Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
Wesele w Dąbrówce
15 września 2020

Ponad 100 psów ruszyło na spacer

Ponad 100 psów ruszyło na spacer
fot. UM Jastrzębie / Barbara Englender

Ponad setka psów ruszyła w sobotę ze swoimi właścicielami na spacer. Wszystko to w ramach III edycji Jastrzębskiego DogTrekkingu TropDOGrzybka.

Ludzie i ich czworonożni przyjaciele mieli do wyboru dwie trasy, prowadzące przez las Kyndra - 5 i 10 km. Pokonanie tych odcinków wymagało znakomitej orientacji w terenie oraz dobrego tempa marszu. Oprócz tego trzeba było zaliczyć punkty kontrolne.

- Uważam imprezę za bardzo udaną. Cały czas widziałem zarówno uśmiechnięte psie pyski, jak i twarze właścicieli. I na trasie, i po zakończeniu imprezy słyszałem mnóstwo pozytywnych komentarzy. Bardzo mnie to cieszy. DogTrekking to mega dużo radochy, mega dużo frajdy. Przez cały dzień nie  spotkałem nikogo niezadowolonego. To naprawdę niesamowite - relacjonował główny organizator imprezy Rafał Grzybek.

Uczestnicy imprezy mogli nauczyć się zasad pierwszej pomocy udzielanej swoim pupilom. Zwiedzano stoiska z akcesoriami dla psów. Prezentowało się również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. I właśnie na jego rzecz przeznaczono opłatę wpisową, którą zapłacili uczestnicy marszu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rzuca psom gwoździe w kiełbasie? Kto rzuca psom gwoździe w kiełbasie?

Psy powinny być wyłącznie na smyczy Psy powinny być wyłącznie na smyczy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Karolina16.09.2020 15:04

@Gość dziś 6:22
Słuszna uwaga, że mój słownik zmienił słowo, ale ja wolę być taką"OSOBOM" niż właśnie hejtującym Gościem bez podpisu w internecie
Pozdrawiam i życzę więcej radości w życiu

Gość16.09.2020 13:53

Entuzjastami tej daremnej imprezy są tylko zakompleksieni nieudacznicy mieszkający wraz ze swymi psami w blokach, którzy nie są w stanie zapewnić na co dzień swoim pupilom właściwych i przyzwoitych warunków.

Sara16.09.2020 12:40

Na co wam te psy żebyście mieli okazję do wyjścia z domu bo samemu wstyd czy jak pies w bloku to dramat od psa przeważnie śmierdzi ciasno itd czekam na hejty ale i tak wiem że większość się że mną zgodzi

Edzia16.09.2020 12:38

Do roboty a nie spacerować baby wystroić się tylko i z pieskami szpilki do tego załóżcie jak USA

Gość16.09.2020 9:31

W ten sposób oznakowano nowy szlak turystyczny.

Marietta16.09.2020 6:28

To była bardzo udana impreza i oby więcej takich. Pan Rafał Grzybek wykawał się świetnną znajomością tematu, zresztą jak zawsze, oraz nie mniejszą orientacją w terenie. Dzięki tej wspaniałej imprezie moje pieski mogły wreszcie wyszaleć się na łonie natury, a że czasem się załatwiły, to żaden problem. Moje dwa zawsze tak robią. Kupek nie sprzątam bo nie lubię się schylać. Chyba, żeby pogłaskać moje dwa kochane pupile, ale po kupkę nie.

Gość16.09.2020 6:22

@Karolina

Wypowiadając się na forum, sięgnij przedtem do słownika ortograficznego. To no boli.

Bolą natomiast oczy, kiedy czyta się takie wypowiedzi. Ale skoro miałaś do szkoły pod górkę, to nic dziwnego.

Gość16.09.2020 6:18

@Raper klasztorny

"każdy pies, będąc na świeżym powietrzu, w zasadzie nic innego nie robi, tylko się wypróżnia"

A co w tym takiego odkrywczego? Przecież gdzie i kiedy ma to robić, jak cały dzień siedzi zamknięty w króliczoku

Raper klasztorny15.09.2020 20:01

W Jastrzębiu oprócz ekspertów budowniczych, drogowych lub inwestycyjnych mieszkają również wybitni fizjolodzy ze specjalizacją kynologiczną. Dzięki owym znawcom możemy się dowiedzieć, że każdy pies, będąc na świeżym powietrzu, w zasadzie nic innego nie robi, tylko się wypróżnia. Przeciętny czworonóg wielkości popularnego yorka podczas jednego spaceru wytwarza ponad tonę odchodów. To przerażające! :)

Karolina15.09.2020 19:29

Panie Rafale to jest bardzo dobra inicjatywa, byli tam ludzie pełni ematii i miłości do swoich czworonogów, większość wypowiadających się tutaj "gości" nie dorasta ani tym osobą, ani tym psom do pięt.
Mam nadzieję tylko że nie wychowują w ten sposób swoich dzieci, bo aż żal.
Niestety pod różnym względami niektórzy "ludzie" w Jastrzębiu są daleko w tyle za innymi miastami.
No niestety mają co niektórzy nasrane w głowach, a czepiają się psów, od psa się rozłoży, a takim "ludziom" zostanie juz tylko hejt w internecie, bo nic innego nie potrafią
Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (27)