Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
17 września 2020

Obyło się bez ewakuacji. "Bomba" w ziemi

Obyło się bez ewakuacji. "Bomba" w ziemiZdjęcie archiwalne
fot. Policja.pl

Granat moździerzowy z czasów II wojny światowej to niebezpieczny niewybuch. W ostatnim czasie został znaleziony na terenie Jastrzębia. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców.

Dyżurny jastrzębskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację, że mieszkaniec, pracując w polu, znalazł „bombę”. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który potwierdził, że jest to niewybuch z czasów II wojny światowej.

- Granat moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Teren, na którym znajdował się niewybuch, zabezpieczali mundurowi. W czwartek znalezisko zostało przekazane saperom wojskowym, którzy zajęli się jego neutralizacją. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków oraz zamykania dróg – informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują, aby przypadku odnalezienia przedmiotów pochodzenia wojskowego nie wolno w żadnym wypadku podejmować samodzielnie jakichkolwiek działań na przykład, ruszania, rozkręcania, rozbijania. W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz osób znajdujących się w sąsiedztwie należy natychmiast powiadomić policję.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Teść ukrył minę oraz naboje przeciwlotnicze w stodole Teść ukrył minę oraz naboje przeciwlotnicze w stodole

Pociski artyleryjskie i moździerzowe oraz granaty  w Jastrzębiu Pociski artyleryjskie i moździerzowe oraz granaty w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Lol04.03.2021 19:19

Ciekawe co na tym gruzowisku mu rośnie ?

Gość18.09.2020 5:54

Nareszcie w tej upadającej osadzie górniczej byłoby trochę rozrywki.