KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
8 września 2020

Oznakuj rower. Utrudnij "pracę" złodziejom

Oznakuj rower. Utrudnij "pracę" złodziejom
fot. pixabay

Rower dla wielbcieli dwukołowców to rzecz bezcenna. Tym bardziej boli skradzenie go przez złodziei. Jednak można go oznakować i skutecznie utrudnić przywłaszczenie.

Bezpłatne znakowanie rowerów odbędzie się w najbliższy piątek przed siedzibą jastrzębskiej Straży Miejskiej w godz. 14:00-17:00.

- Na czysty rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników – informują strażnicy miejscy

O tym, że rower został oznakowany informuje specjalna nakleja, która może skutecznie zniechęcić złodziei. Łatwiej jest bowiem zidentyfikować rower nawet dłuższy czas po kradzieży.

W celu oznakowania roweru należy przyjść przed siedzibę Straży Miejskiej, trzeba mieć ze sobą paragon, umowę na zakup roweru lub złożyć oświadczenie, że rower został legalnie kupiony.

Najbliższe znakowanie odbędzie się na parkingu przed wejściem do Straży Miejskiej, 11 września, w godz. 14.00-17.00. O terminach znakowania w kolejnych miesiącach będziemy na bieżąco informować. W przypadku dużego zainteresowania wyznaczone zostaną dodatkowe daty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski? Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski?

Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
jastrzębianin 7410.09.2020 14:47

Do "zołzy z Zofiówki": Proponuję, zamiast odkręcać kierownicę, przykręcić sobie właściwie wypełnioną głowę!

Gość09.09.2020 18:24

Złodzieje mają wyje...chane na wasze oznakowania.

Mlp09.09.2020 18:04

Widać w tych pięknych męskich dłoniach kunszt i fachowość ....

rodzic08.09.2020 8:11

Rowerzystów coraz więcej i bardzo dobrze! Tylko niektórzy zapomnieli już o przepisach. Przejeżdżają przez pasy, jeżdżą po chodniku a robią to przede wszystkim dzieci i młodzi ludzie. Więcej patroli i manadatów nauczy ich porządku!

Zołza z Zofiówki 08.09.2020 8:04

Jak zostawiam rower przed sklepem to zawsze spuszczam powietrze z kół i odkręcam kierownicę .