KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
BS Kredyt bez gwiazdek
27 lipca 2020

Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe

Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe
fot.WFOŚiGW Katowice

Jastrzębianie wskazują od lat na potrzebę czystego powietrza w mieście. Problemem jest tzw. niska emisja. A jednym z rozwiązań – termomodernizacja. O  tym, jak pozyskać pieniądze na ten cel powiedzą eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W poniedziałek, 3 sierpnia, do Jastrzębia przyjedzie specjalny mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Eksperci będą udzielać informacji, wskazówek o tym, jak pozyskać dotacje na działania proekologiczne, np. termomodernizację budynków. Pomogą w wypełnieniu wniosków.

Punkt będzie zlokalizowany na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II 6 i zostanie udostępniony dla zainteresowanych w godzinach 09:00 – 12:30.

- Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach - wyjaśnia minister Michał Kurtyka.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Aby proces złożenia wniosku przechodził sprawnie, wymagane jest:

  • Obecność (wszystkich ) współwłaścicieli nieruchomości objętej dofinansowaniem
  • Obecność współmałżonka Wnioskodawcy
  • Podanie numeru księgi wieczystej nieruchomości w formacie XX0X/00000000/0
    (gdzie X to litera a 0 to cyfra)
  • Przygotowanie numeru działki ,na którym znajduje się nieruchomość objęta dofinansowaniem
  • Podanie dokumentów potwierdzające dochód uzyskane za rok 2019 r.
  • Podanie numeru rachunku bankowego
  • Znajomość powierzchni użytkowej budynku, a także rok oddania budynku do użytkowania

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy nadal nie wymienili kotłów grzewczych Mieszkańcy nadal nie wymienili kotłów grzewczych

Powiedzą jak otrzymać dotacje Powiedzą jak otrzymać dotacje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Justyna 05.08.2020 12:17

Ja korzystałam z portalu CzystePowietrze.eu https://czystepowietrze.eu/ 
Pomogli wypełnić wniosek i dobrać odpowiednie urządzenie do metrażu i zgodnie z moimi preferencjami. Jesteśmy zadowoleni. Kocioł użytkujemy już ponad rok

Przemek 03.08.2020 16:02

Możliwe ! Tak jest to możliwe ! Mi się udało i wybrałem kocioł eei pellets z firmy Kostrzewa. Teraz składam wniosek na ocieplenie budynku .

Beta Orbiter27.07.2020 11:33

Widzę, że autor poniższego komentarza trochę niedouczony albo niewyspany, ewentualnie jedno i drugie.
Brak korelacji między programem dotacyjnym z UM a programem "Czyste Powietrze" jest istotny, no ale jak się nie czyta regulaminów to potem pisze się takie bzdety.

Pozdrawiam cieplutko i życzę mniej trollowania.

Oko proroka27.07.2020 8:19

Ja cały czas byłem przekonany że w magistracie jest komórka która się tym zajmuje i bierze ciężkie pieniądze _ myliłem się przepraszam!!!