Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
21 września 2020

10-latek na hulajnodze zderzył się z autem

10-latek na hulajnodze zderzył się z autem
fot.pixabay

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę, kiedy 10-latek jadący na hulajnodze zderzył się z samochodem. Na szczęście nie doszło do tragedii. 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 14:35, wówczas do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju dotarła informacja o wypadku, jaki miał miejsce na ulicy Jasnej. 10-letnie dziecko jadące na hulajnodze zderzyło się z samochodem osobowym. Na miejsce natychmiast wezwano ratownictwo medyczne. 

- Kierowca, 35-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa 10-latkowi, na przyblokowym parkingu i doszło do potrącenia dziecka. Kierowca został ukarany mandatem. Chłopcu nic poważnego się nie stało - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji.

Policjanci apelują, aby dbać o bezpieczeństwo najmłodszych, szczególnie wtedy, kiedy przebywają oni w okolicach ulic. Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za niezapłaconą grzywnę 20 dni więzienia Za niezapłaconą grzywnę 20 dni więzienia

Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
terror emerytów23.09.2020 10:50

Oceniacie bez podstawowej wiedzy o okolicznościach. Jełopstwo.
A może była to "strefa zamieszkania" na której każdy, powtarzam KAŻDY poruszający się ma pierwszeństwo przed autem. Zakichana wieś emerytalna. Wszystko wam przeszkadza,,,,muzyka , śmiech , taniec...jakikolwiek przejaw spontaniczności czy nieskrywanej radości z życia jest tępiony przez bliskich śmierci strażników moralności..
Szkoda gadać....

pmk23.09.2020 10:21

dać tym policjantom hulajnogi, a co

Za co mandat?22.09.2020 18:12

Za głupotę, niefrasobliwość dzieciaka? Takich zderzeń będzie więcej. Dzieciarnia już wie, że wszyscy muszą im ustępować. Jak dzieciak na hulajnodze wpadnie na stojący samochód na parkingu, to też jest wina właściciela, bo mógł przewidzieć, że dzieciak będzie chciał pojeździć sobie na parkingu?

bbbb22.09.2020 9:00

Wprawdzie włączając się do ruchu(nawet na przyblokowym parkingu) kierowca ma obowiązek ustąpić również pieszym, ale też mam wątpliwości co do prawidłowości decyzji policjantów. Czy ten dzieciak dał w ogóle szansę temu kierowcy na właściwą reakcję. Przecież takiego 10-latka nawet nie widać zza innych zaparkowanych aut, a parking nie jest placem zabaw.

Lowerboj22.09.2020 5:47

@Te

"dzieciar przejeżdżał przez ulicę. Jechałem wolniutko, trąbiłem- nie reagowało!!!"

Co się dziwić? Skoro w uszach słuchawki, a na głowie kaptur. Poza tym w myślach ostatnie granie na konsoli.

Gość21.09.2020 19:06

Dokładnie podobną sytuację mieliśmy ostatnio na ul turystycznej. Mąż wyjeżdżał z miejsca parkingowego z pod bloku i nadjechało dziecko na hulajnodze wyczynowej z taką prędkością że o mały włos a doszło by do wypadku...

Te21.09.2020 14:16

dzieciary w ogóle nie patrzą, co się dzieje!!! Parking to nie jest miejsce do jazdy!!! Wczoraj miałem sytuację, że dzieciar przejeżdżał przez ulicę. Jechałem wolniutko, trąbiłem- nie reagowało!!! Nie patrzą!!! Taka prawda!!!

Polak21.09.2020 12:13

Przyblokowy parking traktuje się jak plac zabaw !!!

Emil z Godowa 21.09.2020 11:26

Kaj byli i w jakim stanie rodzice tego chłopca czy byli przebadani na okoliczność alkoholu i środków odurzających a jeżdżą na tych hulajnogach kaj popadnie a szofera niewinnego ukarali.

Gość21.09.2020 10:14

Myślę, że parking to nie jest miejsce na jeżdżenie na hulajnodze. U mnie pod blokiem dzieciaki całymi dniami jeżdżą w tą i z powrotem po parkingu zupełnie nie zwracając uwagi na samochody, wyjeżdżają zza zaparkowanych aut wprost pod koła... Kierowca w takiej sytuacji może zwyczajnie nie zdążyć zareagować, nawet przy minimalnej prędkości

Pokaż wszystkie opinie (11)