Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
6 sierpnia 2020

Mundurowi zaprowadzą spokój na Warmińskiej

Mundurowi zaprowadzą spokój na Warmińskiej
fot.jastrzebieonline/kbł

Mieszkańcy bloku przy ulicy Warmińskiej skarżyli się na wielbicieli napojów wyskokowych, gromadzących wokół nieczynnego budynku byłego baru. Zmęczeni, śpią na ławkach pobliskiego bloku, są uciążliwi dla mieszkańców.

W tej sprawie radny Piotr Szereda złożył interpelację do prezydent miasta. Poprosił o rozebranie budynku starego baru, który jest punktem zbierania się bezdomnych oraz innych wielbicieli spożywania napojów alkoholowych na wolnym powietrzu.

Urzędnicy zobowiązali się podjąć działania zmierzające do uporządkowania terenu. W miejsce to zostaną skierowane patrole Straży Miejskiej. Magistrat zwrócił się również do Komendy Miejskiej Policji o objecie nadzorem miejsca wokół budynku byłego lokalu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Straż Miejska bezpłatnie bada alkomatem Straż Miejska bezpłatnie bada alkomatem

Straż Miejska wlepia mandaty za spożywanie alkoholu Straż Miejska wlepia mandaty za spożywanie alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Loko09.08.2020 8:41

Do 'On', nie możemy zamknąć barów i pubów bo gdzie wtedy policjantka prewencji z Rybnika będzie podrywać facetów?

On07.08.2020 12:21

Zamknac wszytskie puby i bary w jastrzebiu! Poniewaz ludzie w jastrzebiu nie potrafia pic i bawic sie po alkoholu. Tylko wyjdzie nam to wszystkim na dobre.

Prawdomowny07.08.2020 10:31

@do Prawdomowny Dziś o 13:24: myślę, ze jest nas dużo więcej, ale ludzie musza zrozumieć ze bez wyraźnego sprzeciwu wobec czegoś nie da się wywalczyć poprawy. Pozdrawiam

Ktoś z bloku07.08.2020 9:04

Tak uważnie czutam te komentarze, o tych barach/pubach, i tak sie zastanawiam gdzie bedzię można się niedługo napić alkocholu xD

jaa07.08.2020 7:40

To ja jeszcze poproszę o zrobienie porządku z hołotą pod Edenem na Jasnej, od rana do nocy tylko ku..a, wy......laj, i darcie mordy na cały regulator , i te dzieci bawiące się obok bloku, normalnie sielanka.

Policja w Jastrzębiu06.08.2020 22:55

Zatrudnimi ok 100 osób w zawodzie policjant gdyż już nie dajemy rady obrobić ludzi na kwarantannie, setki interwencji domowych co pięć minut głównie w weekendy 99% awantury alkoholowe, stłuczki na drodze , pijanych kolarzy ( rowerzystów) muszą nierzadko obslugiwać patrol prewencji z braku dostateczej ilości drogówki w mieście, uganianie się za młodocianymi bandytami, legitymowanie srających i zaczepiających ludzi mętów pod PKO i Supersamem, zimą odwozić pijanych "leżaków" do ogrzewalni lub domów a teraz doszło nam pilnowanie śmierdzieli na Warmińskiej.Zapewniamy atrakcyjne zarobki ok 2.500 miesięcznie, pracę w młodym zespole i niezapomniane atrakcje jak smród, nierzadko wyzwiska i strach przed ewentualnym ugodzeniem nożem lub siekierą od agresywnego, naćpanego lub po innych dopalaczach napastnika.Oferty kierować bezpośrednio do Jastrzębskiej Generalnej Guberni ul. Śląska 12.

Tomek06.08.2020 14:58

Ciekawe kiedy pan Piotr Szereda zgłosi uciążliwości i zakłócanie spokoju nocnego poprzez PUB Queen na Arki Bożka.
Znajduje się w linii prostej 15 metrów od balkonów mieszkańców, którzy potrzebują spokoju w swoich mieszkaniach. Od czwartku do niedzieli do 3~4 nad ranem hałas i dudniąca muzyka
Weekendowe dudnienie nie ma końca, zgłaszanie zakłócania ciszy nocnej na straż miejską i policję też nic nie daje.
Pewnie są układy pomiędzy właścicielami,a prezydium urzędu miasta Jastrzębie Zdrój.
Tak panie Szereda , mamy dość.
Kiedy zostanie zrobiony porządek z tą dyskoteką?
Pisaliśmy liczne petycje, i prośby.
Wszyscy mieszkańcy Zielona A do J są przeciwni istnieniu w takiej bliskości pubu, dyskoteki

Kto wydał im koncesje na sprzedaż alkoholu?

Nie pozdrawiamy panie Piotrze Szereda

Mieszkańcy bloku Zielona 76 a-j

do Prawdomowny Dziś o 13:2406.08.2020 14:48

Zawsze byłem tego samego zdania żeby pasożytów i lebrów nie dokarmiać i nie ogrzewać w ogrzewalniach z podatków uczciwie pracującyh ludzi ale zaraz tu wyją obrońcy uciśnionych że pewnie jestem katolikiem chodzącym co niedzielę do kościoła i padającym na pysk przed ołtarze a mam takie podejście do drugie człowieka mimo że tłuki piszą bzdury bo jestem ateistą i mam alergię na nierobów pasożytujących na ludziach. Podpisuję się dwoma rękoma pod tym co napisałeś.Sami dokarmiają a potem płaczą że im srają, szczają i śpią pod oknami.

Prawdomowny06.08.2020 13:24

Sami dokarmiacie tych lebrow a teraz wielce niezadowoleni, ze się panoszą po mieście. Towarzystwo powinno postać kilka pał i do roboty a jak nie to wypad z miasta. Rece, nogi i zdrowie do chlania maja wiec nie widzę problemu zeby sami na siebie zarabiali.

jakby nie było06.08.2020 12:58

Warmińska to bastion PIS-u

Gość06.08.2020 9:46

Haha przecież pół mundorwych sprawdza ludzi na kwarantannie a drugie pół będzie sprawdzać czy nosisz maseczke w Kauflandzie.

Ja06.08.2020 8:52

A kiedy się wezmą za bar obok placu zabaw na ul.Małopolskiej gdzie będąc z dzieckiem na placu zabaw słucha się wulgaryzmów..

Pachoł miejski06.08.2020 8:44

Policja będzie pilnować tej rudery .... słuszną linię ma nasza władza miejska wszak ten zabytkowy lokal gastronomiczny jest ozdobą tej upadającej osady górniczej i mówi nam .... Patrzcie - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Kamil06.08.2020 8:38

Czy będzie relacja na żywo w TV i internecie? Czy stacjonujące w naszym kraju wojska sojusznicze NATO będą uczestniczyć w tej akcji?

Oko proroka06.08.2020 8:35

Najpierw pozwolili nierobom ,zulom i wszelkiej maści patologi opanować miasto teraz przyślij po rozum do głowy , lepiej późno niż wcale do roboty brać się za to tałatajstwo

Pałac Federacji06.08.2020 8:23

Od kiedy SM to mundurowi?