Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
2 września 2020

Będą was spisywać!

Będą was spisywać!
fot.

Wczoraj, 1 września, rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w tym spisie jest obowiązkowy i dotyczy każdego użytkownika gospodarstwa rolnego.

Powszechny spis rolny będzie trwał w terminie 1 września – 30 listopada 2020 roku. Udział w nim jest obowiązkowy.

Osoby użytkujące gospodarstwa rolne będą musiały podać informacje na temat: użytkowników gospodarstw rolnych; rodzaju użytkowanych gruntów; powierzchni użytkowanych gruntów; zużycia nawozów mineralnych i organicznych; pogłowia zwierząt gospodarskich według grup wiekowo-użytkowych; rodzaju budynków gospodarskich; liczby maszyn i urządzeń w gospodarstwie rolnym; nakładu pracy w gospodarstwie rolnym użytkownika i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych.

Niezbędne informacje można przekazać za pośrednictwem strony internetowej oraz telefonicznie, pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r. W państwach członkowskich ONZ pełne badanie realizowane jest raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. W Polsce poprzedni  powszechny Spis Rolny odbył się w 2010 r.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W poniedziałek rusza powszechny spis rolny W poniedziałek rusza powszechny spis rolny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość02.09.2020 7:11

To bardzo ważna informacja.

Wszak wiadomo, że ta upadająca osada górnicza na ronictwie stoi.

Nie bez przyczyny mieści się tutaj siedziba ARiMR. Górnicy z zamykanych koplań chwycą się za rolę.