty żyjesz w jakimś wyścigu szczurów w korporacji i wieczorowe studia nie pomogą Ci w karierze.

piotr02.07.2020 11:29

Waldek ma żonę i piątkę dzieci. Oboje są bezrobotni. Ciężka sytuacja prawda? Waldek ledwo skończył podstawówkę, a później posiedział trochę z kumplami na ławce, bo co miał robić? Waldek jest leniwy, do ciężkiej pracy nie pójdzie, a dobrze płatnej nie dostanie, bo nie chciało mu się uczyć. Ale Waldek nie jest głupi. Wziął ślub z koleżanką i narobił dzieci. Na początek dostali mieszkanie socjalne od gminy, bez czynszu oczywiście, dostają również co miesiąc 1100zł zasiłku dla bezrobotnych, do tego 2000zł za "500+" i 500zł zasiłku socjalnego, bez dodatków. Z pomocy społecznej i Caritasu dostają ubrania, jedzenie, węgiel, sprzęt RTV i AGD, pomoce szkolne dla dzieci i kolonie oraz zajęcia pozaszkolne. Waldek nie robi nic, bo nie musi. Czasami jak znudzi mu się przepijanie z kolegami nie swoich pieniędzy to pojedzie na kilka miesięcy do Holandii na sadzonki, gdzie pościemnia trochę za 1000 euro miesięcznie "na czarno". Jego żona jak się bardzo nudzi to zajmuje się robieniem fryzur i paznokci koleżankom, oczywiście też na czarno, oraz sprzedawaniem znajomym nadwyżek wszystkiego co dostają z Caritasu. Dzięki "dobrej zmianie" Waldek nie płaci też podatków bo wzrosła kwota wolna właśnie tylko dla tych na zasiłkach, od przyszłego roku będzie miał darmową opiekę medyczną, mimo że nie jest ubezpieczony, a w przyszłości emeryturę "obywatelską", mimo że nie płaci składek. Waldek czasami lubi się pośmiać z tych którzy sponsorują mu życie, chociaż po piwku zawsze nawyzywa ich od złodziei i lemingów. Waldek wie na kogo będzie znowu głosował... NA TYCH Z 500+ !!

Gość do Gość 9.1602.07.2020 10:09

Masz Cykora za Mentora,a Cykor nic nie daje tylko Ja ci daje haha.

Gość02.07.2020 9:16

lemingi nie pobieraja 300+ i Ci co głosuja na szambonura Trzaska