Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Wesele w Dąbrówce
1 września 2020

"Korfanty" zainaugurował Nowy Rok szkolny

"Korfanty" zainaugurował Nowy Rok szkolny
fot. JastrzebieOnline.pl

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego rozpoczął nowy Rok Szkolny. Pierwszy raz inaczej niż zwykle, bo pod rygorami reżimu sanitarnego.

Około 200 uczniów klas pierwszych przekroczyło w dniu 1 września progi „Korfantego”, w którym spędzą 3 lub 4, a nawet 5 lat. Są to uczniowie liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej.

Pierwszacy z zaciekawianiem rozglądali się po nieznanym im jeszcze dużym budynku szkoły. Każdy z klas spotkała się z wychowawcami i otrzymała garść niezbędnych informacji.

- Szkoła robi wrażenie, cóż jest chyba największa w mieście. Można wybierać naprawdę spośród wielu profili, zawodów. Poza tym tutaj zawsze coś się dzieje oprócz lekcji - mówiła Beata uczennica klasy licealnej.

Na korytarzach, częściach wspólnych dyrekcja zaleca noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.  Sale lekcyjne mają być dezynfekowane i wietrzone, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

A już w środę wszyscy i pierwszoklasiści, i pozostali uczniowie spotykają się w ławkach szkolnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość02.09.2020 11:19

I ja się przychylam do poniższej wypowiedzi, przerwy były super, uczniowie również i hity z radiowęzła. Pan dyrektor zawsze z młodzieżą i dla nich. To był klimat. Pozdrawiam roczniki, które pamiętają te lata.

Gość02.09.2020 7:12

Z nostalgią wspominam lata, kiedy tam uczęszczałem.

A było to dawno, dawno temu.

Wówczas na przerwach puszczane były ówczesne przeboje poprzez radiowęzeł. Ehhh...