Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
18 sierpnia 2020

Nowe oznakowanie Żelaznego Szlaku Rowerowego

Nowe oznakowanie Żelaznego Szlaku Rowerowego
fot. UM Jastrzębie

Już niedługo zakończą się prace budowlane na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Jeśli jeszcze ktoś nie wie, jak dojechać, to ustawiono kierunkowskazy, które doprowadzą was do tej ścieżki rowerowej.

Dla mieszkańców centralnych osiedli na ścieżkę najłatwiej będzie się dostać rowerami ulicą Przemysłową obok oczyszczalni. Dla potwierdzenia kierunku jazdy, na ulicy Jagiełły obok Ronda Ruptawskiego, został ustawiony drogowskaz – „strzała” kierująca na szlak. Dla mieszkańców Zdroju proponujemy dojazd ulicami Energetyków i Rozwojową.

Rowerzyści z odleglejszych miejscowości, którzy zechcą przywieźć swoje rowery samochodami, mogą zaparkować na bezpłatnych parkingach przy ulicy Płonki (przy szkole podstawowej) lub przy przedszkolu w rejonie ulicy Czyża. Dojazd do tych parkingów prowadzi drogą wojewódzką nr 937 - ulicą Cieszyńską i trafienie do celu nie powinno być problemem. Z parkingów na szlak rowerzyści mogą dostać się ulicami Czyża lub Zdziebły. Na ulicy Cieszyńskiej na przedłużeniu ulicy Czyża został ustawiony kolejny drogowskaz – „strzała” kierująca na szlak.

Niezmotoryzowani rowerzyści z odleglejszych miejscowości mogą dotrzeć Kolejami Śląskimi do stacji Zebrzydowice. Z dworca kolejowego należy jechać drogą wojewódzką nr 937 w kierunku Marklowic Górnych. Po minięciu ronda, tuż przed wiaduktem Żelaznego Szlaku Rowerowego, należy skręcić w lewo w ulicę Skotnicką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski? Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski?

Straż Miejska nagradza rowerzystów Straż Miejska nagradza rowerzystów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
wolny człek22.08.2020 16:11

Dziwi mnie fakt że właściciele posesji graniczących ze szlakiem nie stawiają mini kiosków z napojami, przekąskami, lodami czy czymś podobnym. Stracony potencjał inwestycji. Każdy rowerzysta chce mieć cel do którego, lub obok którego będzie jechać.
Ale z drugiej strony jak się pomyśli o ZUSie, Sanepidzie, skarbówce, uprawnieniach pracowniczych, płacy minimalnej to momentalnie bierza na wymioty.

luki22.08.2020 16:06

NARESZCIE !!!

Tomek 18.08.2020 20:20

Witam. Szkoda że nie napisaliście kiedy ten szlak będzie skończony. Bo póki co jest jeszcze nie skończony. Co najmniej w trzech miejscach zablokowany. A podniecacie się nim już od maja. A końca robot nie widać. I jeszcze jedna uwaga oznaczenie tego szlaku jadąc z Godowa w kierunku granicy z Czechami jest żadne. A jeżeli jest to pętla to fajnie by było oznaczyć trasę w jednym i drugim kierunku.

Rybniczanin18.08.2020 14:19

Trasa elegancka po drodze w kierunku Zebrzydowic jest nawet budka z lodami i sklepik jedynie dwa miejsca strome w dół zwróciły uwagę, gdzie należy zachować ostrożność przecinające ulicę i oznakowane STOP dla rowerzystów, zaproponowałbym STOP dla samochodów bo widziałem ostre hamowanie na ścieżce przy zjazdach i komuś może zabraknąć aby wyhamować przed drogą . Tak ogólnie śmiało polecam trasę bardzo ładna.

Gość18.08.2020 14:12

Ha, ha wsiadasz w 13, potem 25, następnie o 3 rano w kolej , latem to już widno i góra 18 jesteś na szlaku, to możesz zjeść śniadanie...potem wracasz 24, golisz się idziesz spać.

Gość18.08.2020 12:44

@do "gość" - regulamin

A co to za nakazy i zakazy? Załóż sobie swoje prywatne forum dyskusyjne i tam wprowadzaj swoje regulaminy.

Tak, mieszkam w J-biu ale aż tak źle sąsiadom swoim nie życzę, żeby polecać im to, co proponujesz. Wolę pracować w Czechach. Mam tam stanowisko managerskie, więc kasa sie zgadza i nie niszczę środowiska.

do "gość" - regulamin18.08.2020 12:11

Jeśli mieszkasz w Jastrzębiu to się zatrudnij i namów sąsiadów. Jeśli znasz się na tym co będziesz robił.
Jesteś chory, narzekasz ale nie myślisz.
Zacznij od myślenia. Tak, to trudne. Dla wielu stan myślenia rozsądnego jest stanem nieosiągalnym. Czy dla ciebie też? Sądzimy, że tak jest z tobą. A głupcy powinni znać swoje miejsce i się nie odzywać.

Gość18.08.2020 11:51

JSW to też najbardziej trafna inwestycja dla mieszkańców, tyle że miast i gmin ościennych.

Każdego dnia do kopalń przyjeżdżają, ale fedrować pod swoimi miastami i gminami nie pozwalają.

Należy czym prędzej pozamykać kopalnie tak, jak robią to w tej chwili Czechy. Są tylko i wyłącznie same plusy.

Cyklista18.08.2020 11:49

Ja tylko dodam ze najlepiej wgrac sobie mape trasy bo sama trasa w Czechach jest słabo oznaczonA

Gość18.08.2020 11:26

Co z tego, że szlak taki "códny" jak żadne nowe miejsca pracy w tej upadającej osadzie górniczej nie powstają.

Komu to potrzebne?

Chyba tylko oficerowi rowerowemu z UM.

To sem ja18.08.2020 11:18

Szlak jest ok. Ale ktoś z um powinien tam raz w miesiącu się udać: miehscami zarasta...
I np. wczoraj zamknięty był w kierunku na Godów. Remont, czy dłuższy przestój?

Rowerzysta18.08.2020 10:46

Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu to chyba najbardziej trafna inwestycja dla mieszkańców, jeżeli chodzi o rekreację. Świadczy o tym ilość osób korzystających z tego szlaku szczególnie w weekend.
Myślę, że warto pomyśleć, aby szlak ten prowadził nie tylko przez park w Karwinie ale także trasą rowerową wzdłuż rzeki Olzy gdzie można odpocząć a nawet się wykąpać.
Pozdrawiam wszystkich malkontentów którzy zaraz napiszą negatywne komentarze.
Uśmiechnij się i cieszmy się z tego, co mamy.

stasiu18.08.2020 9:57

Wiele rzeczy w tym mieście zasługuje na krytykę, ale ten szlak był doskonałym i świetnie wykonanym pomysłem.

Gruzin18.08.2020 9:52

Matka Boża pobłogosławiła. Mamy żelazny szlak rowerowy.

Gość18.08.2020 9:30

Wbicie słupa jest wydarzeniem.
Podobnie jak pijany kierowca.
Ta osada górnicza upada i tyle.