Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
21 września 2020

Można jechać autobusem za darmo

Można jechać autobusem za darmo
fot. MZK Jastrzębie

We wtorek będzie można jechać autobusem za darmo. Jednak jest pewien warunek - należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.  22 września jest Światowy Dzień bez Samochodu.

Wystarczy zabrać ze sobą dowód tożsamości i dowód rejestracyjny pojazdu, aby tego dnia pojechać autobusem... za darmo. Dotyczy to wszystkich linii MZK, przez cały dzień!

- Reguły są proste: dokumenty mają potwierdzić, że pasażer rzeczywiście zostawił samochód pod domem i wybrał komunikację miejską. Skorzystać może właściciel lub współwłaściciel pojazdu - informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Dzień bez Samochodu jest obchodzony w Polsce od 2002 roku. Organizacje ekologiczne, samorządy oraz przedsiębiorstwa komunikacji publicznej zachęcają, by tego dnia zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu, np. komunikacji miejskiej lub roweru.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobusy przewiozą mniej ludzi Autobusy przewiozą mniej ludzi

Obostrzenia epidemiczne w autobusach Obostrzenia epidemiczne w autobusach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Oko proroka22.09.2020 12:12

Pani prezydent w kampanii zapomniała powiedzieć że komunikacja będzie bezpłatna lecz tylko w tym dniu i tylko dla posiadaczy samochodów a źli ludzie mówią że skłamała

Jo.han..ys.22.09.2020 10:07

Mój znajomy powiedział że Jastrzębie umiera.Żadnych inwestycji i poprostu nic sie nie dzieje.Chce zmienić lokalizację na Żory.

Lowerboj22.09.2020 5:52

Cudowna inicjatywa.

Spakowałem rano wałówę, pożegnałem żonę i dzieci, i stanąłem na pętli w Szotkowicach w oczekiwaniu na jazdę pełną wrażeń. Najpierw przejechałem wzdłuż odbudowanej linii kolejowej do Wodzisławia, po której sunął Pendolino, potem przystanek był w strefie przemysłowej, która zapewnia mnóstwo nowych miejsc pracy dla jastrzębian, tuż obok znajdują się przepiękne siedziby ZUS i NFZ, a dalej miasteczko studenckie. Łza aż mi się w oku zakręciła na wspomnienie akademickich czasów. Ale szybko ochłonąłem, bowiem autobus zatrzymał się na nowoczesnym centrum przesiadkowym, tuż obok dworca PKP. Cóż to była za podróż. Miód.

Gość21.09.2020 18:50

Co za absurd. Dzień bez samochodu powinniśmy spędzać pieszo, inaczej będzie on Dniem jazdy Autobusem.

Generał Ogórcow21.09.2020 18:41

"musi mieć swojego rzecznika"

Moze wytlumaczy, czemu Krolowa Miasta i urzednicy w dzien darmowej komunikacji nie przesiedli sie do autobusu i zapelniaja parking.
Niech opowie ile czasu zajmuje kilkukilometrowa podroz z Bozej Gory do UM z pomoca MZK.

Lowerboj21.09.2020 11:48

@Generał Ogórcow

Nic to.

Ważne natomiast, że tak szacowna instytucja jak MZK musi mieć swojego rzecznika. Wszystko inne nie liczy się.

ehh21.09.2020 10:13

co za bzdura... robia wszystko, by zabic to miasto

Jo.han..ys.21.09.2020 9:12

Śmieszne są te władze Jastrzębia.Żory już 10 lat mają darmową komunikację.Żory jest miastem niezależnym od górnictwa i kopalnie nie pompują podatki.A w Jastrzębiu ,,bida''.

Generał Ogórcow21.09.2020 7:50

Komunikacja miejska w Jastrzebiu to dziadostwo najwieksze w calej Galaktyce.
Jest bo jest, nijak nie poprawia mobilnosci ludzi i, niestety, samochodu nie moze zastapic.

~Pieszy21.09.2020 7:30

Znowu dyskryminacja osób nie posiadających samochodu , opamiętajcie się urzędasy !!!

Pokaż wszystkie opinie (11)