Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 lipca 2020

Jastrzębie będzie walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski [video]

Jastrzębie będzie walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski [video]
jastrzebieonline/kbł

Prawie 40 miejscowości będzie we wrześniu rywalizować o miano rowerowej stolicy Polski. Każdy mieszkaniec może wspomóc akcję. Wygrywa to miasto, które nakręci jak najwięcej kilometrów. 

Ponad 1,2 mln kilometrów "nakręcili" rowerzyści z całej Polski podczas minionej edycji rywalizacji o puchar "Rowerowej stolicy Polski". Po raz drugi o ten tytuł nasze miasto zawalczy już we wrześniu, już teraz jednak można wziąć udział w tzw. oficjalnym treningu.

Jak przyłączyć się do zabawy? Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu AppStore lub Google Play, a następnie z listy miejscowości wybrać Jastrzębie-Zdrój. W ramach jednego miasta można również tworzyć osobne grupy, które pozwalają na toczenie rywalizacji np. między szkołami.

- Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. [...] Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia - zachęcają organizatorzy.

Dzięki udziałowi w akcji każde miasto otrzyma także tzw. mapę ciepła, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. To z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijany kierowca potrącił rowerzystę. Ranny w szpitalu Pijany kierowca potrącił rowerzystę. Ranny w szpitalu

Strażnicy miejscy oznakowali 138 rowerów Strażnicy miejscy oznakowali 138 rowerów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Róża01.08.2020 1:29

Chodziło o pobranie aplikacji .Kto kiep ten ładuje na telefon co popadnie. Opamiętajcie się !

Gość31.07.2020 18:15

Zacznijcie walczyć o miejsca pracy i nowych inwestorów. Żałosne imprezy na miarę gminy

Lepiej walczyć o czystość i kulturę31.07.2020 14:26

Czy ktoś też tak uważa?

Mag30.07.2020 11:10

Oj,może by tak powalczyli o rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych dającym pracę mieszkańcom.Obecnie mamy dość ,,spory" wybór;kopalnia,sprzedawca,sprzątaczka bo reszta to po znajomości obsadzone.

Dominique30.07.2020 10:15

Pomysł nawet okej, ale ja pomimo że kręcę dużo kilometrów to nie dam się zwariować i jeżdżę dla przyjemności nie dla rywalizacji

Pałac Federacji30.07.2020 9:36

"specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację"

O matko!

Gość30.07.2020 9:04

Fajna akcja