KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
Wesele w Dąbrówce
1 września 2020

Mundurowi obstawią szkoły

Mundurowi obstawią szkoły
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy policjanci będą zabezpieczać drogę dzieci do szkoły.  Szczególną uwagę będą zwracać na drogi dojazdowe do placówek oświatowych i zachowanie kierowców.

- Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności - podkreśla asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi chcą poprzez akcję przypomnieć kierowcom, że od września budynki szkolne znów zapełnią się uczniami. A ci muszą bezpiecznie na zajęcia dotrzeć, a po nich wrócić do domu.

- Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach szkół, przedszkoli i obiektów sportowych, na których ćwiczyć będą dzieci - mówi aspirant.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku

15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego 15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość01.09.2020 11:50

Nauczyciele są jak górnicy, ostoją komunizmu i PRL-u.

Dlatego tak świetnie się mają w tej upadającej osadzie górniczej.

To sem ja01.09.2020 10:36

Wystarczy sprywatyzować szkolnictwo. Uczeń miałby bon edukacyjny. Jak nie będą uczyć - nie będą dostawać pieniędzy. Skończą się opieki, l4 i inne bzdety...
A i "pandemia" nagle się skończy...

Stróż nocny01.09.2020 10:30

Nauczyciele wyrażają przekonanie, że tydzień pouczymy, a potem przejdziemy na nauczanie hybrydowe czy zdalne. Mówią też, że nie mają komputerów, sieci, sprzętu, są jak dzieci we mgle ? mówi Interii prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, wszyscy inni pracują normalnie ... tylko nauczyciele są jak dzieci we mgle ....

Oko proroka01.09.2020 9:18

Niech jeszcze odwiozą nauczycieli do ich domów bo z pewnością są już zmęczeni nowym rokiem szkolnym2020/2021