Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
1 września 2020

Mundurowi obstawią szkoły

Mundurowi obstawią szkoły
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy policjanci będą zabezpieczać drogę dzieci do szkoły.  Szczególną uwagę będą zwracać na drogi dojazdowe do placówek oświatowych i zachowanie kierowców.

- Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności - podkreśla asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi chcą poprzez akcję przypomnieć kierowcom, że od września budynki szkolne znów zapełnią się uczniami. A ci muszą bezpiecznie na zajęcia dotrzeć, a po nich wrócić do domu.

- Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w rejonach szkół, przedszkoli i obiektów sportowych, na których ćwiczyć będą dzieci - mówi aspirant.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł

Oszukiwał policjantów ze strachu Oszukiwał policjantów ze strachu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość01.09.2020 11:50

Nauczyciele są jak górnicy, ostoją komunizmu i PRL-u.

Dlatego tak świetnie się mają w tej upadającej osadzie górniczej.

To sem ja01.09.2020 10:36

Wystarczy sprywatyzować szkolnictwo. Uczeń miałby bon edukacyjny. Jak nie będą uczyć - nie będą dostawać pieniędzy. Skończą się opieki, l4 i inne bzdety...
A i "pandemia" nagle się skończy...

Stróż nocny01.09.2020 10:30

Nauczyciele wyrażają przekonanie, że tydzień pouczymy, a potem przejdziemy na nauczanie hybrydowe czy zdalne. Mówią też, że nie mają komputerów, sieci, sprzętu, są jak dzieci we mgle ? mówi Interii prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, wszyscy inni pracują normalnie ... tylko nauczyciele są jak dzieci we mgle ....

Oko proroka01.09.2020 9:18

Niech jeszcze odwiozą nauczycieli do ich domów bo z pewnością są już zmęczeni nowym rokiem szkolnym2020/2021