Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Wesele w Dąbrówce
3 września 2020

Policyjny pościg i strzały na Poznańskiej

Policyjny pościg i strzały na Poznańskiej
fot. Policja.pl

W nocy z środy na czwartek policyjni wywiadowcy podjęli pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. Padły trzy strzały. Nikt nie został ranny.

Policyjni wywiadowcy, którzy patrolowali w nocy nasze miasto, chcieli skontrolować samochód osobowy. Jednak kierowca nie tylko zignorował nakaz zatrzymania się, ale również chciał najechać na policjanta.

- Mundurowi podjęli pościg za uciekinierami. W jego trakcie padły trzy strzały ostrzegawcze. Samochód wypadł z drogi, a cztery osoby znajdujące się w nim zostały zatrzymane. Do aresztu trafił poszukiwany przez policję mężczyzna oraz kobieta, mająca związek ze sprawą. Nikomu nic się nie stało - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.  

Uciekinierzy zostali zatrzymani na parkingu, tuż obok Zespołu Szkół Nr 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
krosta07.09.2020 9:34

Brawo Policja... Klaszczemy stojąc...

abc05.09.2020 12:27

taka jest wlasnie roznica miedzy "policja" a kryminalnymi. Oni nie boja sie dzialac tak, jak sie powinno.
WRD pewnie by tylko plakalo ze uciekli.

Obserwator05.09.2020 8:08

To wszystko co się dzieje na ulicach miast ,w tym i Jastrzebia-Zdroju to pokłosie tolerowania różnych patologii ,począwszy od tolerowania chamskiego ,głośnego ,wulgarnego zachowania na ulicach ,w barach osiedlowych gdzie mieszkańcy okolicznych budynków muszą całymi dniami wysłuchiwać przekleństw,seksualnych zwierzeń itp.To picie na skwerach,ławkach przy braku reakcji służb za to odpowiedzialnych.To zaśmiecanie lasów,wyrzucanie odpadków.Krok po kroku i to narasta.

do Bulwersacja04.09.2020 22:20

Nic takiego nie miało miejsca. Obserwowaliśmy całe zdarzenie przez okno. Żałuję że policjanci nie popisali się strzelając w powietrze. Pocisk wylatujący z lufy nie leci w kosmos , tylko spada. I może komuś wyrządzić krzywdę. Pocisk w celu czyli sprawcy, wyrządza krzywdę tylko sprawcy. I oto chodzi. Powstrzymać przestępców. Jeśli na zawsze to jest to rozwiązanie najlepsze z możliwych.

strzały ostrzegawcze !04.09.2020 22:15

to nie jest dobre rozwiązanie. Powinno się strzelać do celu tak żeby trafić. Za skutki odpowiada ten co spowodował użycie broni. Tak jest w Belgi, Holandii, Niemczech i innych demokratycznych krajach. Bo sprawcy zagrażają spokojnym obywatelom, a to ci spokojni pracują i płacą podatki napędzając rozwój gospodarczy.
Tak należy rozumieć świat. To my, pracujący oraz emeryci, którzy swoją pracą przez dziesiątki lat zarobili na swe emerytury płacą podatki. Szkoda, że roztrwaniane są na opłacanie nierobów, tylko po to żeby głosowali na ludzi, którzy prowadzą nas do upadku gospodarczego naszego kraju.

Gość04.09.2020 9:39

Te komentarze! Wstyd dla tych co komentują, współczuję jeśli to co napisaliście w komentarzu to Wasze myśli.

Gurnik pszodowy z Zofiufki04.09.2020 8:27

Jakie szczały?

Jestem szczałowym i o niczym nie wiedziałem.

W takim razie ten pościg jest niewarzny poniewarz nikt mnie o zgodem nie pytał.

Oko03.09.2020 17:45

Hatti@ to był pościg!!! Pod moim blokie widziałem jak auto wypadło z drogi i zatrzymało się na słupkach, były szybkie 3 strzały ostrzegawcze a później wszystkie 4 osoby z auta leżały na glebie, Laska darła koparę że jej zimno i musi jechać do dziecka bo samo jest w domu!! Pojechała ale do aresztu. Akcja jak z filmu szybko i profesjonalnie, aż synek dostał przy okazji lepa w gembe to niech się cieszy że nie kulkę w ten tempy łeb, jełop jeden.

Hatti03.09.2020 16:43

Do fanów strzelania jak w westernach ->
Przypominam, że był już w Polsce przypadek, gdy "tajniacy" zastrzelili przypadkowego, niewinnego człowieka.
Ludzie różnie reagują, gdy drogę zajedzie im cywilny samochód z którego wyskoczy kilku drących się łysoli z bronią.
A potem było - "Ojej, głupio wyszło, szukaliśmy kogoś innego..."

Tadeusz03.09.2020 14:40

Panie Bulwersacja,na zachodzie dostałby kulą w czasie akcji.Jak stój to stój.Podporządkować się poleceniom słóżbom i nie będzie problemy!!!Nie uprawiaj swojej głupoty!!!

Oko03.09.2020 14:30

Pobili??? Niech się cieszą ze padły tylko strzały ostrzegawcze!!!!

Bulwersacja03.09.2020 13:08

Szkoda że nie napisali że policjanci pobili jednego z nich nie mając powodów bo spokojnie wykonywał ich polecenia po głowie palą i gazem po oczach dopiero jak przytomność stracił zadz na pogotowie a wcześniej mierzyli z broni w niego szczeniaki nie douczone a nie policja

Prawdomowny03.09.2020 13:07

Grzywna dla policjantów za niecelne strzały.

dysydent03.09.2020 13:00

Bandyci by pozabijali te kryminalne niedołęgi a oni oddają "szczały'' ostrzegawcze zamiast w łeb. Gdzie wy jesteście, na służbie czy na strzelnicy w wesołym miasteczku że strzelacie sobie w powietrze? Śmiech na sali.

Oko demona03.09.2020 12:56

I bardzo dobrze tępić takich !!!

To sem ja03.09.2020 8:57

Gość Dziś o 8:32 - masz rację. Dlatego "sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie", jak mawiała babcia Pawlakowa...

Leon 03.09.2020 8:40

A co mieli ich rąbnąć na miejscu? To nie Białoruś! Pójdą przed sąd.

Gość03.09.2020 8:32

"Nikomu nic się nie stało"

I niestety nie stanie bo takie mamy prawo, które bardziej chroni przestępców od ich ofiar.

Pijani kierowcy, pedofile, gwałciciele i zabójcy mają się u nas świetnie, bo po złapniu coś im tylko grozi, co jest szumnie w mediach nagłaśniane, ale potem, co zostało im juz zasądzone, to tak jakoś umyka opinii publicznej.