Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
Sklep Medicanna
26 sierpnia 2020

Premier Morawiecki w hołdzie Solidarności na Zofiówce

Premier Morawiecki w hołdzie Solidarności na Zofiówce
fot. Krystian Maj / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził we wtorek kopalnię Zofiówka, aby oddać hołd Solidarności, która również tam się narodziła. Zwiedził wystawę poświęconą właśnie genezie tego związku zawodowego. 

- W ten symboliczny sposób tutaj w Jastrzębiu-Zdroju, tutaj przy tej wystawie chcę podziękować wszystkim, którzy tak pięknie łączą tamte losy polskiej Solidarności z dzisiejszym czasem. Nie moglibyśmy dzisiaj tego nowego naszego kochanego kraju ulepszać, zmieniać, gdyby nie Solidarność sprzed 40 lat. Myślę, że wszyscy Polacy dzisiaj powinni z wdzięcznością pochylić głowę i pochylają głowę przed naszymi bohaterami sprzed 40 lat - mówił premier Mateusz Morawiecki przed kopalnią Zofiówka.

Premier przez kilka minut rozmawiał też z górnikami spotkanymi na kopalnianym placu. Poruszono między innymi temat działalności sanepidu w czasach największej liczby zakażeń na terenie Jastrzębia. Mateusz Morawiecki przyznał, że nie wiedział, że instytucja ta nie radziła sobie

Polub i udostępnij
Czytaj też

Katastrofy w kopalniach spowodowały spadek wydobycia Katastrofy w kopalniach spowodowały spadek wydobycia

Dyrektorem Zofiówki został syn profesora badającego katastrofę Dyrektorem Zofiówki został syn profesora badającego katastrofę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość26.08.2020 11:45

Żenada!

Gospodarka zrujnowana, komuchy w Europarlamencie, a PRL nadal ma się świetnie na kopalniach, które oprócz degradowania środowiska i kosztownego wydobywania najdroższego węgla na świecie nic dobrego nie wnoszą.

robin26.08.2020 8:55

ORMO zawsze z władzą ( na zdjęciu chyba jest tow. roman B (ten w ciemnych okularach)

Gość26.08.2020 8:10

Związki Zawodowe to najgorsze zło, jakie pojawiło się po 1989 roku.

Wystarczy spojrzeć na tłuste kopalniane koty.

To hamulcowi wolnego rynku. Sabotażyści. Dbają tylko o swoje prywatne firmy i prywatne kontrakty ze spółką.

Pałac Federacji26.08.2020 8:02

Postac, ktora ponownie wprowadza komunizm, mowi o Solidarnosci. Groteska.