Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
Sklep Medicanna
24 lipca 2020

Dzieciaki na wakacjach z kopalnią

Dzieciaki na wakacjach z kopalnią
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa ufundowała wakacje dla 120 wychowanków domów dziecka. Wyjadą nad morze, wezmą udział w jednodniowych wycieczkach.

Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW organizuje co roku kolonie oraz wycieczki dla podopiecznych domów dziecka objętych patronatem przez spółkę. To ponad 120 dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Dodatkowo, w ramach akcji JSW Dzieciom, odbywają się także półkolonie, jednodniowe wyjazdy edukacyjne oraz spotkania z ciekawymi postaciami. Dzięki takim wydarzeniom dzieci, często po raz pierwszy, mają okazję podróżować po kraju i poznawać lokalne atrakcje turystyczne. To tym ważniejsze właśnie teraz.

W tym roku dzieci i młodzież ze wszystkich placówek – z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego z Jastrzębia-Zdroju, Centrum Wsparcia Dzieci i Rodziny ,,Przystań” z Pszczyny i Domu Dziecka w Cieszynie – wyjadą na kolonie do ośrodka Grupy Kapitałowej JSW do Sianożęt. Chcąc jeszcze bardziej urozmaicić najmłodszym czas wakacji, zaplanowano także krótsze wyjazdy np. do Chlebowej Chaty w Brennej, zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, Energylandii oraz do Fundacji Terra Spei w Lipowej koło Żywca.

Czas izolacji społecznej był trudny dla wszystkich, ale szczególnie dla dzieci z domów dziecka, które przez kilka miesięcy były unieruchomione w ośrodkach. Ze względów bezpieczeństwa, nie mogły opuszczać terenu placówki ani przyjmować odwiedzających. Nasz Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu kontaktował się z podopiecznymi wirtualnie, podsyłaliśmy ciekawe materiały edukacyjne z naszego portalu Nowa Kopalnia Wiedzy JSW, rozmawialiśmy przez telefon – ale wiadomo – nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Dlatego cieszymy się na wspólne wycieczki i razem spędzony czas – mówi Agnieszka Barzycka, kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sezon ogórkowy Sezon ogórkowy

Spędziłam popołudnie na OWN w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wrażenia? [ZDJĘCIA, WIDEO] Spędziłam popołudnie na OWN w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wrażenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość24.07.2020 11:02

Lepiej zafundować tym dzieciom wycieczki itd niż dać niektórym rylon barbórki, czternastki itd

myślący24.07.2020 9:35

Tym dzieciom należy się wszystko, co najlepsze. One już są pokrzywdzone przez los. Ale czy są kochane?