Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
BS Black Friday
11 września 2020

Będą walczyć z przemocą w Jastrzębiu

Będą walczyć z przemocą w Jastrzębiu
fot. pixabay

Przemoc, szczególnie ta, w rodzinach to duży problem w Jastrzębiu. Właśnie do walki z nią został powołany Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Jego pierwsze posiedzenie odbyło się w środę, 9 września.

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie to międzywydziałowa komórka powołana w 2011 roku jako jednostka specjalizująca się w problematyce przemocy domowej. Jej kadencja trwa 3 lata.

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji, Sądu, Prokuratury Rejonowej, Poradni psychologiczno-pedagogicznej, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także pracownicy systemu opieki zdrowotnej i organizacji pozarządowych.

- Ich zadaniem jest głównie współpraca i koordynowanie działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności diagnozowanie tego rodzaju problemów, inicjowanie interwencji w środowiskach dotkniętych przemocą i udzielanie kompleksowych informacji. Dzięki takiej kooperacji, szybciej i efektywniej można pomóc osobom, potrzebującym takiego wsparcia - informuje jastrzębski magistrat.

Swoją siedzibę zespół ma w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Opolskiej 9.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przyłożył jej nóż do szyi i groził śmiercią Przyłożył jej nóż do szyi i groził śmiercią

Pani Janina obchodzi 100 lat Pani Janina obchodzi 100 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
DO -> To sem ja13.09.2020 20:24

Nie zauważyłeś, że reprezentujesz skrajne lewactwo jakie było normą za Gomułki a nawet Gierka.
Wytrzeźwiej, to zobaczysz.

To się nie uda, chyba że 13.09.2020 20:22

Przemoc, chamstwo, brak poszanowania innych jest w naszym mieście wszędzie. W dodatku jest uczona i akceptowana. Wystarczy popatrzeć ile jest śmieci, pustych plastykowych pojemników po napojach tam gdzie spotyka się młodzież. Choćby Skate Park, park w Zdroju, jar południowy. Tam nie zaglądają policjanci, nie nagrywane są i publikowane zachowania tej "przyszłości narodu". Widać postępujący upadek dobrych cech i wzrost tego co złe. Tylko radykalne działania mogą przekonać głupawych małolatów, że tak nie wolno postępować. Jaka to trudność złapania i ukarania tych którzy celowo śmiecą. Nie karać finansowo lecz sprzątaniem wymienionych miejsc. Co najmniej przez 2 tygodnie za rzucenie jednego śmiecia. Strażnicy miejscy mieliby zajęcie w kontrolowaniu czy sprzątający na pewno posprzątali. Karanie za głośną, bębniącą "muzykę" puszczaną w samochodach na parkingach i postoju na światłach, też należą się kary. Nawet finansowe. Stać go na samochód to stać na karę. Szybka jazda przez miasto to kolejna kara. złapany 3 razy to zabranie prawa jazdy i kurs od nowa. Z zaostrzonym egzaminem. Tak jest w całej europie. Przede wszystkim tej, zachodniej. Tam też nie ma kultury jazdy. Tam jest bat na głupich w postaci bardzo wysokich kar.

Generał Ogórcow12.09.2020 14:51

@To sem ja

Na kilku kanalach satelitarnych 24 godziny na dobe swoje prawdy religijne nadaja faceci w czarnych turbanach. Zachowujesz sie jak jeden z nich.

To sem ja12.09.2020 9:47

Rozmowa z lewactwem to tarzanie się w błocie... Czy do zindotrynowanych idiotów coś dociera? Przykład: mordowanie nienarodzonych dzieci jest ok (to ponoć "wolność i wybór"), ale odstrzał szkodników - np. ciężarnej lochy to zbrodnia. Z nimi się nie dyskutuje.
To samo te pomysły do ingerowania w klasyczny (jedyny normalny: mężczyzna, kobieta, dzieci ) model rodziny...

Raper klasztorny12.09.2020 7:13

Przezabawni są ci wszyscy prawicowi komentujący, nawet nie mają pojęcia, że ich posty robią furorę na stronie "Fiksacje seksualne prawicy" XD

Gość11.09.2020 23:04

Do potrzebujący
Też tak uważam. Oni śsietnie potrafią zdenerwować a człowiek musi radzić sobie sam.

