Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
Sklep Medicanna
24 lipca 2020

Straż Miejska wezwana do... królików

Straż Miejska wezwana do... królików
fot. pixabay

Straż Miejska otrzymała niecodzienne zgłoszenie od klienta sklepu zoologicznego. Jego zdaniem znajdujące się tam króliki były przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach.

Jastrzębianin powiadomił Straż Miejska o tym, że króliki i gryzonie są przetrzymywane w zbyt małych klatkach. Nie mają odpowiedniej karmy i wyściółki.

Strażnicy miejscy powiadomili Powiatowego Inspektora Weterynarii z Wodzisławia Śląskiego, który dokonał kontroli.  W jej wyniku ustalono, że warunki dobrostanu zwierząt były zachowane - klatki umożliwiały zapewnienie naturalnej postawy ciała. Wszystkie zwierzęta miały zapewnioną wodę i pokarm.

- Klatki były czyste, pellet świeży. Zwierzęta nie sprawiały wrażenia chorych ani zaniedbanych. Powiatowy  Lekarz Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim zwrócił uwagę, że w przypadku sklepów zoologicznych nie ma określonych szczegółowych warunków utrzymywania zwierząt, wobec tego nie ma możliwości wymagania od właściciela sklepu konkretnych warunków, można jedynie zalecać poprawę istniejących - informuje Straż Miejska.

Powiatowy  Lekarz Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim przeprowadzi w najbliższym czasie ponowną kontrolę placówki pod kątem posiadania wymaganej dokumentacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Zapłacą mieszkańcy Zdemolowano przystanek. Zapłacą mieszkańcy

Pies pogryzł dzieci Pies pogryzł dzieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość24.07.2020 10:59

Na coś sie przydali

Gość24.07.2020 8:47

Paradoks.

Sprawa nieistotna, jeden telefon i SM przybywa.

A ile się słyszy o permanetnych wybrykach wandali, ale wtedy SM przymyka oko.

Pałac Federacji24.07.2020 8:27

Powinni równocześnie zbadać warunki mieszkaniowe tego klienta

Oko proroka24.07.2020 8:15

Kapuś który leżącego człowieka nie podniesie