Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
BS Kredyt bez gwiazdek
5 lipca 2020

Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie na League of Legends?

Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie na League of Legends?
fot. materiały prasowe

League of Legends, czyli LoL to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier sieciowych na świecie. I choć od jej premiery minęło ponad 10 lat, jej popularność wciąż rośnie. Nie mogło to umknąć uwadze firm bukmacherskich, które już kilka lat temu umożliwiły swoim klientom przyjmowanie zakładów na rozgrywki prowadzone pomiędzy drużynami w grze. Jak obstawiać LoL, od czego zacząć? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Poznaj podstawy gry
Co można obstawiać?
Którego bukmachera wybrać?
Porady dla początkujących

Poznaj podstawy gry

Pomimo iż zasady League of Legends wydają się proste, niezbędnym jest dokładne poznanie możliwości rozgrywki we własnym zakresie. Umożliwia to darmowa wersja gry dostępna w sieci. W dużym skrócie, w rozgrywce biorą udział dwie 5-osobowe drużyny, których celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Pozornie wydaje się to proste, w praktyce liczy się mnóstwo szczegółów, które trzeba poznać, aby myśleć o trafnym typowaniu. Pomimo wielu godzin poświęconych na naukę i obserwację różnych wariantów zakończenia rozgrywki, jak w każdych zakładach bukmacherskich również w LoL przyda się odrobina szczęścia.

Co można obstawiać?

Mając za sobą etap podstaw gry, możemy przejść do typów wydarzeń, które można obstawiać. Jest ich kilka od zwycięzcy pojedynczej rozgrywki po zwycięzcę całego turnieju. Możemy również obstawiać bardziej szczegółowe wydarzenia. Przykładowo, który rodzaj smoka pojawi się grze jako pierwszy? lub ilu będzie zabitych baronów? Umiejętne typowanie takich szczegółów wymaga od graczy dużego doświadczenia i wyczucia. Pomocne będą w tym m.in. transmisje telewizyjne z rozgrywek LoL.

Którego bukmachera wybrać?

Jeśli poczujemy, że nasza wiedza na temat gry jest wystarczająca, nie pozostaje nic innego jak wybrać bukmachera, który prowadzi zakłady na LoL. Listę legalnych bukmacherów znajdziemy bez problemu w sieci. Zawiera ona nazwy firm posiadające licencję Ministerstwa Finansów, co zapewnia ich klientom bezpieczeństwo środków.

Oferta bukmacherów jest bardzo zbliżona do siebie i o wyborze bardzo często decydują szczegóły w postaci aktualnych promocji na start, posiadanie aplikacji mobilnej. Jednym z głównych czynników przemawiających za wyborem danego bukmachera może być również to, że specjalizuje się on w określonej dyscyplinie. W przypadku League of Legends będzie to szeroko rozumiany e-sport.

Porady dla początkujących

Mamy zatem wybranego bukmachera. Pora obstawić pierwszy zakład. W tym punkcie podamy kilka prostych wskazówek, które powinny pomóc na samym początku przygody z LoL.

- przygotuj kwotę pieniędzy, którą możesz przeznaczyć na grę z nastawieniem, że możesz ją stracić. Warto być konsekwentnym, aby później nie dokładać do ustalonej sumy.

- próbuj grać bez obstawiania. Sprawdź, czy wybrany bukmacher daje taką możliwość. Jeśli nie, poszukaj innego, nawet na jakiś czas. Nic tak nie pomoże nauczyć obstawiać, jak gra bez pieniędzy. Skupisz się wówczas na rozgrywce i możliwościach, jakie daje, a nie kalkulacji czy wygrasz.

- oglądaj transmisje online z rozgrywek. Ułatwia to nabycie wiedzy o wydarzeniach, które pojawiają się w grze, oraz daje możliwość śledzenia opinii innych graczy na czatach online, którą zawsze towarzyszą turniejom. Czaty są cennym źródłem opinii, komentarzy doświadczonych graczy. Jak w każdej dyscyplinie to właśnie doświadczenie decyduje często o naszych powodzeniu lub przegranej.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże wszystkim początkującym i niezdecydowanym miłośnikom LoL.

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pasta termoprzewodząca - jak nałożyć ją na procesor? Pasta termoprzewodząca - jak nałożyć ją na procesor?

Jakie są rodzaje klawiatur do komputera i którą kupić? Jakie są rodzaje klawiatur do komputera i którą kupić?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!