Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
10 sierpnia 2020

Jak rozwija się koronawirus w JSW?

Jak rozwija się koronawirus w JSW?
fot. jastrzebieonline.pl / Damian Hetman

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przybyło tylko 2 osoby zakażone koronawirusem. Od początku zaraziło się 4082 pracowników, a wyzdrowiało 3985 osób. Na kwarantannie przebywa 47 górników.

Dwie nowe zarażone osoby to pracownicy kopalni Pniówek i Budryk. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej dotychczas przebadano całą załogę. Spółka cały czas udziela wszelkiej pomocy pracownikom z związku z epidemią koronawirusa.

Pracownicy kopalni Borynia-Zofiówka oraz kopalni Jastrzębie-Bzie, oczekujący na wymazobusy, mogą dzwonić na specjalnie dla nich stworzoną infolinię nr tel. 32 7565609 lub pisać na dedykowany adres email: pomoc_covid@zofiowka.jsw.pl.

W kopalni Budryk pracownicy, którzy podejrzewają u siebie wystąpienie objawów zakażenia, mogą uzyskać pomocne informacje u kierowniczki Działu Zatrudnienia i Spraw Socjalnych pod nr telefonu kom. 693 420 573. Z takiej formy pomocy organizacyjnej skorzystało już ponad 5000 osób.

Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia czy rozmowy mogą skorzystać z pomocy psychologa, który dyżuruje od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 15.00 pod numerem telefonu 539677682.

- JSW wspiera kadrowo cztery okoliczne stacje sanitarno-epidemiologiczne, dzięki czemu szybciej udaję się pozyskać decyzję o zwolnieniu z izolacji i kwarantanny pracowników Spółki oraz wygenerować listę pracowników wraz z rodzinami, do których w możliwie najkrótszym czasie powinien dotrzeć wymazobus – informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gość12.08.2020 6:32

W Łodzi zamknięto wszystkie szwalnie, w Wałbrzychu kopalnie (pamiętacie bieda szyby), zamknięto nierentowne PGR-y wpędzając w biedę całe wsie. W Polsce nie ma chyba rodziny, w której nie byłoby przez te 30 lat kogoś na bezrobociu, w mojej wszyscy je zaliczyli, żona nawet dwa razy. I gornicy mają czelność użalać się nad swoim losem? Bo ich zwolnią w okresie, kiedy mamy kilkuprocentowe bezrobocie i mieszkają w najbardziej uprzemysłowionej części kraju?

Gość11.08.2020 18:24

Cuda boże... myślę, że należy się premia.

Pałac Federacji11.08.2020 12:53

"Płacą wysokie podatki - za to mają szybszą i wysoką emeryturę."

Szybsza i wysoka emeryture maja, bo takie jest zbojeckie prawo.
Podatki placa takie jak inni lub mniejsze (jesli inny zarabia wiecej a gornicza pensja to nie jest jakies cudo).
Skladki na ZUS tez odprowadzaja na ogolnych zasadach.

"ue to czyste zło, przedpole do nwo (jak i ta cała plandemia) - terror klimatyczny i lewacki."

Alternatywe masz na Bialorusi.

Gość11.08.2020 11:22

Zaden prezes, zaden dyrektor, zadne ZZ i zaden gornik nie doprowadzi do rentownosci kopaln.

Tylko natychmiastowa prywatyzacja ustabilizuje sytuacje.

Ale wowczas ZZ za brame, a wysokosc wyplat uzalezniona od zyskow. Ale to wcale nie podoba sie gornikom.

roszczeniowa ropucha11.08.2020 10:19

Najgorsze to są takie wiekowe panie rodem z prlu co gdzieś przepracowały całe 3 lata teraz drą się że chcą takie same emerytury jak ktoś kto pracował 30-35 lat pracy i jeszcze powtarzają non stop że nie będą więcej dopłacać do kopalni czysta komedia.

To sem ja11.08.2020 9:37

Nie asie (Gość Dziś o 8:39). ue to czyste zło, przedpole do nwo (jak i ta cała plandemia) - terror klimatyczny i lewacki. A górnicy... myślisz że to te chłopy na dole powodują nierentowność kopalń? Zarabiają godnie, jak my wszyscy powinniśmy. Wywalczyli to sobie. Płacą wysokie podatki - za to mają szybszą i wysoką emeryturę. Ale jak chcą utrzymać swój zakład pracy, powinni "przewietrzyć" z darmozjadów i pociotków biurowce. A 13-tki i 14-tki powinny być wprost uzależnione od sytuacji finansowej firmy.
Ryba psuje się od głowy. Dlatego opłaca się sprowadzać do nas węgiel zza granicy.

franek11.08.2020 9:33

Wypadałoby w tym roku zrównać pensję pracowników jsw do poziomu inflacji. Dla niewtajemniczonych kolegów z branży, inflacja= podwyżka towarów i usług. Ciekawe na co czekają ZZ?

Gość11.08.2020 8:39

@To sem ja

Czyli wedlug ciebie tylko po to, aby roszczeniowi gornicy mogli nadal twkic mentalnie w epoce PRL i kosztem reszty spoleczenstwa czerpali dla siebie ile sie da, nalezy wyjsc z UE?

Sam bym lepiej tego nie wymyslil.

Ginter11.08.2020 7:49

Jako górnik i dawca krwi apeluje do niektórych nawiedzonych pań 60plus o powstrzymanie swojej nienawiści wobec górników i zaprzestania opowiadania swoich amatorskich opowieści o górnictwie.

Anarchia i haos11.08.2020 5:58

Tak jak potrzebuje tego Pisałam i ...

Pokaż wszystkie opinie (18)