Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°15°
28 lipca 2020

Ogłoszenie o koronawirusie na klatkach schodowych

Ogłoszenie o koronawirusie na klatkach schodowych
fot. UM Jastrzębie

Koronawirus nadal nie odpuszcza. Mimo że są wakacje, nadal odnotowuje się kolejne zakażenia. Na jednej z klatek schodowych w bloku przy ulicy Śląskiej, ktoś wywiesił ulotkę wzywającą do zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Jak to jest z obowiązkowym zakrywaniem ust i nosa w miejscach publicznych? Nadal obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w zamkniętych miejscach publicznych, czyli w: autobusie, tramwaju i pociągu, samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień, sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, kinie i teatrze, kościele i szkole, na uczelni, urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej, a także u lekarza, w przychodni.

Może to wydawać się nieoczywiste, ale również w windzie oraz na klatkach schodowych, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego - co najmniej 1,5 metra odległości pomiędzy osobami.  

Gdzie nie trzeba zakrywać ust lub nosa? Jeśli znajdujecie się w restauracji lub barze - gdy zajmiesz miejsce przy stole i jesz lub pijesz, w pracy - jeśli nie masz styczności z osobami z zewnątrz (np. podczas obsługi klientów i interesantów), podczas przebywania w lesie, podczas spożywania posiłków lub napojów po zajęciu miejsca siedzącego w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc, w tym posiłków i napojów wydawanych na pokładzie pociągu (wagon WARS).

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Beler29.07.2020 22:16

Polak mózgu nie ma musi być sterowany przez Państwo

obserwator29.07.2020 16:00

Maseczek nie noszą młode byczki z pomalowanymi oczami i ryczący - Nie oczerniaj górnika!

Towarzysz Grzechotnik Zenon 29.07.2020 11:45

Jestem tak ładny , że nie muszę nosić maseczki

Gość do Do Do do towarzysz...9: 36 Dziś o 12:52 229.07.2020 11:21

To po to żebyś nie zarażał jak nie wiesz czyś jest chory.

Gość29.07.2020 9:27

Jastrzębskie Buraki zwolennicy masek a wasz prezydent Duda nie miał maski jak jeździł po Polsce. Teraz wzrost zachorowań po jego wiecach wyborczych. Sami noscie wory na łbach i kombinezony ale to i tak przed głupota nie uchroni.

Do Do do towarzysz...9: 36 Dziś o 12:52 28.07.20229.07.2020 8:19

Ty mądralo skoro jestem zdrowy to jak mogę kogoś zarazić zastanów się co piszesz ośla łąko , uważasz że na basenie nikogo nie zarazisz i nie musisz nosić maseczki . Załóż sobie na głowę worek po ziemniakach wtedy wszyscy wokół ciebie będą bezpieczni raz że ich nie zarazisz ( głupotą ) , dwa że nie będą musieli oglądać twojej facjaty.

Do do towarzysz...9: 36 Dziś o 12:5228.07.2020 23:13

Wiesz buraku po co ta maseczka jest potrzebna?
Nie chroni ciebie przed zarażeniem od innych ale chroni innych żeby nie zarazić od ciebie.
Maseczka ma za zadanie rozproszyć wydychane powietrze!
Więc maseczki kopalniane i drogie maseczki M3 z zaworkiem wydechowym nie spełniają tego zadania!

Rozsądek28.07.2020 23:08

Nie czekajmy na zarządzenia. Myślmy sami. Tak się dzieje w Szwecji od setek lat. Szwedzi są przyzwyczajeni do samodzielnego działania w własnym interesie. Właśnie wróciłem z Szwecji promem. Pasażerowie i załoga chodzili w maseczkach. W Szwecji unika się skupisk ludzi. Bardzo popularne grillowanie w parkach nadal jest ale grupy grillujących są mniejsze, bo to tylko bliska rodzina, która i tak przebywa za sobą na co dzień. W knajpkach mało ludzi. Chcący spędzić wieczór w towarzystwie swych znajomych wybierają puste lokale.

Oko proroka28.07.2020 18:04

Dopiero teraz?

Zenek28.07.2020 18:01

A na wiecach wyborczych?

Pokaż wszystkie opinie (19)