Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°
30 lipca 2020

Gwałtowny skok zakażeń. Przywrócą obostrzenia?

Gwałtowny skok zakażeń. Przywrócą obostrzenia?
fot. pixabay

W czwartek w kraju padł rekord zakażeń koronawirsuem w Polsce - 615. Także w Jastrzębiu wzrosła liczba zarażonych - 4. Coraz częściej mówi się o powrocie niektórych obostrzeń.

W ciągu ostatniej doby w Jastrzębiu odnotowano 4 zakażenia. koronawirusem. Od początku epidemii jest to 1594 osoby. Liczba osób na kwarantannie skierowanych przez sanepid to 204 osoby Liczba osób pozostających pod nadzorem stacji to 284. W szpitalu przebywa 14 osób. 1240 jastrzębian to ozdrowieńcy (49 w ciągu ostatniej doby). Zmarło 10 osób.

Służby epidemiologiczne przypominają o obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, jak sklepy, banki, przychodnie oraz wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego minimum 1,5 metra.

Rząd bierze pod uwagę przywrócenie części obostrzeń, jakie obowiązywały na początku epidemii. W tej sprawie zbiera się sztab kryzysowy. Nie zapadła jeszcze decyzja o powrocie uczniów do stacjonarnego nauczania. Ma ona zostać podjęta w połowie lub pod koniec sierpnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Janek02.08.2020 10:51

Jest nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, więc dlaczego nie noszą ich osoby pracujące w tych miejscach? Personel znanej sieci sklepów na literę L (nie kasjerki, ale rozkładający towar na półkach), kelnerki, a nawet lekarze. W nowo otwartej kawiarence w parku panie nie noszą ani maseczek, ani przyłbic i nie ma tam oddzielającej pleksy. Jest grupa osób, która nie wierzy w tę epidemię, ale w takim razie powinny zmienić pracę, aby swoje poglądy mogły realizować w miejscach niekoniecznie publicznych, gdzie nie miałyby styczności z osobami, które się tego obawiają z różnych względów.

Gość02.08.2020 8:54

Osoby które nie noszą maseczek są mądre i wiedzą że to nic nie nadaje. Zanim pozwolicie sobie założyć maskę wylaczcie tv i zacznijcie myśleć. Kogo obchodzą informacje ze pan Pani bez maski. Zazdrościsz wolności ściągnij też, masz maske i czujesz się bezpieczny to noś nawet cały skafander. Przestańcie skupiać się na innych.

Gość02.08.2020 8:50

@diego marnujesz się, ile masz czasu wolnego żeby wypisywać takie rzeczy. Rząd nie przestrzega Duda bułki rozdaje bez maseczki a ty piszesz co powinni obywatele.

Diego 01.08.2020 15:13

Moim zdaniem powinno być wprowadzone ograniczenia tak jak było w Marcu i w Kwietniu i tak dalej

1 Punkt Zmienić zapis i w nim jasno napiswc - jeżeli chodzi o osoby chore np na Astmę Oskrzelowa i mają wady serca i inne choroby niech zasłaniają twarz Przyłbicą i w tedy jest swobodny oddychanie - a taka Przyłbica najtańsza kosztuje około od 7 zł i wyżej.
Oraz dla dzieci też są takie małe Przyłbice dostosowane dla nich

2 Punkt ograniczyć przebywanie klientów w Sklepach - czyli mogło by wejść 4 Osoby na 1 kasę ale tylko na tą która obsluguje klientów

3 W Galeriach Handlowych mogło by znajdować się po 2 osoby na dany Sklep czyli jak w Galerii jest ok 20 sklepów to mogło by wejść na raz 40 osób

4 Zakazać zgromadzeń większych niż do 10 Osób

5 Nakaz zasłaniania nos i ust w Zamkniętych Pomieszczeniach jak Sklepach. W komunikacji.

6 Dać uprawnienia tym Panią kasierce lub ochronie lub innym osobą do tego upoważnionym żeby mogli wystawiac mandat dla każdego co wchodzi na dany Sklep czy do Galerii beż zaslonietego nos i ust - maseczka lub Przyłbicą i dla takich kara powinna wynosić w kwocie 800 zł + kara z sanepidu w kwocie 50 tys zł

7 Jak by już na prawdę ktoś z bardzo poważnego stanu zdrowia nie mógł nawet i mieć założonej maseczki i Przylbicy to musieli by przy sobie mieć zaświadczenie od Lekarza że są zwolnieni z tego obowiązku i okazywać go w każdym sklepach na wezwanie pracowników

8 Ograniczenia w Kościołach przebywanie wiernych

A - Na Mszach Świetnych zwykłych odprawianych w Tygodniu i w Niedzielę i Święta mogło by brać udział tylko po 4 osoby na jeden Rząd Ławki znajdujących się w kościele i wymagane zasłonięty nos i usta

B - Na Mszach Św Pogrzebowych mogło by brać udział 60 osoby i te osoby byli zwolnieni z zaslaniana nos i ust

Takie powinno być wprowadzone ograniczenia co najmniej na 2 lata beż odwołania

abc01.08.2020 13:58

Tak - dzisiaj widzialem mlodego "pana" w sklepie. Po zwroceniu uwagi przez obsluge laskawie ubral maske.
Sklep nie jest samoobslugowy. Przy kazdym wypowiadanym zdaniu na pytanie ekspedientki "co jeszcze" opuszczal maske, mowil co ma powiedziec i znowu ubieral.
GRATULUJE - takich wlasnie "myslacych inaczej" ludzi mamy.

To sem ja31.07.2020 10:20

"Z miasta" - no i co z tego? Tak było zawsze. I jakoś nie przybyło obłożnie chorych i zgonów. Wręcz przeciwnie (statystyk pewnie nie znasz). Mnie co chwilę lemingi straszą, że się rozchoruję... telewizyjne stado...
1. oczyścić orgazizm (różne detoksy) i
2. wzmocnić zdrowymi i naturalnymi produktami.
I po problemie. Od 20 lat na nic nie choruję i mam w d... "mądrości" białych kitli, którzy nawet semestru na studiach nie mieli o np. ziołolecznictwie. Za to przepisują leki, o których wiedzą niewiele (reklama sponsora) dla ludzi o których nie wiedzą nic. Nawet nie można z nimi porozmawiać, bo większość to bufony do kwadratu...

Quint31.07.2020 10:11

A te wieczne komentarze o pisie to chyba jakis psychiczny pisze ewentualnie ten lysy z bilbordów ale w sumie na jedno wychodzi.

Gość31.07.2020 8:36

Ludzie nie przestrzegają dystansu nie noszą maseczek i jeszcze kilku oszołomów głosi teorie wyssane z palca sponsorowane przez rosyjsskie służby specjalne.

Gruzin31.07.2020 8:32

Za dużo ludzi na świecie. Korona to sztuczna selekcja z racji braku naturalnego wroga (istoty ludzkiej nie ma komu jeść). Namnożyło się tego i wszystko wymknęło się spod kontroli. Planecie Ziemi grozi zagłada. Władze tej planety nastawione tylko na komercje, wyzysk i niewolnictwo. Stracili nad tym kontrole.

Z miasta30.07.2020 23:43

Nie rozumiem co za problem kupić sobie maseczkę wielokrotnego urzytku z porządnego materiału, podwójną. W sklepach osiedlowych nie ma rękawiczek, owoce i warzywa , bułki nakładane i przebierane są gołymi rękami, sprzedawczynie nie upominają aby klienci mieli maski i tak na 7 osób, 4 nie mają masek

Pokaż wszystkie opinie (26)