Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
1 września 2020

"Korfanty" zainaugurował Nowy Rok szkolny

"Korfanty" zainaugurował Nowy Rok szkolny
fot. JastrzebieOnline.pl

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego rozpoczął nowy Rok Szkolny. Pierwszy raz inaczej niż zwykle, bo pod rygorami reżimu sanitarnego.

Około 200 uczniów klas pierwszych przekroczyło w dniu 1 września progi „Korfantego”, w którym spędzą 3 lub 4, a nawet 5 lat. Są to uczniowie liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej.

Pierwszacy z zaciekawianiem rozglądali się po nieznanym im jeszcze dużym budynku szkoły. Każdy z klas spotkała się z wychowawcami i otrzymała garść niezbędnych informacji.

- Szkoła robi wrażenie, cóż jest chyba największa w mieście. Można wybierać naprawdę spośród wielu profili, zawodów. Poza tym tutaj zawsze coś się dzieje oprócz lekcji - mówiła Beata uczennica klasy licealnej.

Na korytarzach, częściach wspólnych dyrekcja zaleca noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.  Sale lekcyjne mają być dezynfekowane i wietrzone, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

A już w środę wszyscy i pierwszoklasiści, i pozostali uczniowie spotykają się w ławkach szkolnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość02.09.2020 11:19

I ja się przychylam do poniższej wypowiedzi, przerwy były super, uczniowie również i hity z radiowęzła. Pan dyrektor zawsze z młodzieżą i dla nich. To był klimat. Pozdrawiam roczniki, które pamiętają te lata.

Gość02.09.2020 7:12

Z nostalgią wspominam lata, kiedy tam uczęszczałem.

A było to dawno, dawno temu.

Wówczas na przerwach puszczane były ówczesne przeboje poprzez radiowęzeł. Ehhh...