Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
4 sierpnia 2020

Wesela pod kontrolą policji i służb sanitarnych

Wesela pod  kontrolą policji i służb sanitarnych
fot. KMP Jastrzębie

Wesela są jednym z głównych ognisk zakażenia koronawirusem . Rząd zapowiedział ich wzmożoną kontrolę poprzez  rejestrację uczestników. Ma być dokładnie sprawdzane czy w imprezie bierze udział nie więcej, niż 150 osób.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada, że na weselach mają pojawiać się kontrole. Sprawdzana będzie liczba gości. Możliwa jest także rejestracja wesel poprzez specjalną aplikację. Chodzi o to, aby szybciej i łatwiej zlokalizować ludzi mających podlegać kwarantannie oraz osób, które się z nimi kontaktowały.

Oprócz tego możliwe jest wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – czyli na salach weselnych. Nie do końca jednak wiadomo, jak mogłoby to działać. Czy goście siedzący przy stole i spożywający posiłki również mieliby taki obowiązek?

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość05.08.2020 18:56

Zaproś ie policję dajcie im stolik niech siedzą i łapią wirusa. Bardzo ciężka to choroba bo trrzba zrobić test żeby wiedzieć że jest się chorym.

tytuń05.08.2020 18:10

do do tytuń Dziś o 12:54
Cała treść wypowiedzi poprzedniej odnosi się do Ciebie. Zero kultury, chamstwo i super odwaga, bo anonim.

do tytuń Dziś o 12:5405.08.2020 15:58

Aleś błysnął, odezwał się następny bezproduktywny nierób, pasożyt i wrzód na zdrowym organiźmie narodu.

tytuń05.08.2020 12:54

Do do Wodzirej
Każdy zawód jest potrzebny.
Widać, ze ciebie kultura szerokim łukiem omijała. Nic się da zrobić. A ty kim jesteś? Może ty te dziury w moście pogłębiasz?

daro05.08.2020 12:17

Ludzie! Oszaleliście? Nie róbmy wesel, bo tam wirusy, platfusy i wszelcy żywi parszywi. Tak?!!!Przecież niektórzy z wiosny musieli wesele przełożyć. Nie chcesz - nie przyjeżdżaj, tylko nie siej głupot jeden z drugim. Wszędzie możesz sie zarazić. Ale oczywiście najmądrzejsi muszą znaleźć sobie obiekt to boksowania. Byli górnicy, lekarze i pielęgniarki, teraz wesela w niedługim czasie nauczyciele itp. Itd. Pomyślcie branży weselno-hotelowej. Oni tez chcą pracować i zarabiać. Rejestracja? Owszem. Ale te maseczki? Bzdura.

Gość05.08.2020 7:31

Wodzirej a kto ci powiedział ze masz byc wodzirejem do konca zycia pora zmienić pracę.

do Wodzirej05.08.2020 1:07

Przekwalifikuj się na kopanie łopatą rowów melioracyjnych i będzie z ciebie większy pożytek niż z wodzireja.Takie zawody jak twój i tym podobnych artystów, aktorów i celebrytów którzy wyciągają łapska po pomoc rządu czyli z podatków uczciwie pracujących fizycznie ludzi są w dobie pandemi , kataklizmu czy wojny potrzebne są jak dziura w moście .

Do raper klasztorny04.08.2020 22:31

Powinno sie pozwać rząd za testy ktore w 90% są zakłamane. Trzeba teraz napisać zapytanie do ministra o okazanie wynikow na przeciwciała u ozdrowieńcow ktorzu oddali osocze

Wodzirej04.08.2020 21:52

Dobrze się mówi zakaz imprez i wesel. Ja prowadzę działalność gospodarczą jako Wodzirej - animator zabaw i z tego utrzymuję całą rodzinę. Moje pytanie: Kto mnie utrzyma? Rząd???
I pytanie kolejne, a te wszystkie wiece wyborcze gdzie tam było przestrzeganie odległości, gdzie były maseczki itp.
Ale tak, najlepiej wprowadzić ZAKAZ wesel itp.
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia dla Was, Waszych Rodzin oraz dla mnie i mojej Rodziny.

menel04.08.2020 20:49

czyli ilu mam doliczyć tych gości? no i to za nich będzie płacić?

Pokaż wszystkie opinie (17)