Kaz11.09.2020 20:58

W wojsku jest syscyplina. Tam nie ma komisji milosci, nie ma super niani, nie ma lewakow i ich praw do ?niekrzyczenia?.
W prawo zwrot, w lewo zwrot rozkaz wykonac. Wojsko kazdego lekkoducha nauczylo dyscypliny, punktualnosci czy skladania lozka.
Wojsko powinno byc OBOWIAZKOWE - dla wszystkich. To uklon dla feministek, dla kobiet tez.

Hasan11.09.2020 20:46

Spóźnili się jakieś 50lat z inicjatywą i mamy co mamy w Jastrzębiu. 3 i 4 pokolenie nie może się zresocjalizować.

Potrzebujący 11.09.2020 18:44

Fikcja...a nie pomoc...wszystkie instytucje począwszy od niebieskiej karty to dno totalne...moja rodzina była objęta NK i widziałam tylko dzielnicowego raz w mym domu...mąż wręczył mnie psychicznie i mimo tego po tak "znakomitej opiece NK" sprawa została umorzona....skonczylo się rozwodem bo nikt mi nie chciał pomóc....a teraz ta bezużyteczna następna fikcyjna pomoc.....nie róbcie sobie większego wstydu i wyłudzania naszych pieniędzy....WSTYD

To sem ja11.09.2020 17:25

Gość Dziś o 11:58 - no to błysnąłeś wiedzą... ale czy ktoś ci broni pisać takie wypocinki? Też możesz się wykazać, jeśli masz trochę oleju w głowie i potrafisz myśleć logocznie... ale chyba to pobożne życzenia. A ta komisja potrzebna jak dziura w moście...

Generał Ogórcow11.09.2020 17:03

"To sem ja jest naprawdę genialny"

To jest religijny fundamentalista, nie zastanawia sie nad sensem swoich wypowiedzi.

Gość11.09.2020 16:13

Kolejni do utrzymywania sie z naszych podatków.

Ana11.09.2020 15:52

Nic bardziej glupszego...
Juz naprawde niemaja pomyslow dla tego jastrzebia?!!!

Gość11.09.2020 11:58

To sem ja jest naprawdę genialny. Po objawieniu swojej wiedzy w naukach medycznych, zabrał się wywody ideologiczne , błyszczy osiągnięciami pedagogicznymi i przedstawia wyniki swoich badań socjologicznych. Tradycyjna rodzina, czyli jaka? W niedzielę kościółek, ale bez przestrzegania dziesięciu przykazań ? Najczęściej zapomniane to drugie, czwarte, siódme, ósme.

To sem ja11.09.2020 10:48

"to duży problem w Jastrzębiu" - taaa... nie ma innych problemów. Odgórnie jest światło na tę "walkę". Jeśli ojro-socjalizm z czymś walczy to trzeba zadać sobie pytanie: w jakim celu? Czy celem jest ochrona ludzi słabszych? Czy może coś innego?
Dlaczego coraz więcej rodzin się rozpada (to prawdziwa tragedia)? Dlaczego nie wolno skarcić gówniarza, jeśli na to zasłużył a inne metody "super niani" nie działają (co rodzi bezkarność u młodzieży i brak dyscypliny a także strach rodziców przed własnymi dziećmi)?
Czy przemoc istnieje? ZDARZA się. Ale nie tak często jak tego życzyły by sobie lewusy walczące z tradycyjnym modelem rodziny, wszelkimi sposobami...
Od tysiącleci ludzie wiedzieli jak wychowywać dzieci (trzeba czasem przyrżnąć). Dziś garstka wpływowych marksistów chce to na siłę zmienić, bo młody człowiek z tradycyjnej rodziny jest ich największym wrogiem. Władza potrzebuje bezkręgowców...

Pałac Federacji11.09.2020 8:35

Znów kolejna pierdząca w krzesła komisja. Jak działa ta od rynku pracy i inne?

Ciocia Klocia11.09.2020 7:30

W tej upadającej osadzie górniczej przemoc była, jest i będzie.

Górnicy to zlepek przyjezdznych z różnych okolic Polski, lub ich potomkowie.

Wówczas agitacja PRL zachęcała do przyjazdu tutaj i podejmowania pracy na kopalniach dla ludzi niewykształconych i niejednoktornie uchylających się przed wojskiem. Więc buta, chamstwo i agresja nadal są.