Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
31 lipca 2020

"Kto otruł mojego psa?"

"Kto otruł mojego psa?"
fot.pixabay

Mieszkaniec ulicy Wielkopolskiej, któremu niedawno zdechł pies obawia się, że stało się to pod wpływem chemikaliów do spryskiwania chwastów.

- Mój pies zachorował i nie przeżył. Weterynarz stwierdził, że zdechł z powodu zatrucia substancją chemiczną używaną do spryskiwania roślin, a dokładnie chwastów. Mieszkam w bloku przy ulicy Wielkopolskiej, często wychodziłem z psiakiem w okolice siłowni na wolnym powietrzu. Widziałam tam żółte, wypalone trawniki. Swoje pytania skierowałem do Urzędu Miasta, ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi - mówi mieszkaniec.

W magistracie mówią, że nie wykonywano oprysków roślinności przy ulicy Wielkopolskiej. Zdarza się, że owszem są opryskiwane chodniki, w celu zniszczenia chwastów.

- Stosowane są wówczas substancje dopuszczone do użytkowania, działające na system korzenny roślin – wyjaśnia Izabela Grela z jastrzębskiego magistratu.

Jeśli więc to nie z polecania urzędników spryskano trawę, mógł to zrobić ktoś inny. Weterynarz, który stwierdził zgon psa, jest przekonany, że powodem było zatrucie chemikaliami zwalczającymi chwasty. W każdym razie zwiększona troska o naszych czworonożnych przyjaciół jest wskazana.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pies wytropił złodzieja akumulatorów Pies wytropił złodzieja akumulatorów

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Mieszkanka03.08.2020 22:07

Ja widzę co drugi dzień na małopolskiej jak Pan psika na chwasty psa noszę na rękach poza osiedle. Po ostatnich kilku tysiącach wydanych na leczenie jestem ostrożna. Na chwasty psikamy, ale na komary i kleszcze nie. Dobrze, że ja je łapie, a nie pies. Sprzątam po psie, a potem słyszę czemu pani kupę wyrzuca do kosza na śmieci przecież to śmierdzi. Sama wdeptujac w inne kupy. Może nie warto sprzątać, szczególnie w tej trawie wyższej ode mnie. Także, warto podziękować miastu i spółdzielniom mieszkaniowym za wspaniałe osiedla.

RE03.08.2020 13:48

Proszę odchwaścić chodniki przy wybiegu dla psów na ul.Zielonej...

Anatomia bełkotu 03.08.2020 9:13

Władze miasta z jednej strony "dbają " o środowisko nie kosząc trawy , a z drugiej strony wypalają środkami chemicznymi tą samą trawę przy chodnikach ... opamiętajcie się w końcu wyjdżcie z tego waszego bunkra i zobaczcie jak ta osada wygląda obraz nędzy i rozpaczy.

Gość02.08.2020 9:42

Prawdomowny, taki haczyk na końcu oznacza pytanie. Popraw więc szelki i wytrzyj nos.

Gość01.08.2020 19:48

Prawdomowny, spróbuj przeczytać wpis ze zrozumieniem. Taki haczyk na końcu , to znak zapytania.

Prawdomowny01.08.2020 15:23

@Gość Dziś o 7:57: skoro dziwi Cię sekcja zwlok psa to proponuję poprawić szelki i wytrzeć nos zamiast pisać swoje przemyślenia w necie.

Do Gość01.08.2020 14:30

"Weterynarz zrobił sekcję i badania toksykologiczne, czy podał diagnozę na czuja?" - podobno pies mial jeszcze trawe miedzy zebami ;)

erwin01.08.2020 13:53

Sam się otruł to było samobójstwo .

Grad01.08.2020 13:01

Popryskana trawa schnie 2-3 dni i nie jest już szkodliwa gdyż preparat wysechł.Przez 2 dni wiele zwierząt mogło się zatruć niektóre mają zatrucie pokarmowe niektóre wymiotują niektóre umierają a co z dziecmi które bawią się na trawie.Widziałem taką trawe metr przy chodniku suchutka a metr dalej pięknie zielona.

Do Iron Ja. Dziś o 8:5701.08.2020 12:27

Po czym rozpoznajesz że trawa jest zatruta jakim sposobem to poznajesz opowiedz nam swoją teorię chętnie posłuchamy żeby też posiąść tą umiejętność rozpoznawania zdrowej trawy od zatrutej .

Pokaż wszystkie opinie (28)