Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
BS Kredyt bez gwiazdek
25 sierpnia 2020

1,3 mln zł na walkę z COVID-19. Na co wydano pieniądze?

1,3 mln zł na walkę z COVID-19. Na co wydano pieniądze?
fot. UM Jastrzębie

Miasto Jastrzębie-Zdrój wydało 1,3 mln zł na walkę z COVID-19., na co dokładnie wydano pieniądze. Opłacono środki dezynfekujące wykorzystane we wszystkich jednostkach miejskich, ale nie tylko.

1,3 mln zł -na tyle (na razie) opiewa rachunek na koszt walki z epidemią koronawirusa w mieście. Wiadomo, na co dokładnie wydano pieniądze. Jastrzębski magistrat poinformował, że ze środków tych zakupiono środki ochrony indywidualnej chroniące przed zakażeniem, które zostały przekazane do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu oraz dla Szpitala Zakaźnego w Raciborzu. Zakupiono środki ochrony osobistej dla pracowników oraz mieszkańców (rękawiczki, maseczki). Sfinansowano środki do dezynfekcji dłoni oraz powierzchni, dozowniki do płynów, a także termometry. Zamontowano osłony plexi dla pracowników jednostek miejskich, mających kontakt z mieszkańcami.  

Ochotniczym strażom pożarnym oraz harcerzom, którzy dostarczali żywność osobom w kwarantannie, zapewniono paliwo.  Wynajęto „wymazobus”, aby przyśpieszyć badania i czas oczekiwania na wyniki. Zdezynfekowano place zabaw.  Szkoły i przedszkola otrzymały fundusze na potrzeby związane z koniecznością spełnienia wymagań GIS, MEN. Zarezerwowano fundusze na zakup laptopów do nauki zdalnej - następnie to zadanie sfinansowano ze środków zewnętrznych. Również ze środków zewnętrznych zapewniono dodatkowy personel w Domu Pomocy Społecznej, zakupiono także ozonator do pomieszczeń.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Bez sensu.25.08.2020 16:48

Przecież place zabaw były zamknięte.
1,3 mln???
A urząd m.zamknięty ???!!!
A i tak prezydentowa nic nie wiedziała o czerwonej strefie pan dziennikarz jej powiedział bo "jo je na urlopie jo nic niwim"

mieszkaniec25.08.2020 16:15

Jednostki miejskie wszelkie środki do dezynfekcji i ochrony musiały kupić z własnych pieniędzy, a nie z dodatkowych dotacji miasta. Większość dużych wydatków związanych z pandemią tak jak pisał Gość pokryto ze środków zewnętrznych. A UM zaoszczędził na utrzymaniu miasta nie było potrzeby odśnieżać, nie koszono trawy, nie sprzątano, nie mówiąc o gaszeniu światła.Nie odbyły się planowane wydarzenia sportowe i kulturalne itp. natomiast nie słyszano że upadły jakieś firmy odprowadzające podatki do kasy miejskiej. Więc skąd problem z pieniędzmi w miejskiej kasie? czyżby niegospodarność próbowano zatuszować koronawirusem?

Gość25.08.2020 13:29

"Zarezerwowano fundusze na zakup laptopów do nauki zdalnej - następnie to zadanie sfinansowano ze środków zewnętrznych." - czyli miasto nie wydało nic, a właściwie wydało pieniądze, któe specjalnie na ten cel dostało o władz centralnych"
"Również ze środków zewnętrznych zapewniono dodatkowy personel w Domu Pomocy Społecznej, zakupiono także ozonator do pomieszczeń." - tutaj znowu miasto nie wydało nic.

Natomiast zdecydowanie więcej niż 1,3 mln zł Anna wydaje na wypasione pensje dla pupili swoich i Gadowskiego. Poprzedni prezydent miasta miał jednego zastępcę, Anna potrzebuje dwóch. Zawsze był jeden naczelnik od oświaty. Gdy Gadowski sprowadził do UM zamieszkałą pod Bielskiem szychę z PO, to pojawił się etat zastępcy, bo hrabia potrzebuje kogoś od roboty, bo sam pracować nie będzie. Przeczeka biedaczysko 3 lata z nadzieją, że PO wygra wybory. Kolejna przyjaciółka Grela z Wodzisławia, rzekoma specjalistka od przedsiębiorczości, nie posiadająca doświadczenia w przedsiębiorczości. Jak już jesteśmy przy wodzisławiu, t dziwnym trafem te tandetn maseczki zakupione zostały w firmie zależnej od niejakiego Olka Wali, zrządzeniem przedsiębiorcy z Wodzisławia. Tego samego, który podburza publicznie, żeby maseczek nie nosić
i Tak by długo jeszcze o tych oszczędnościach pisać

Pałac Federacji25.08.2020 13:23

"Wynajęto ?wymazobus?, aby przyśpieszyć badania "

Ostatnia informacja nt. wymazobusu mowila, ze owo przyspieszenie jest nieznaczne.

Gość25.08.2020 10:20

@księgowy

"Jako że zakupiono je ze środków publicznych macie obowiązek opublikować faktury za zakupy."

I tutaj się kolego mylisz, albowiem u Anny wszystko co za publiczne pieniądze, obejmuje klauzula "tajne/poufne"

Kinia25.08.2020 10:15

Dezynfekcja placów zabaw kasa wyrzucona w błoto. Jaki sens jak ile dzieci przewija się przed plac zabaw ?! Co chwilę

Ozjasz25.08.2020 9:43

Spokojnie Anna to nie ekonomistka chyba wiedzieliście na kogo głosujecie a ostrzegano że tak będzie no to teraz macie rękawiczki po 100zlotych za parę.

Covit1825.08.2020 9:18

Co się stało z pieniędzmi za akcję zima 2019/2020 ?

Pik25.08.2020 8:18

Proszę dopytać ile kosztowało wynajęcie 1 dzień wymazobusu, dodatkowo ile kosztowała usługa pobrania 1 wymazu. Za głowę się chwycicie nie o koszt zakupu testu chodzi A o koszt za usługę jego pobrania.

księgowy25.08.2020 8:16

Jako że zakupiono je ze środków publicznych macie obowiązek opublikować faktury za zakupy.

HURTOWNIK25.08.2020 8:14

Zakupiono środki ochrony osobistej dla pracowników oraz mieszkańców (rękawiczki, maseczki). Sfinansowano środki do dezynfekcji dłoni oraz powierzchni, dozowniki do płynów, a także termometry. Zamontowano osłony plexi dla pracowników jednostek miejskich, I NA TO POSZŁO 1,3 MLN. TO PO ILE BYŁY TE RĘKAWICZKI PO 100 ZŁ ZA PARĘ ?

Gość25.08.2020 8:01

wymazobusa nie ma od początku miesiąca. Koniec umowy i testów u mieszkańców.

Gość25.08.2020 7:58

Żeby tylko kasy wystarczyło dla spółeczek należących do związkowców.

Gość25.08.2020 7:56

Skoro dostaje się na dziecko 500 zł miesięcznie, to spokojnie można mu kupić komputer na raty. pomoc miasta nie jest potrzebna. Podobnie jest ze szpitalami, płacimy składkę zdrowotną i tym samym finansujemy zakup potrzebnych środków i wyposażenia.