Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
7 sierpnia 2020

Szkielet w Parku Zdrojowym?

Szkielet w Parku Zdrojowym?
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Park Zdrojowy kojarzy się z leniwie płynącym czasie, przechadzającymi się kuracjuszami pomiędzy drzewami. Okazuje się, że może być to też miejsce mrożących krew w żyłach wydarzeń. Taki obraz parku znajdujemy w kryminale pod tytułem „Wesela nie będzie!”.

Seryjne morderstwa, szkielet sprzed lat ukryty w Parku Zdrojowym, i panieński wyjazd, podczas którego nic nie idzie tak, jak powinno. W sierpniu do księgarń trafia „Wesela nie będzie!” - powieść kryminalna, której akcja częściowo dzieje się w naszym mieście. 

- Pomysł, by osadzić akcję w Jastrzębiu-Zdroju był naturalnym następstwem tego, że bohaterkami powieści uczyniłam autentyczne jastrzębianki. Ta powieść jest dedykowana moim przyjaciółkom, które tu mieszkają, nie mogło zatem być inaczej - mówi autorka książki, Małgorzata Starosta. 

Choć główną bohaterkę, Edytę Prusko (znaną już z „Pruskich bab” tej autorki), po raz pierwszy spotykamy w Augustowie, w kryminale można odnaleźć miejsca znane wielu jastrzębianom

 - Książka w  bardzo dużym stopniu oparta jest o prawdziwe wydarzenia i dotyczy konkretnych, żyjących w Jastrzębiu osób. Nawet część imion nie została zmieniona.  Już sam tytuł książki wziął się od  rzeczywistej sytuacji, która zainspirowała mnie do stworzenia wątku obyczajowego. Panieński wyjazd, od którego zaczyna się powieść, miał miejsce naprawdę. Również wątek kryminalny został zainspirowany faktyczną historią, którą znaleźć można w ubiegłorocznych doniesieniach medialnych. Na potrzeby powieści została ona, oczywiście, zinterpretowana. Wymyśliłam co prawda zdarzenia, które miały miejsce w latach 70-tych w Jastrzębiu, ale sam motyw seryjnego zabójcy jest oparty na faktach  - tłumaczy Małgorzata Starosta. Jak przyznaje, to właśnie rzeczywistość jest dla niej najbogatszym źródłem inspiracji.

Honorowy patronat nad książką objęła prezydent Anna Hetman.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego wycinają drzewa wzdłuż ulicy 1 Maja? Dlaczego wycinają drzewa wzdłuż ulicy 1 Maja?

Spacer ziołowy po Parku Zdrojowym już w niedzielę Spacer ziołowy po Parku Zdrojowym już w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość10.08.2020 12:30

Szkielet?

Czyzby pani naczelnik Maria P. tak schudla ze zgryzoty?

Raper klasztorny10.08.2020 10:22

świetny clickbait swoją drogą

ania10.08.2020 9:08

Inhalatorium służy teraz jako przesiadownia i noclegownia dla bezdomnych pijaków,wystarczy tam pójśc i zobaczyć.

Janusz Tracz10.08.2020 0:09

bardzo ciekawe, napiszcie gdzie bedzie dostepna książka

fikcja < prawda09.08.2020 21:58

Fikcja jest łagodniejsza od prawdy. Wiele osób popełniło samobójstwa w tym mieście.

myślący08.08.2020 11:41

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze egzemplarze.