Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 lipca 2020

Drogie ulewy. Kosztują miasto ok. 1 mln zł

Drogie ulewy.  Kosztują miasto ok. 1 mln zł
fot. JastrzebieOnline.pl/kb

Miasto musiało wygospodarować ok. 1 mln złotych na usuwanie skutków ostatnich ulew, jakie nawiedziły nasze miasto. W ramach działań naprawczych roboty prowadzone są na ul. Chlebowej, Wielkopolskiej, Leśnej.

Ostatnie ulewy, jakie przeszły również przez nasze miasto nie obyły się bez negatywnego wpływu na infrastrukturę drogową. Trzeba naprawić podmyte i uszkodzone drogi  - ulica Leśna oraz Chlebowa.

Roboty trwają również przy schodach prowadzących z ulicy Mazowieckiej do Jaru Południowego. Jak poinformował jastrzębski magistrat, pod schodami budowana jest studnia, która będzie zbierać deszczówkę. Miejsce to jest newralgiczne, ponieważ odprowadza wodę deszczową z tego rejonu miasta (ul. Mazowiecka) poprzez Jar Południowy aż do rzeczki Szotkówka. Mieszkańcy, którzy tamtędy przechodzą, natykają się więc na zamknięte schody.

Jak poinformowała Izabela Grela z jastrzębskiego magistratu na wszystkie działania naprawcze, związane z usuwaniem skutków ulew miasto musi wydać kwotę ok. 1 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy ruszą roboty na wiadukcie przy Piłsudskiego? Kiedy ruszą roboty na wiadukcie przy Piłsudskiego?

Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Do Eh27.07.2020 23:04

Jeżeli zatrudnisz sobie w domu fachowca od kafelek. To żądasz żeby to zrobił solidnie czy żeby odwalił fuszerkę za wielkie pieniądze? - Wszak ty płacisz. To samo tyczy się wszelkich ale to wszelkich robót wykonywanych dla miasta. Wszak to my wszyscy płacimy z podatków więc żądamy żeby było zrobione do porządku!
Taki mały przykładzik Jedyna firma w mieście klejąca dziury w asfalcie czymś czarnym z worka. Trwałość średnio kilka dni. A robią to dlatego tak byle jak żeby mieli na okrągło robotę na miejscu. Ciekawostka firma zarejestrowana w Żorach i wyprowadzająca podatki z miasta.

Gwidon27.07.2020 21:41

Zimą Miasto zaoszczędziło.

Eh26.07.2020 21:10

Tak ulewom i normalnym zasadom fizyki czy chemii to jest winna prezydent. Już naprawdę co niektórym się w głowach pomieszało. A jak Wam sąsiad zaleje mieszkanie to winicie sąsiada czy właściciela zalanego mieszkania (czyli sami siebie)? *facepalm*

Pawel26.07.2020 20:13

Hetmanke biedna to wszystko kosztuje. Najbardziej wczasy pod grusza urzędników.

Inżynier Bolek26.07.2020 16:19

Jakieś referendum w sprawie odwołania tego prezydenta, ponieważ to miasto nie ma gospodarza. Jest tutaj coraz gorzej...

gość26.07.2020 11:52

Winą nie są ulewy ale nieudolnośc pracowników i władzy urzędu. Prezydentem nauczycielka, zastępcami tez typowi politycy a szefową inwestycji Maryśka licząca ok. 70 lat życia, do pomocy zdziśka i inni zbyt dojrzali pracownicy, którzy pobieraką wielkie emerytury z urzędu i emerytury z ZUS. Anna ich nie wygoni do ona też ma uprawnienia emerytalne. Najgorsi pseudofachowcy w PL!

Gość26.07.2020 10:52

Nie miasto, tylko podatników.

gość26.07.2020 9:31

Trzy lata remontowali ul. Mazowiecką to dlaczego nikt o tym nie pomyślał? Marnują nasze podatki na partackie a bardzo drogie remonty i utrzymywanie setek pracowników zbędnych w magistracie.
Przekrój zawodów wielki, począwszy od pieleniatek a skończywszy na wykształceniu średnim bez matury.

Gość25.07.2020 19:58

Susza źle ulewy jeszcze gorzej. Zawsze będzie wina natury jak władza nieudolna.

Gość25.07.2020 16:23

Firma od chlebowej i wiaduktu interesujące. Sprawdźmy z kim są powiązani.

Pokaż wszystkie opinie (30)