Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
11 września 2020

Będą walczyć z przemocą w Jastrzębiu

Będą walczyć z przemocą w Jastrzębiu
fot. pixabay

Przemoc, szczególnie ta, w rodzinach to duży problem w Jastrzębiu. Właśnie do walki z nią został powołany Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Jego pierwsze posiedzenie odbyło się w środę, 9 września.

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie to międzywydziałowa komórka powołana w 2011 roku jako jednostka specjalizująca się w problematyce przemocy domowej. Jej kadencja trwa 3 lata.

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji, Sądu, Prokuratury Rejonowej, Poradni psychologiczno-pedagogicznej, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także pracownicy systemu opieki zdrowotnej i organizacji pozarządowych.

- Ich zadaniem jest głównie współpraca i koordynowanie działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności diagnozowanie tego rodzaju problemów, inicjowanie interwencji w środowiskach dotkniętych przemocą i udzielanie kompleksowych informacji. Dzięki takiej kooperacji, szybciej i efektywniej można pomóc osobom, potrzebującym takiego wsparcia - informuje jastrzębski magistrat.

Swoją siedzibę zespół ma w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Opolskiej 9.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

18-latek znęcał się nad rodzicami. Trafił do aresztu 18-latek znęcał się nad rodzicami. Trafił do aresztu

Kobietę przeraziły krzyki zza ściany Kobietę przeraziły krzyki zza ściany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
DO -> To sem ja13.09.2020 20:24

Nie zauważyłeś, że reprezentujesz skrajne lewactwo jakie było normą za Gomułki a nawet Gierka.
Wytrzeźwiej, to zobaczysz.

To się nie uda, chyba że 13.09.2020 20:22

Przemoc, chamstwo, brak poszanowania innych jest w naszym mieście wszędzie. W dodatku jest uczona i akceptowana. Wystarczy popatrzeć ile jest śmieci, pustych plastykowych pojemników po napojach tam gdzie spotyka się młodzież. Choćby Skate Park, park w Zdroju, jar południowy. Tam nie zaglądają policjanci, nie nagrywane są i publikowane zachowania tej "przyszłości narodu". Widać postępujący upadek dobrych cech i wzrost tego co złe. Tylko radykalne działania mogą przekonać głupawych małolatów, że tak nie wolno postępować. Jaka to trudność złapania i ukarania tych którzy celowo śmiecą. Nie karać finansowo lecz sprzątaniem wymienionych miejsc. Co najmniej przez 2 tygodnie za rzucenie jednego śmiecia. Strażnicy miejscy mieliby zajęcie w kontrolowaniu czy sprzątający na pewno posprzątali. Karanie za głośną, bębniącą "muzykę" puszczaną w samochodach na parkingach i postoju na światłach, też należą się kary. Nawet finansowe. Stać go na samochód to stać na karę. Szybka jazda przez miasto to kolejna kara. złapany 3 razy to zabranie prawa jazdy i kurs od nowa. Z zaostrzonym egzaminem. Tak jest w całej europie. Przede wszystkim tej, zachodniej. Tam też nie ma kultury jazdy. Tam jest bat na głupich w postaci bardzo wysokich kar.

Generał Ogórcow12.09.2020 14:51

@To sem ja

Na kilku kanalach satelitarnych 24 godziny na dobe swoje prawdy religijne nadaja faceci w czarnych turbanach. Zachowujesz sie jak jeden z nich.

To sem ja12.09.2020 9:47

Rozmowa z lewactwem to tarzanie się w błocie... Czy do zindotrynowanych idiotów coś dociera? Przykład: mordowanie nienarodzonych dzieci jest ok (to ponoć "wolność i wybór"), ale odstrzał szkodników - np. ciężarnej lochy to zbrodnia. Z nimi się nie dyskutuje.
To samo te pomysły do ingerowania w klasyczny (jedyny normalny: mężczyzna, kobieta, dzieci ) model rodziny...

Raper klasztorny12.09.2020 7:13

Przezabawni są ci wszyscy prawicowi komentujący, nawet nie mają pojęcia, że ich posty robią furorę na stronie "Fiksacje seksualne prawicy" XD

Gość11.09.2020 23:04

Do potrzebujący
Też tak uważam. Oni śsietnie potrafią zdenerwować a człowiek musi radzić sobie sam.

