Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
9 września 2020

Psy powinny być wyłącznie na smyczy

Psy powinny być wyłącznie na smyczy
fot. pixabay

Po psach należy sprzątać. Taki zapis znajduje się w projekcie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, nad którym radni będą głosować we wrześniu.

W propozycji regulaminu znajduje się zapis, że po psie należy natychmiast posprzątać, a nieczystości umieścić w szczelnych torebkach i wrzucić do specjalnych koszy na śmieci lub śmieci na odpady komunalne. Oprócz tego w dokumencie znajduje się zapis, że psy należy wyprowadzać na smyczy, kiedy znajdują się na tak zwanych terenach wspólnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu

Ponad 100 psów ruszyło na spacer Ponad 100 psów ruszyło na spacer

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Michal12.09.2020 21:09

Dlaczego mam trzymac psa na smyczy jak jakiegos niewolnika jak mam nad nim kontrole glosowa i znam go na tyle ze wiem zw nikomu nie zrobi krzywdy?!

Pies12.09.2020 12:44

7-7.30 Straznicy Miejscy pod bloki i wlepiac madaciki za gowienko po piesku nie posprzatane, tyle kasy nazbieracie, ze pani prezydent bedzie miala nadmiar gotowki

Gość12.09.2020 7:49

Proszę brać pod uwagę fakt, że pies to często jedyny inteligentny członek rodziny.

Odpowiedzialna wlascicielka11.09.2020 22:25

Zaczne cały czas trzymać psa na smyczy dopiero wtedy gdy wszystkie dzieci będą chodzić na smyczy a palacze nie będą wyrzucać gdzie popadnie odpadków.

Każdemu należy się swoboda jeżeli jest dobrze wychowany. Pies to nie NIEWOLNIK.

Nie będę go trzymać na Smyczy jeżeli chodzi przy mnie, wraca gdy go wołam a wokół nie ma innych zwierząt. Każdy właściciel zna swojego psa i wie do czego jest zdolny i względem tego stosuje się odpowiednie środki bezpieczeństwa.

I tak, wiem czym potrafi być nieupilnowanie psa bo mój był pogryziony przez innego.

Ciocia Klocia11.09.2020 5:51

Z posiadaniem psów w króliczoku powinno być dokładnie tak, jak z możlwościa zrobienia sobie grilla na balkonie

ZAKAZ

Pewnie, że ktoś sobie może grilla gazowego zafundować, ale to tak, jak dokładnie ktoś może sobie psa pluszaka.

To sem ja10.09.2020 19:12

Ty, ekspert M., czyli najlepiej aby czworonogów na bkokach nie było? Bo nie można im zapewnić ich "praw"? Z tym się zgodzę. A co do smyczy: ustawowo powinny być obligatoryjne! Można kupić rakie rozwijane, aby kundel sobie pobiegał. A za brak smyczy i nie sprzątanie po nim wysokie mandaty (lub prace społeczne na rzecz LUDZI). "Psiarze" to w większości egoiści... chcą na siłę cały świat dostosiwać do nich. Ech...

do "żabi król"10.09.2020 18:25

Pomożemy. Dopadniemy tego fiu..ta, i nakarmimy kupami jego psa. Już "poprosiliśmy" podobnego właściciela do sprzątnięcia gołymi rękami. Przystał na to i przeprosił.

do Jth10.09.2020 18:21

Prędzej psy nauczą się sprzątać po sobie niż dwunożne, durne, truciciele samych siebie i innych zorientują się, że swoje śmieci należy wyrzucać do specjalnych pojemników i segregować. Ale to nie w tym stuleciu. Bo w tym zginą zatruci rzez siebie samych.

M.10.09.2020 16:19

Pies MUSI mieć możliwość zrealizowania swoich podstawowych potrzeb w tym m.in. kontaktów socjalnych, gdzie może komunikować się w naturalny dla swojego gatunku sposób, swobodnej eksploracji, czyli węszenia, biegania, a potrzeby te mogą być zrealizowane dopiero wówczas, gdy pies chodzi BEZ SMYCZY. Uniemożliwiając psom realizowanie zachowań z ich naturalnego repertuaru, doprowadzamy do pojawienia się frustracji, następnie bardzo często do agresji. Pies nie jest niewolnikiem. Zachęcam do zapoznania się z tematem podstawowych potrzeb gatunku oraz komunikacji gatunkowej, która jest niezwykle złożona i składa się z subtelnych sygnałów. Niestety większość ludzi nie potrafi ich odczytywać, co niestety nierzadko prowadzi do eskalacji emocji u zwierząt.
Psycholog, behawiorysta psów.

Jth10.09.2020 13:48

Pierw mieszkańcy nauczą po sobie sprzątać pety na przystankach puste flaszki i puszki po piwie a dopiero mówcie o psach

Pokaż wszystkie opinie (27)