Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
20 sierpnia 2020

26 sierpnia zamykają wiadukt na Piłsudskiego

26 sierpnia zamykają wiadukt na Piłsudskiego
fot. UM Jastrzębie / Barbara Englender

To już pewne. W środę, 26 sierpnia, zostanie zamknięty wiadukt na ulicy Piłsudskiego. Ruszają prace związane z powstaniem nowego wiaduktu. Konieczne będą objazdy.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Maria Pilarska poinformowała, że w środę, 26 sierpnia, rozpoczną się prace związane z modernizacją wiaduktu przy ulicy Piłsudskiego. Wiadukt zostanie zamknięty. Wiąże się to z koniecznością objazdów i zmianą kursów linii autobusowych. Szczegóły tego zostaną podaną wkrótce.

- Roboty rozpoczną się od ulicy Północnej i przejezdny będzie prawoskręt w kierunku ulicy Granicznej. Niewątpliwie będzie to trudny czas aż mieszkańcy się do tego przyzwyczają - mówiła naczelnik.

Projekt budowy wiaduktu zakłada między innymi budowę dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory, na dwa pasy w każdym kierunku. Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych.

Cały obiekt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości. By przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Powstanie również 300  metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne.

Co warte uwagi, wraz z wiaduktem budowane będzie jednocześnie rondo na skrzyżowaniu alei z Graniczną i Północną. Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. W tym miejscu powstanie rondo turbinowe, które ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego i znacznie poprawić płynność przejazdu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ta droga będzie bezpieczna Ta droga będzie bezpieczna

Jastrzębskie ronda...  prawie, jak w Norwegii Jastrzębskie ronda... prawie, jak w Norwegii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Andrzej24.08.2020 8:20

Oko do szkoły,biegiem na naukę pisania

Gość24.08.2020 8:07

Każdy mądry rozpoczyna taki remont pod koniec roku, a nie na wiosnę. Jesienią i zimą są najlepsze warunki na roboty budowlane.

Gość24.08.2020 5:59

Pytanie: Dlaczego wszystko, nawet zwykłe rondo, ma być zniżane do poziomu górników?

Odpowiedź: Przecież to intelektualne zera.

LG23.08.2020 22:14

@Allar: nie, takie jak na wjeździe do Żor z Szerokiej. Takie po którym 90% kierowców nie potrafi jeździć.

do fanatyków ronda i turbin23.08.2020 21:00

A może by takie zwykłe normalne rondo bez znaków i innych wodotrysków? Takie jak w Strumieniu na rynku. To byście mieli dopiero jazdę.

Gość23.08.2020 14:26

No w końcu super rozwiązanie problemu. Raz a porządnie, a nie jakieś tymczasowe sposoby aby zaspokoić niecierpliwych, którzy oczekują wszystkiego na wczoraj i nic im się nie podoba. Cierpliwości tylko trochę trzeba ludzie.

Allar23.08.2020 8:49

To rondo turbinowe to takie jak jest w Żorach przed sądem ?

Gość21.08.2020 20:13

pewnie kasa miasta pusta

Ben21.08.2020 8:20

A może na czas budowy odświeżyć nawierzchnię asfaltową za mostem do pszczyńskiej......

Oko21.08.2020 7:40

Oj będą stluczki na tym turbinowym rondzie, zanim dziadki się nucza jeździć!!!

Pokaż wszystkie opinie (23)