Kaz11.09.2020 20:58

W wojsku jest syscyplina. Tam nie ma komisji milosci, nie ma super niani, nie ma lewakow i ich praw do ?niekrzyczenia?.
W prawo zwrot, w lewo zwrot rozkaz wykonac. Wojsko kazdego lekkoducha nauczylo dyscypliny, punktualnosci czy skladania lozka.
Wojsko powinno byc OBOWIAZKOWE - dla wszystkich. To uklon dla feministek, dla kobiet tez.

Hasan11.09.2020 20:46

Spóźnili się jakieś 50lat z inicjatywą i mamy co mamy w Jastrzębiu. 3 i 4 pokolenie nie może się zresocjalizować.

Potrzebujący 11.09.2020 18:44

Fikcja...a nie pomoc...wszystkie instytucje począwszy od niebieskiej karty to dno totalne...moja rodzina była objęta NK i widziałam tylko dzielnicowego raz w mym domu...mąż wręczył mnie psychicznie i mimo tego po tak "znakomitej opiece NK" sprawa została umorzona....skonczylo się rozwodem bo nikt mi nie chciał pomóc....a teraz ta bezużyteczna następna fikcyjna pomoc.....nie róbcie sobie większego wstydu i wyłudzania naszych pieniędzy....WSTYD

To sem ja11.09.2020 17:25

Gość Dziś o 11:58 - no to błysnąłeś wiedzą... ale czy ktoś ci broni pisać takie wypocinki? Też możesz się wykazać, jeśli masz trochę oleju w głowie i potrafisz myśleć logocznie... ale chyba to pobożne życzenia. A ta komisja potrzebna jak dziura w moście...

Generał Ogórcow11.09.2020 17:03

"To sem ja jest naprawdę genialny"

To jest religijny fundamentalista, nie zastanawia sie nad sensem swoich wypowiedzi.

Gość11.09.2020 16:13

Kolejni do utrzymywania sie z naszych podatków.

Ana11.09.2020 15:52

Nic bardziej glupszego...
Juz naprawde niemaja pomyslow dla tego jastrzebia?!!!

Gość11.09.2020 11:58

To sem ja jest naprawdę genialny. Po objawieniu swojej wiedzy w naukach medycznych, zabrał się wywody ideologiczne , błyszczy osiągnięciami pedagogicznymi i przedstawia wyniki swoich badań socjologicznych. Tradycyjna rodzina, czyli jaka? W niedzielę kościółek, ale bez przestrzegania dziesięciu przykazań ? Najczęściej zapomniane to drugie, czwarte, siódme, ósme.

To sem ja11.09.2020 10:48

"to duży problem w Jastrzębiu" - taaa... nie ma innych problemów. Odgórnie jest światło na tę "walkę". Jeśli ojro-socjalizm z czymś walczy to trzeba zadać sobie pytanie: w jakim celu? Czy celem jest ochrona ludzi słabszych? Czy może coś innego?
Dlaczego coraz więcej rodzin się rozpada (to prawdziwa tragedia)? Dlaczego nie wolno skarcić gówniarza, jeśli na to zasłużył a inne metody "super niani" nie działają (co rodzi bezkarność u młodzieży i brak dyscypliny a także strach rodziców przed własnymi dziećmi)?
Czy przemoc istnieje? ZDARZA się. Ale nie tak często jak tego życzyły by sobie lewusy walczące z tradycyjnym modelem rodziny, wszelkimi sposobami...
Od tysiącleci ludzie wiedzieli jak wychowywać dzieci (trzeba czasem przyrżnąć). Dziś garstka wpływowych marksistów chce to na siłę zmienić, bo młody człowiek z tradycyjnej rodziny jest ich największym wrogiem. Władza potrzebuje bezkręgowców...

Pałac Federacji11.09.2020 8:35

Znów kolejna pierdząca w krzesła komisja. Jak działa ta od rynku pracy i inne?

Ciocia Klocia11.09.2020 7:30

W tej upadającej osadzie górniczej przemoc była, jest i będzie.

Górnicy to zlepek przyjezdznych z różnych okolic Polski, lub ich potomkowie.

Wówczas agitacja PRL zachęcała do przyjazdu tutaj i podejmowania pracy na kopalniach dla ludzi niewykształconych i niejednoktornie uchylających się przed wojskiem. Więc buta, chamstwo i agresja nadal są.