Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
17 września 2020

Obyło się bez ewakuacji. "Bomba" w ziemi

Obyło się bez ewakuacji. "Bomba" w ziemiZdjęcie archiwalne
fot. Policja.pl

Granat moździerzowy z czasów II wojny światowej to niebezpieczny niewybuch. W ostatnim czasie został znaleziony na terenie Jastrzębia. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców.

Dyżurny jastrzębskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację, że mieszkaniec, pracując w polu, znalazł „bombę”. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który potwierdził, że jest to niewybuch z czasów II wojny światowej.

- Granat moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Teren, na którym znajdował się niewybuch, zabezpieczali mundurowi. W czwartek znalezisko zostało przekazane saperom wojskowym, którzy zajęli się jego neutralizacją. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków oraz zamykania dróg – informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują, aby przypadku odnalezienia przedmiotów pochodzenia wojskowego nie wolno w żadnym wypadku podejmować samodzielnie jakichkolwiek działań na przykład, ruszania, rozkręcania, rozbijania. W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz osób znajdujących się w sąsiedztwie należy natychmiast powiadomić policję.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znaleziono niewybuchy. Obyło się bez ewakuacji Znaleziono niewybuchy. Obyło się bez ewakuacji

To mogło wybuchnąć. Obyło się bez ewakuacji To mogło wybuchnąć. Obyło się bez ewakuacji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Lol04.03.2021 19:19

Ciekawe co na tym gruzowisku mu rośnie ?

Gość18.09.2020 5:54

Nareszcie w tej upadającej osadzie górniczej byłoby trochę rozrywki.