Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
30 lipca 2020

Dzikie wysypiska są jastrzębskim problemem

Dzikie wysypiska są jastrzębskim problemem
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Dzikie wypiska, to oczywiste, są nielegalne. Niszczą środowisko naturalne -zagrażają lasom. Mimo to znajdują się mieszkańcy, którzy w ten sposób pozbywają się odpadów.

W ciągu kilku ostatnich dni jastrzębska Straż Miejska usunęła porzucone śmieci, które pojawiły się na ul. Piotra Skargi i Energetyków.  Każdy, kto natknie się na takie wątpliwe ozdoby terenu, powinien zawiadomić Straż Miejską telefonicznie: 32 47 85 290 lub 986 bądź też e-mailowo: sm@um.jastrzebie.pl

Przypomnijmy, że pozostawienie śmieci, gdzie popadnie, jest karane. Osoba zaśmiecająca terem musi liczyć się z grzywną w wysokości 500-5000 tys. zł.

- Dzikie wysypiska to obecnie jedne z największych zagrożeń lasów. Jak pokazują statystyki, plastik, w zależności od rodzaju, rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat. Również metal, np. z puszek po napojach czy karoserii samochodu, czeka na rozkład ok. 100 lat. Papier rozkłada się najkrócej, bo 6 miesięcy, ale jego wyrzucanie jest absurdalne - oddany na makulaturę może być ponownie użyty, czym uchroni wiele drzew przed ścięciem – informuje Straż Miejska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zgłaszajmy wraki do Straży Miejskiej. Będzie porządek Zgłaszajmy wraki do Straży Miejskiej. Będzie porządek

Demolka na skateparku. Młodzi w akcji Demolka na skateparku. Młodzi w akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
myślący03.08.2020 15:15

Wprowadzić kodowane worki na odpady i uczulić społeczeństwo.Najlepiej pilnuje sąsiad.

zeby02.08.2020 17:53

JotPeDwa Cesaroki majom kosze przi chałpie i firmy odbiyrajom każdo ilość tego dziadostwa tuż po co mieli by to smykać do tej betonowej dziedziny.Teraz poważnie jeżeli widziałeś to miałeś zareagować a nie rzucać bezpodstawne oskarżenia. Wyjdż z tych swoich kilkudziesięciu metrów i zobacz że ludzie w domkach też mają kosze.

Gość02.08.2020 8:58

Dzikie wysypiska. Zapraszam na Warmińska przy targu kosze pełne śmieci na trawnikach a w koło stosy skoszonej trawy w której latają szczury. Centrum miasta jest zaniedbane a wy piszecie o dzikich wysypiskach. To miasto wygląda jak wysypisko.

Po śmieciach poznacie 01.08.2020 20:43

głąbów, którzy powinni płacić kary zaczynające się od 10 tysięcy złotych. Kto nagra wyrzucającego dostanie 1 tysiąc złotych nagrody. Na filmie lub zdjęciu musi być widoczny numer rejestracyjny pojazdu lub twarze wyrzucających śmieci. Dowody filmowo zdjęciowe należy przekazywać Straży Miejskiej. Dyskrecja zapewniona. Wypłata nagrody po ujęciu sprawcy.

40 letni prawiczek31.07.2020 17:26

I sru opony na OWN

Kamery ukryte31.07.2020 14:25

SM powinna posiadać kilka kamer łatwych do ukrycia. Ta inwestycja szybko się zwróci i będzie czysto. SM nie jest do usuwania śmieci tylko do zapobiegania śmieceniu.
Spółdzielnie mieszkaniowe coraz lepiej radzą sobie z tym problemem. Wokół bloków jest coraz czyściej. Stare babsztyle wyrzucające resztki jedzenia już płaczą i płacą. Śmiecący dostrzegli, że wyrzucenie śmieci za balkon jest kosztowne.

Ben31.07.2020 11:56

Jeżdżę rowerem po całym mieście i po ościennych i to co na poboczu i w rowach leży to szkoda słów...

Edward31.07.2020 10:13

Ja myślę że jak by odpowiednie służby chciały to w bardzo krótkim czasie by ten problem podrzucania śmieci szybko rozwiązały ale widać nie zależy nikomu tak naprawdę na tym ja jestem za ekologią ale jak widzę że jednym się każe segregować odpady i segregują a z drugiej strony tiry zwożą śmieci wszelkiego typu z zagranicy to coś tu jest nie tak czy to tylko biznes dla cwaniaków czy jak .

Józek31.07.2020 8:22

Lola wysypała śmieci w centrum miasta i powiedziała że to mieszkańcy śmiecą no to inni poszli jej śladem .

Gość30.07.2020 21:44

A jak SM natknęła się na te śmieci? Znowu jechali spać na obrzeża miasta?

Pokaż wszystkie opinie (18)