Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 lipca 2020

Bez węgla koksowego nie ma cywilizacji? [video]

Bez węgla koksowego nie ma cywilizacji? [video]
fot. JSW S.A.

Czy można wyobrazić sobie świat bez węgla koksowego? To pytanie stawia Jastrzębska Spółka Węglowa i odpowiada, że bez tego produktu nie ma naszej cywilizacji.

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa rocznie ok. 15 mln ton węgla, który wykorzystywany jest w całej Europie Środkowej i nie tylko. Koks produkowany przez koksownie wchodzące w skład Grupy Kapitałowej JSW w ilości ok. 3,2 mln ton rocznie także jest sprzedawany za granicę.

-  Głównymi odbiorcami są klienci w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji i w Indiach. Co ciekawe, Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza też wkrótce wkroczyć na rynek chiński. A możliwości są ogromne - wielkość udokumentowanych zasobów operatywnych węgla wynosi 1 mld ton, a to gwarantuje utrzymanie wydobycia przez JSW do 2075 roku - informuje JSW

O znaczeniu węgla koksowego we współczesnym świecie opowiada materiał filmowy JSW 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy JSW straci miliony złotych? Czy JSW straci miliony złotych?

"Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast  [video] "Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Beler30.07.2020 22:45

ostatnio eksperci pokazywali w TV sytuacje w PGG a w tle pokazywali filmiki z kopalni miedzi xD dobrze że nie soli. Tak się ludzie znają na węglu że nie odróżnią węgla od miedzi a węgiel energetyczny czy koksujący to już ekstremo w pojęciu różnicy

Moherowy 28.07.2020 19:50

Z takim zarządzaniem i przerostem zatrudnienia mogą nawet kopalnie czystego złota zatopić. Czy tylko w Jastrzębiu jest węgiel kokosowy? Nie ma się co pokazać w wynikach finansowych to się robi propagandę na filmie. Patrz wyniki 4q2019,1q2020 i.... 2q2020. Patrz kurs akcji. To obraz firmy zarządzanej przez partię i zz.

Gość28.07.2020 7:29

W JSW słyszeli o niskoemisyjnej produkcji stali? Słyszeli o szwedzkiej technologii Hybrit lub o projekcie H2Future? Zapraszamy do Niemiec , Austrii i Szwecji.

Gadzina27.07.2020 23:20

Zamykać im prydzej te kopalnie. Kto sfinansuje szkody górnicze za 30 lot? Kto bydzie wyplacoł emeyrtury rylom? IM pryndzyj zamknac tym lypiej do nos.

Emil27.07.2020 21:52

Sasin wam pokaże cywilizację ......

Gwidon27.07.2020 21:38

A ja dobrze życzę JSW. Powodzenia i Szczęść Boże.

Demon27.07.2020 20:58

Wszystkim wodorowym hutnikom radzę trochę więcej poczytać o tej technologii zamiast już wieszczyć koniec węgla koksowego. Oczywiście w końcu w hutnictwie przestanie być potrzebny koks ale ten proces potrwa jeszcze 20-30 lat (Szwedzi twierdzą że zaczną wprowadzać rozwiązania wodorowe w hutnictwie na skale przemysłową dopiero 2035 r.) Obecnie wodór w hutnictwie ma zastąpić gaz ziemny i piece łukowe a nie wielkie piece zużywające koks. Rozpisując się dalej na ten temat nie ma obecnie technicznych możliwość produkcji wodoru na skalę przemysłową żeby mógł on zasilić wszystkie europejskie huty. Kolejną sprawą jest koszt takiej stali ma być ona według obecnych wyliczeń przynajmniej 30% droższa niż stal z tradycyjnej huty. Czyli koks w hutnictwie pewnie będzie dalej powszechnie stosowany tylko po za granicami UE.

Gość27.07.2020 20:33

Wkrótce będziemy największym producentem CO2 i będziemy robić filmiki propagandowe w stylu jak to bardzo CO2 jest potrzebne dla prawidłowego wzrostu roślin i jakim to wielkim producentem jesteśmy w Europie. Myślę, że ludzie to kupią. Pomysł oddaję za darmo.

Gość27.07.2020 20:22

Cuchnie politycznym przekrętem na odległość... Szykujcie pieniądze na odprawy, a nie głupie filmiki.

Edi27.07.2020 19:03

W jsw powinno byc inne motto- bez zwiazkow zawodowych nie ma cywilizacji

Pokaż wszystkie opinie (22)