24°20°
13 września 2020

JKH GKS wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 7:2 [video]

JKH GKS wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 7:2 [video]Zobacz więcej zdjęć

W inauguracyjnym meczu JKH GKS Jastrzębie zagrał z Zagłębiem Sosnowiec. Był to udany początek zakończony zwycięstwem jastrzębian 7:2

Przez całą połowę drugiej odsłony oglądaliśmy napór jastrzębian, który jednak długo nie przynosił skutku. Kiedy jednak w 33. minucie Dominik Paś pocelował z bliska do odsłoniętej bramki Zagłębia, ruszyła lawina goli. Dziewięć sekund po wznowieniu gry za ciosem poszedł Kasperlik, zaś w 36. minucie świetnym mierzonym strzałem w okienko popisał się Zack Phillips. Wprawdzie niebawem Zagłębie zdobyło drugą bramkę, jednak jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafili Maciej Urbanowicz i ponownie Phillips. Druga z bramek Kanadyjczyka była jeszcze efektowniejsza, bowiem napastnik zza oceanu mimo asysty obrońców na spokojnie przełożył sobie gumę i znów fantastycznie "zdjął pajęczynę" z okienka bramki Czernika.

Przy wyniku 6:2 w trzeciej tercji na tafli działo się nieco mniej, a jedyne trafienie w tej partii zapisał na swoje konto Patryk Pelaczyk, efektownie celując z okolic bulika i ustalając wynik zawodów. Wcześniej sosnowiczanie nie zdołali nawet podjąć próby odwrócenia losów rywalizacji, marnując niemal minutę gry w pięciu na trzech.

11 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 19:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:1, 5:1, 1:0)

Strzały: 60 - 19 / Kary: 8 min - 2 min / Widzów: 550
Sędziowali: Mariusz Smura, Patryk Pyrskała (główni) oraz Grzegorz Cudek, Rafał Noworyta (liniowi).

JKH GKS Jastrzębie: 1. Nechvatal - 16. Kostek, 57. Klimiczek, 89. Rac, 25. Hovorka, 92. Urbanowicz - 69. Bryk, 17. Górny, 77. Phillips, 14. Paś, 82. Kasperlik - 3. Jass, 59. Horzelski, 22. R. Nalewajka, 21. Wałęga, 18. Sołtys - 5. Michałowski, 94. Gimiński, 8. Pelaczyk, 98. Jarosz, 20. Ł. Nalewajka.