Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
27 lipca 2020

Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe

Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe
fot.WFOŚiGW Katowice

Jastrzębianie wskazują od lat na potrzebę czystego powietrza w mieście. Problemem jest tzw. niska emisja. A jednym z rozwiązań – termomodernizacja. O  tym, jak pozyskać pieniądze na ten cel powiedzą eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W poniedziałek, 3 sierpnia, do Jastrzębia przyjedzie specjalny mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Eksperci będą udzielać informacji, wskazówek o tym, jak pozyskać dotacje na działania proekologiczne, np. termomodernizację budynków. Pomogą w wypełnieniu wniosków.

Punkt będzie zlokalizowany na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II 6 i zostanie udostępniony dla zainteresowanych w godzinach 09:00 – 12:30.

- Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach - wyjaśnia minister Michał Kurtyka.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Aby proces złożenia wniosku przechodził sprawnie, wymagane jest:

  • Obecność (wszystkich ) współwłaścicieli nieruchomości objętej dofinansowaniem
  • Obecność współmałżonka Wnioskodawcy
  • Podanie numeru księgi wieczystej nieruchomości w formacie XX0X/00000000/0
    (gdzie X to litera a 0 to cyfra)
  • Przygotowanie numeru działki ,na którym znajduje się nieruchomość objęta dofinansowaniem
  • Podanie dokumentów potwierdzające dochód uzyskane za rok 2019 r.
  • Podanie numeru rachunku bankowego
  • Znajomość powierzchni użytkowej budynku, a także rok oddania budynku do użytkowania

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spalają odpady w piecach Spalają odpady w piecach

Jak zdobyć pieniądze na wymianę kotła? Jak zdobyć pieniądze na wymianę kotła?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Justyna 05.08.2020 12:17

Ja korzystałam z portalu CzystePowietrze.eu https://czystepowietrze.eu/ 
Pomogli wypełnić wniosek i dobrać odpowiednie urządzenie do metrażu i zgodnie z moimi preferencjami. Jesteśmy zadowoleni. Kocioł użytkujemy już ponad rok

Przemek 03.08.2020 16:02

Możliwe ! Tak jest to możliwe ! Mi się udało i wybrałem kocioł eei pellets z firmy Kostrzewa. Teraz składam wniosek na ocieplenie budynku .

Beta Orbiter27.07.2020 11:33

Widzę, że autor poniższego komentarza trochę niedouczony albo niewyspany, ewentualnie jedno i drugie.
Brak korelacji między programem dotacyjnym z UM a programem "Czyste Powietrze" jest istotny, no ale jak się nie czyta regulaminów to potem pisze się takie bzdety.

Pozdrawiam cieplutko i życzę mniej trollowania.

Oko proroka27.07.2020 8:19

Ja cały czas byłem przekonany że w magistracie jest komórka która się tym zajmuje i bierze ciężkie pieniądze _ myliłem się przepraszam!!!