Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
21 września 2020

Można jechać autobusem za darmo

Można jechać autobusem za darmo
fot. MZK Jastrzębie

We wtorek będzie można jechać autobusem za darmo. Jednak jest pewien warunek - należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.  22 września jest Światowy Dzień bez Samochodu.

Wystarczy zabrać ze sobą dowód tożsamości i dowód rejestracyjny pojazdu, aby tego dnia pojechać autobusem... za darmo. Dotyczy to wszystkich linii MZK, przez cały dzień!

- Reguły są proste: dokumenty mają potwierdzić, że pasażer rzeczywiście zostawił samochód pod domem i wybrał komunikację miejską. Skorzystać może właściciel lub współwłaściciel pojazdu - informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Dzień bez Samochodu jest obchodzony w Polsce od 2002 roku. Organizacje ekologiczne, samorządy oraz przedsiębiorstwa komunikacji publicznej zachęcają, by tego dnia zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu, np. komunikacji miejskiej lub roweru.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Objazd komunikacji miejskiej. Zamknięta ulica Warszawska Objazd komunikacji miejskiej. Zamknięta ulica Warszawska

Jastrzębianie coraz częściej kupują bilet przez komórkę Jastrzębianie coraz częściej kupują bilet przez komórkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Oko proroka22.09.2020 12:12

Pani prezydent w kampanii zapomniała powiedzieć że komunikacja będzie bezpłatna lecz tylko w tym dniu i tylko dla posiadaczy samochodów a źli ludzie mówią że skłamała

Jo.han..ys.22.09.2020 10:07

Mój znajomy powiedział że Jastrzębie umiera.Żadnych inwestycji i poprostu nic sie nie dzieje.Chce zmienić lokalizację na Żory.

Lowerboj22.09.2020 5:52

Cudowna inicjatywa.

Spakowałem rano wałówę, pożegnałem żonę i dzieci, i stanąłem na pętli w Szotkowicach w oczekiwaniu na jazdę pełną wrażeń. Najpierw przejechałem wzdłuż odbudowanej linii kolejowej do Wodzisławia, po której sunął Pendolino, potem przystanek był w strefie przemysłowej, która zapewnia mnóstwo nowych miejsc pracy dla jastrzębian, tuż obok znajdują się przepiękne siedziby ZUS i NFZ, a dalej miasteczko studenckie. Łza aż mi się w oku zakręciła na wspomnienie akademickich czasów. Ale szybko ochłonąłem, bowiem autobus zatrzymał się na nowoczesnym centrum przesiadkowym, tuż obok dworca PKP. Cóż to była za podróż. Miód.

Gość21.09.2020 18:50

Co za absurd. Dzień bez samochodu powinniśmy spędzać pieszo, inaczej będzie on Dniem jazdy Autobusem.

Generał Ogórcow21.09.2020 18:41

"musi mieć swojego rzecznika"

Moze wytlumaczy, czemu Krolowa Miasta i urzednicy w dzien darmowej komunikacji nie przesiedli sie do autobusu i zapelniaja parking.
Niech opowie ile czasu zajmuje kilkukilometrowa podroz z Bozej Gory do UM z pomoca MZK.

Lowerboj21.09.2020 11:48

@Generał Ogórcow

Nic to.

Ważne natomiast, że tak szacowna instytucja jak MZK musi mieć swojego rzecznika. Wszystko inne nie liczy się.

ehh21.09.2020 10:13

co za bzdura... robia wszystko, by zabic to miasto

Jo.han..ys.21.09.2020 9:12

Śmieszne są te władze Jastrzębia.Żory już 10 lat mają darmową komunikację.Żory jest miastem niezależnym od górnictwa i kopalnie nie pompują podatki.A w Jastrzębiu ,,bida''.

Generał Ogórcow21.09.2020 7:50

Komunikacja miejska w Jastrzebiu to dziadostwo najwieksze w calej Galaktyce.
Jest bo jest, nijak nie poprawia mobilnosci ludzi i, niestety, samochodu nie moze zastapic.

~Pieszy21.09.2020 7:30

Znowu dyskryminacja osób nie posiadających samochodu , opamiętajcie się urzędasy !!!

Gość21.09.2020 7:00

Przecież nie ma obowiązku posiadnaia przy sobie dokumentu takiego jak dowód rejestracyjny przy sobie.

Jako kierowca.

Skąd więc pewność, że pasażer autobusu legitymujący się dowodem rejestracyjnym, faktycznie pozostawił swój samochód przed domem i czy nie wypożyczył go na ten czas komuś innemu? Porażka jak mocna figura.