Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
10 lipca 2020

Kto nielegalnie wywiesił banery Andrzeja Dudy?

Kto nielegalnie wywiesił banery Andrzeja Dudy?
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Banery wyborcze zachęcające do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę pojawiły się w ciągu komunikacyjnym ulic: al. Piłsudskiego, 11 Listopada i 1 Maja, Podhalańska, Czecha. Problem w tym, że zostały umieszczone tam nielegalnie.

Na chwilę obecną Urząd Miasta nie wie nawet, kto dokładnie wywiesił te banery. Jednak w związku z tym, że wszystko wskazuje, że są to zwolennicy Andrzeja Dudy, magistrat skierował pismo do Komitetu Wyborczego Andrzeja Dudy z prośbą o ściągnięcie banerów. Jak na razie bez odpowiedzi.

Nasza redakcja próbowała, jednak bezskutecznie, skontaktować się w tej sprawie z posłem Grzegorzem Matusiakiem z jastrzębskiego Prawa i Sprawiedliwość. Nie odbiera telefonów, ani nie odpisuje na e-maile w tej sprawie.

- Kodeks wykroczeń, który ma w tym wypadku zastosowanie, nakazuje wezwać pisemnie do ściągnięcia banerów, jednak zgodnie z prawem, jest na to czas do 7 dni. Jeśli materiały zostaną ściągnięte do tego terminu, wówczas zostanie naliczona opłata za korzystanie z miejsca. Natomiast, jeśli będą się tam znajdować powyżej 7 dniu, dodatkowo dojdzie do tego jeszcze kara finansowa. Takie są możliwości prawne działania  - mówi prezydent Anna Hetman, pracująca zdalnie podczas kwarantanny. 

Banery z podobizną Andrzeja Dudy zostały wywieszone przy drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Cennik za metr kwadratowy przedstawia się następująco: powiatowe - 2 zł, gminne - 1,60, wojewódzkie -3 zł.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 12 lipca. Obywatele będą wybierać pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent w ogniu pytań Prezydent w ogniu pytań

Nikodem Matusiak nadal prezesem państwowej spółki Nikodem Matusiak nadal prezesem państwowej spółki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (68)
Ech.. 14.07.2020 19:40

Facjata budynia wisiała też przy lesie na Cichej. Aż ktoś dał mu w pysk, bo nie dostał bułki.

j10414.07.2020 13:38

kto legalnie zdjał nielegalnie zawieszone banery ANDRZEJA ZWYCIĘZCY??

Hmmm...13.07.2020 16:26

@Dominator...no coś Ty!!! To Gadowski ;)

Dominator12.07.2020 21:05

Jak nie wiecie to ten darmozjad Matusiak i jego spółka związkowa z kwk Zofiówka

więcej banerów= większa niechęć12.07.2020 19:26

Sprawdzone poprzez rozmowy z mieszkańcami. Odbierane to jest jako nachalne narzucanie woli. Bez względu na to kogo baner reklamuje.

menel12.07.2020 18:59

ciekawe czy dziś wybije szambo całej Polsce ,czy dalej będzie płynąć z wawy do Gdańska

Lolobrygida12.07.2020 16:22

Wieszanie wizerunku Dudy bez zgody właścicieli posesji to norma w tej jedynie słusznej opcji politycznej. Traktują innych z góry i myślą, że im wszystko wolno. A niektórych właścicieli posesji zastraszają!!! Nie wspomnę już o zaklejaniu plakatami wszystkiego co nie jest pisowskie. Trzasnąć Trza i tyle.

gość12.07.2020 9:42

Komu i dlaczego to przeszkadza. Facet fajniutki, milutki, mądry dba o Polkę i Pokaków. Co wam znowu nie pasi. Zajmijcie się nadzorem nad smieciami a nie plakatami.

Waldek 11.07.2020 20:35

To przykre,że ugrupowanie które rządzi Polską i często głosi,że wszyscy są równi wobec prawa sami to prawo łamią i dają zły przykład.

chwała rodzica11.07.2020 20:26

Wieszali to zwykli ludzie. Wyglądali na działaczy związkowych.

Pokaż wszystkie opinie (68)