Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
Sklep Medicanna
12 sierpnia 2020

"Niebezpieczny" wąż koło domu

"Niebezpieczny" wąż koło domu
fot. wikipedia / xulescu_g - Natrix natrix

Państwowa Straż Pożarna otrzymuje zgłoszenie nie tylko do pożarów. W trosce o życie i mienie ludzi musi radzić sobie również z innymi niebezpieczeństwami, jak na przykład… węże.

Zaniepokojeni mieszkańcy domu znajdującego się przy ulicy Partyzantów wezwali strażaków w obawie przed niebezpiecznym wężem, który rozgościł się w okolicy ich domostwa.

- Po przyjeździe na miejsce strażacy zobaczyli przed domem węża. Okazało się, że był to zaskroniec. Nikt z mieszkańców nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu - relacjonuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Zaskroniec to niejadowity wąż występujący w Polsce, niegroźny dla ludzi. Chętnie atakuje myszy i młode szczury. Bywa, że zapuszczają się w okolice domów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policyjny patrol ruszył na pomoc rodzinie z trójką dzieci Policyjny patrol ruszył na pomoc rodzinie z trójką dzieci

Nocny pożar wieżowca: 5 osób uwięzionych na balkonie, ewakuacja mieszkańców Nocny pożar wieżowca: 5 osób uwięzionych na balkonie, ewakuacja mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gruzin13.08.2020 14:48

@SJZ
"Ale miałem lekcje przyrody w szkole, zamiast dwóch godzin tygodniowo RELIGI."

Ale dzięki lekcji religii dowiedziałem się, że mogę być przestępcą i pójść do kościoła do spowiedzi i facet odpuści mi grzechy.

JSZ13.08.2020 12:43

Ja wiem jak wygląda zaskroniec, jak wygląda jedyna w Polsce żmija zygzakowata.
Ale miałem lekcje przyrody w szkole, zamiast dwóch godzin tygodniowo RELIGI.
Był taki przedmiot jak Przysposobienie Obronne - uczyli jak udzielić pierwszej pomocy, jak wykonać opatrunek jak zachować się gdy dzieje się komuś krzywda.
Teraz w szkole uczą jak to zrobić... podejść przeżegnać się i pomodlić. w taki sposób odmłodzi udzielją pierwszej pomocy poszkodowanym.

Do gosc13.08.2020 9:32

A sami dzwonicie jak macie osy , czy jak wam domek zalewa bo porządnie go wybudować nie umiecie , już nie mówiąc o palącej się sadzy bo wyczyścić i palić nie umiecie.

Gość12.08.2020 23:07

Rozumowanie jest proste. Blokers się pobudował i zwierzęta polne go przerażają.

do Raper klasztorny12.08.2020 14:42

Jak z tego wynika, w Jastrzębiu mieszkają również ludzie z działającym rozumem.

Raper klasztorny12.08.2020 10:42

Zanim ktoś napisze, że haha, co za nieuctwo, nie umieć rozpoznać zaskrońca to pochwalę państwa, wezwali straż zamiast wzorem wielu prymitywów uśmiercać niewinnego gada. Pozytywna reakcja.

Gość12.08.2020 10:40

Szkolić mieszkańców a nie jeździć za głupi y zgłoszeniami

Gość12.08.2020 9:26

Za takie zgłoszenie powinni pokryc koszt akcji....