Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 lipca 2020

Powstała petycja w sprawie oświetlenie nocnego

Powstała petycja w sprawie oświetlenie nocnego
fot. Adam Piwoński

Oświetlenie nocne w Jastrzębiu jest znacznie ograniczone. Lampy uliczne wyłączane są o 24:00. Wszystko to w ramach oszczędności. W tej sprawie powstała petycja internetowa mieszkańców.

- Apelujemy do Pani Prezydent Anny Hetman o jak najszybsze przywrócenie nocnego oświetlenia miasta. Obecna sytuacja, przy tegorocznej deszczowej aurze, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Mamy już pierwsze potrącenie na ulicy Podhalańskiej, która z uwagi na kiepską jakość oświetlenia, była niebezpieczna nawet przy działających latarniach. Dlatego jeszcze raz apelujemy i żądamy, aby nie szukać oszczędności, kosztem bezpieczeństwa jastrzębian i w trybie natychmiastowym przywrócić normalne oświetlenie miasta – napisał autor petycji Tomasz Maron.

Magistrat już wcześniej wyjaśniał, że taka sytuacja jest wynikiem poszukiwania oszczędności w ramach kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa.

 - Docelowo lampy będą gasły o północy na terenie całego miasta. Z naszych obserwacji wynika, że wtedy na drogach i chodnikach jest znacznie mniej pieszych i pojazdów i nie będzie miał wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców. Taki zabieg da miastu oszczędności rzędu ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie - wyjaśniają jastrzębscy urzędnicy. Dodają, że dochody miasta w związku z epidemią zmniejszyły się o około 40 %.

Polub i udostępnij
Czytaj też

A jednak latarnie zaświecą A jednak latarnie zaświecą

Wypadek na Piłsudskiego: Skosił dwie latarnie i znaki Wypadek na Piłsudskiego: Skosił dwie latarnie i znaki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Gość22.07.2020 9:29

Miasto bogate w patologie i nieudolna władze

Gość21.07.2020 14:56

Przecież nie tak dawno mówiliście że Jastrzębie należy do jednego z najbogatszych miast w Polsce.Oj jak nisko upadliśmy....

Propozycja 21.07.2020 13:27

Proponujemy wyłączanie oświetlenie skate parku o 22:00. Obowiązuje cisza nocna a po 22:00 przyjeżdżają na deskorolkach aby poskakać czyniąc ogromny hałas w postaci trzasku.
Rozumiemy, że włodarze miasta ani myślą o przychyleniu się do sugestii mieszkańców, bo w ten sposób okazali by słabość. Według nich, mieszkańcy są podwładnymi urzędników i muszą się zachwycać UM i nie krytykować.
Popieraliśmy Panią Prezydent. Ale już nie popieramy. Brak szacunku urzędników do nas jest widoczny coraz bardziej.
p.s W Niemczech, Belgii, Holandii, Francji i pewnie w innych krajach Europejskich, też są światła wyłączane po 24:00 do 5:00. Wszystko w ramach oszczędności. W tym czasie Policjanci są bardzo ruchliwi, co głupkom wybija z głowy chęć działania. Zwłaszcza, że policjanci nie mają żadnych zahamowań przy użyciu broni.

Pałac Federacji21.07.2020 10:42

" tylko złośnicy krytykują oszczędności miasta"

Nowy budynek UM to oszczednosci? Albo muzeum zlomu pogorniczego?

myślący21.07.2020 6:27

W czasie tak trudnym dla wszystkich, tylko złośnicy krytykują oszczędności miasta.

Mag21.07.2020 5:33

Gazela:To może ty byś się nadawała,albo faworyzujesz pisiora na to stanowisko.

Aluś21.07.2020 1:22

Wandale niszczą samochody, wybijają szyby, skaczą po samochodach np; na ul Zielonej
Ciemno jak w du...e to hulaj dusza.

Gość20.07.2020 21:52

Nie spełniać na życzeń.w nocy bo się śpi

Wójt20.07.2020 21:27

Ciekawe, że w Zebrzydowicach już ten sam system oświetlenia funkcjonuje od kilkunastu lat, światła też tam gasną po 24 i mieszkańcom to nie przeszkadza.

Prawdomowny20.07.2020 20:14

Jeszcze w temacie gospodarności i zarządzania. Niecałe dwa lata po katastrofie w Genui (8.2018) właśnie odbywają się testy nowego wiaduktu, którego parametry sa troszkę większe od naszego: 1067 metrów długości i 17,5 tys. ton stali.
https://youtu.be/CuHQ0rHkizM 

Pokaż wszystkie opinie (32)