Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 lipca 2020

Czujnik w łazience uratował życie

Czujnik w łazience uratował życie
fot. PSP Jastrzębie

W jednym z mieszkań przy ulicy Wrocławskiej w środę uruchomił się czujnik gazowy. Lokatorzy wyczuli zapach gazu. Wezwano straż pożarną.

Przybyli na miejsce strażacy sprawdzili za pomocą wykrywacza oparów i gazów stan atmosfery. Wyniki nie wskazywały żadnego zagrożenia dla ludzi. Jednak po uruchomieniu gazowego podgrzewacza wody stężenie tlenku węgla wyniosło 1000 ppm, a więc stanowiło zagrożenia dla zdrowia i życia.  Strażacy stwierdzili, że przyczyną tak wysokiego wskazania był niesprawny gazowy przepływowy podgrzewacz wody.

Strażacy apelują, aby lokatorzy zaopatrzyli się w tak zwane czujniki gazowe, które nie tylko wskazują na niesprawną instalację, ale nierzadko ratują życie i zdrowie ludzkie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ktoś ukradł gazetę "Jastrząb"? Ktoś ukradł gazetę "Jastrząb"?

W czasie epidemii "Jastrząb" dotrze do mieszkańców W czasie epidemii "Jastrząb" dotrze do mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość05.07.2020 22:46

W bloku 10-cio piętrowym gdy na zewnątrz jest ponad 35 stopni a powietrze na dworzu stoi w miejscu to czujnik wyje w łazience bardzo często nawet mimo wyłączonego junkersa gdyż spaliny cofają się również z łazienek sąsiadów mieszkających poniżej lub powyżej i jakoś nie wydzwaniam nigdy po straż pożarną i nie robię z czujnika bohatera gdyż takie jest jego przeznaczenie.A czujnik mam od 12 lat.

do Darek05.07.2020 17:47

Ale tu jest mowa o gazie czyli był piecyk gazowy. Wyczuli gaz. Dopiero potem wykryto tlenek węgla.

Darek05.07.2020 17:33

Ale kit. Tlenek węgla jest bez zapachu i smaku. Czujnik też mam w łazience i często zaczyna dawać sygnał o przekroczeniu stężenia CO .Wszystkiemu winna wentylacja w blokach. Jak przy kontroli zgłosiłem to do kominiarza to kazał mi zamykać okna podczas korzystania z łazienki, bo spaliny zamiast do kanałow cofają sie do mieszkania. Totalna porażka.

Gość05.07.2020 7:57

Cóż. Gaz czuć i nie czuć. Kiedyś zastałem lokatorkę, która nastawiła czajnik na herbatę. O herbacie zapomniała i o tym, żeby zapalić pod czajnikiem też. Gaz się ulatniał. Na szczęście w porę wróciłem...

Gość04.07.2020 17:29

To w końcu co ci lokatorzy wyczuli , gaz czy spaliny od których wzrosło stęzenie tlenku węgla ? Co to za pierdoły?

korki taczer04.07.2020 15:48

Strażacy to są twardziele. A myślicie że kto wycina tych nieżywych albo szczątki z samochodów? Sami wychodzą?

Lokator04.07.2020 15:21

W jednym z mieszkań uruchomił się czujnik gazu lokatorzy wyczuli zapach gazu. Czyli dopiero jak zadziałał czujnik to lokatorzy wyczuli gaz a wcześniej nie czuli?

Rolnik04.07.2020 12:15

Odpowiedzialność.

Pokaż wszystkie opinie (8)