Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°
28 lipca 2020

Powstanie teren rekreacyjny dla wędkarzy i nie tylko

Powstanie teren rekreacyjny dla wędkarzy i nie tylko
fot. jastrzebieonline/kbł

Jastrzębie od lat odczuwa skutki szkód górniczych. Powstają z tego powodu zalewiska. Może to jednak wyjść na dobre, ponieważ spółka węglowa obiecuje ich atrakcyjną rekultywację. To, co kiedyś było utrapieniem, ma szansę stać się atrakcją.

Na terenie ogrodów działkowych „Zacisze” szkody górnicze widoczne są gołym okiem. Teren w tym rejonie osiadł nawet o 1,30 metra, powstały zalewiska. Jest to skutkiem działalności sąsiadującej z ogródkami Zofiówki. Jak poinformował jastrzębski magistrat, prowadzone są zadania niwelujące te niedogodności - zasypywanie zalewisk, odpompowywanie wody. Powstaje ciekawy projekt rekultywacji tych obszarów, zlecony przez Wydział Szkód KWK Borynia-Zofiówka, Ruch Zofiówka.

Zalewiska mają szansę stać się oazami zielni, ciszy, spokoju, rajem dla wędkarzy i wszystkich miłośników przyrody.  Zalewiska na terenie „Zacisza” zostaną zrekultywowane w ten sposób, że urządzone zostaną tam stanowiska dla wędkarzy, ścieżki rekreacyjne, zieleń niska i wysoka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skocznia narciarska w... Parku Zdrojowym? Skocznia narciarska w... Parku Zdrojowym?

Na wycieczkę do Jastrzębia? Dlaczego nie [video] Na wycieczkę do Jastrzębia? Dlaczego nie [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Marek04.08.2020 21:59

Czego oni już nie budowali. Wyciągi na hałdach, ścieżki rowerowe. Bzdury na kółkach

Prezes 03.08.2020 21:11

Nareszcie coś dla zwykłego kowalskiego, oby cena była przystepna.

40 letni prawiczek01.08.2020 17:01

A będziemy tam łowić zdechłe foki.

Pałac Federacji29.07.2020 15:39

"Co jeszcze JSW zamierza finansować w tej osadzie górniczej."

Bic sie nie martw. JSW juz organizowalo kolej pasazerska po gorniczych torach, budowalo terminal kontenerowy, gazowalo wegiel, produkowalo wodor dla lokomotyw i wodorowe autobusy i diabli wiedza co jeszcze.
Na gadce sie skonczylo.

Kaz29.07.2020 11:23

To zadanie dla Anny Pierwszej Niemamocnej. Ona oglosi, konkurs na konsultacje, na spotkania i opinie. I tak co dwa lata bo sie bedzie zmienial wlasciciel i szkody.
Pozniej wyda ze 2mln na projekt, ktory wykonaja koledzy v-ce prez. Oczywiscie nie bedzie pozwolenia ani wlasciciele sie nie zgodza ale bedzie mozna gonic kroliczka. Zanim Pierwsza zauwazy ze nie ma wiaduktu kolo UM kolejna biedronka bedzie oddana do uzytku.
Moze niech inwestycje w J-biu realizuja Biedronki, oni nie traca czasu na brandzolenie.

gość29.07.2020 9:53

Co jeszcze JSW zamierza finansować w tej osadzie górniczej. Od zagospodarowania terenówe jest magistrat a nie JSW. Nie mają pieniędzy dla górników a mają na póżne promocję i zbędne wydatki.

Gość28.07.2020 22:03

nie no spoko ale czy będzie tam co kolwiek można złowić i czy będzie to obiecanym rajem a nie miejscem spotkań imprezujących grup młodzieży

Paweł niszczyciel jako Mokry Mariusz28.07.2020 21:50

Znam jednego "ryboka" tylko goczaly mu w głowie , 40 lat chłop nigdy żadnej baby, poza goczałami nic nie widział. Udaje kierownika dobrze że się nie potrafi rozmnażać bo to była by tragedia. Wystarczy dokładania za moje składki NFZ z tytułu siostry u jej problemów.

Piotr 28.07.2020 16:13

Na OWN taki kawałek wody jest tam trzeba to zagospodarować a nie w takie gówno kasę walić

Pokaż wszystkie opinie (25)