Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
7 sierpnia 2020

Kiedy ruszą roboty na wiadukcie przy Piłsudskiego?

Kiedy ruszą roboty na wiadukcie przy Piłsudskiego?
um Jastrzębie / Barbara Englender

Przetarg na modernizację wiaduktu na al. Piłsudskiego rozstrzygnięty. Kiedy ruszą roboty jednej z największych w ostatnim czasie inwestycji w mieście, bo kosztującej nieco ponad 18 mln zł.

Urząd Miasta jest trakcie opracowania planu objazdów, ponieważ wiadukt przy ulicy Piłsudskiego zostanie całkowicie zamknięty. Obecnie można korzystać jeszcze z drogi wyjazdowej. Kiedy zaczną się prace budowlane?

- Prace budowlane przy wiadukcie rozpoczną się w ostatnim tygodniu sierpnia - poinformowała Izabela Grela z jastrzębskiego magistratu.

Przypomnijmy, że projekt budowy wiaduktu zakłada między innymi budowę dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory, na dwa pasy w każdym kierunku. Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych.

Przy budowie wiaduktu część wąwozu zostanie zasypana, jednak pozostawiony zostanie przepust na planowaną budowę torów kolejowych. Powstaną też dwa przyczółki. Z uwagi na znaczne obciążenia przekazywane przez podpory, przewidziano wzmocnienie podłoża gruntowego pod fundamentami przyczółków oraz pod konstrukcjami z gruntu zbrojonego. Dodatkowo teren będzie palowany.

Cały obiekt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości. By przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Powstanie również 300  metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiadukt na al. Piłsudskiego w rozsypce Wiadukt na al. Piłsudskiego w rozsypce

BMW uderzyło w drzewo na al. Piłsudskiego BMW uderzyło w drzewo na al. Piłsudskiego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Niki10.08.2020 22:34

Do niezadowolonych z życia: jeżeli wiadukt by się zawalił - to byłoby marudzenie i utyskiwanie, że urzędnicy jak zwykle zaspali, jak w mieście realizowane są inwestycje i np. będzie naprawiany wiadukt - to nagle każdy jest Bobem Budowniczym i wie jak to zrobić, wybuduje go za grosze i to w dwa miesiące. Skoro mamy tutaj tylu Bobów, to dlaczego nie wystartowaliście w przetargu i nie udowodniliście swoich umiejętności? Może wówczas byłby jeden maruder mniej :)

Gość10.08.2020 13:54

To moze zaprosic najpierw przedtem ekipe filmowa z Hollywood.

Ta z Mission Impossible: 7

Chcieli przeciez jakis most wysadzac. Kolejowy owszem, ale tamtedy dolem tez kiedys jezdzily pociagi. Wiec?

Janusz Tracz10.08.2020 12:46

symbolem tej dlugiej meczarni(budowy) bedzie sklep co powstaje obok....serio?? sklep?? po co on tam??

Mieszko10.08.2020 9:09

Coś czuję że tak jak przez kilka lat dumą byłego prezydenta była hala sportowa tak przez kilka lat dumą obecnej prezydent będzie ten wiadukt....

Logik09.08.2020 13:00

Jak to dobrze wyliczą, to wiaduk będzie gotowy tuż przed wyborami. Tak jak OWN. Teraz stoi dalsza budowa, ale na następne wybory znowu ruszy. Wybory powinny być co rok, wtedy miasto by kwitło. Ale kasy by zabrakło...

korki taczer08.08.2020 14:35

Szpica. Pracę trzeba sobie szanować haha

Gruzin08.08.2020 7:48

@Dog

Dobrze rozumujesz, ale kto Cię będzie słuchał? Urzędasy mają swoją koncepcje typu: "... ależ panie dyrektorze! Tu jest jezioro!"

Tomek08.08.2020 7:12

Prezydent i radni tej osady są najlepsi :) Bareja ma na noc

Gość07.08.2020 23:09

Stary most wysadzić w powietrze. A w czasie tego niech z dołu to podziwiają Anka i Maryśka. Może wtedy się w mieście polepszy?

BiedRyl07.08.2020 21:02

Hetmaniontko, zagadaj chłopaków z Biedronki, oni takie mosty to w 2 miesiące stawiają, bo im płacą nie za godzine a za zlecenie.

Pokaż wszystkie opinie (23)