Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 lipca 2020

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych
fot.JSW S.A.

Najlepsi uczniowie z klas górniczych otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Fundatorem jest Jastrzębska Spółka Węglowa. 28 młodych ludzi już otrzymało gratyfikacje finansowe.

Uczniowie klas górniczych z Jastrzębia-Zdroju, Knurowa, Czerwionki-Leszczyn, Pawłowic i Ornontowic mają szansę na stypendium finansowe od JSW, pod warunkiem wysokich wyników w nauce. Mogą też liczyć na pracę w spółce, już po ukończeniu nauki. Spółka przyznała takie stypendia 28 uczniom.

Nagrody specjalne trafiły do trzech najlepszych uczniów klas górniczych z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy. Wysokość stypendiów to: 1,5 tys. zł, 1 tys. zł oraz 800 zł.

Wręczenia uczniom stypendiów ograniczono do symbolicznego spotkania z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Ornontowic. Stypendiami obdarowano sześciu uczniów tej szkoły - trzech uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia oraz trzech najlepszych uczniów Technikum Górniczego. Symboliczne czeki oraz upominki wręczyli uczniom Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej oraz Jarosław Rutkowski, dyrektor KWK Budryk.

- Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję wytrwałości w nauce. Szczególne gratulacje należą się Wojciechowi Bialucha, który osiągnął najwyższą średnią - 5,67 wśród wszystkich uczniów, którzy otrzymali w tym roku stypendium. Podziękowania należą się również nauczycielom, bo waszą zasługą jest, że uczniowie mają tak dobre wyniki i dziś możemy przyznać im nagrody - powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW, ds. pracy i polityki społecznej.

Programem stypendialnym Jastrzębskiej Spółki Węglowej objętych jest ponad 700 uczniów szkół o profilu górniczym. Dodatkowo od dwóch lat JSW wyróżnia uczniów, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.   

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Duże zainteresowanie urlopami górniczymi w JSW Duże zainteresowanie urlopami górniczymi w JSW

Związkowcy wyruszyli na protest do Luksemburga Związkowcy wyruszyli na protest do Luksemburga

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Ja09.07.2020 22:42

Miasto patoli. Uczniom nie płacą za osiągnięcia w nauce najgorsze miasto w województwie śląskim. Rozdają 200 tysięcy klubom sportowym które mają sponsora i dostały zastrzyk gotówki ponad milion złotych z budżetu miasta. Jsw rozdaje żeby tworzyć ryli którzy wyjazd za granicę bo to miasto nie ma przyszłości.

Gość09.07.2020 17:04

Oni uczą się dla siebie czy dla pieniędzy?

M.09.07.2020 14:17

Nie tylko klasy górnicze, mechanicy cnc też otrzymali nagrody z ZSnr5

bb09.07.2020 10:54

Kleryk na estradzie: jak nie masz pojęcia o problemie to się nie wypowiadaj, sa to klasy tzw. górnicze w zawodach technik elektryk, technik elektronik,technik górnik uczniowie wraz z rodzicami podpisali umowę o współpracy po skończeniu szkoły w razie gdyby JSW potrzebowała specjalistów w tych branżach będą zobowiązani przez 12 miesięcy podjąć zatrudnienie w strukturach spółki jeżeli nie będą w tym czasie studiować czy nie podejmą innej pracy w zamian za to maja stypendium 250zl brutto miesięcznie przez okres nauki pod warunkiem 100% frekwencji

Kleryk na estradzie09.07.2020 10:14

@Anatomia bełkotu

"Kto przy zdrowych zmysłach wybiera dzisiaj szkołę górniczą ."

Roszczeniowi zadymiarze, zawistni Polacy katolicy i nieroby.

Anatomia bełkotu 09.07.2020 9:06

Kto przy zdrowych zmysłach wybiera dzisiaj szkołę górniczą .

Przodowy 09.07.2020 8:18

Po podjęciu pracy w górnictwie właśnie tyle dostanie wypłaty co na tym czeku , i bardzo będzie zdziwiony , i zawiedziony że tak wdepnął .

Kleryk na estradzie09.07.2020 8:06

Jakie klasy górnicze?

Uczą tam o energii odnawialnej?

Greta to się zapewne w szkolnej ławie przewraca.