Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
22 września 2020

Górnicy nie doczekali się premiera. Co za górnictwo?

Górnicy nie doczekali się premiera. Co za górnictwo?
fot. pixabay

W poniedziałek minął termin, jaki działacze śląsko-dąbrowskiej Solidarności wyznaczyli premierowi Morawickiemu na podjęcie rozmów w sprawie górnictwa. Premier nie przyjechał na Śląsk.

Premier nie przybył na Śląsk, aby wziąć udział w rozmowach modernizacji branży górniczej.

- Morawiecki na Śląsk nie wybiera się, chociażby z tego powodu, że jest posiedzenie kierownictwa PiS - powiedział w poniedziałek Jacek Sasin w Radiu ZET.

Mateusz Morawiecki zajęty jest rozmowami w Warszawie na temat koalicji Zjednoczonej Prawicy. Jednak zamierza w najbliższym czasie przedstawić całościowy program dla terenów pogórniczych, nie tylko na Śląsku, ale i w regionach wydobycia węgla brunatnego. Zaznaczył, że ten program ma zawierać inwestycje i propozycje, co w zamian górnictwa, skorelowane z polityką energetyczną państwa. Sasin podkreślał, że ta polityka wynika z regulacji europejskich, których rząd nie jest w stanie zmienić.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie miejsca pracy poza górnictwem? Gdzie miejsca pracy poza górnictwem?

JSW działa na rzecz ONZ. Zrównoważony rozwój JSW działa na rzecz ONZ. Zrównoważony rozwój

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
Sołtys23.09.2020 21:26

Cenę węgla i popyt kształtuje rynek, tyle w temacie. Pozdrawiam górniczym pozdrowieniem.

Gość23.09.2020 14:43

kiedy strajkujemy to pszyjada

Rachunek jest prosty23.09.2020 14:01

Wszędzie tam, gdzie koszt wydobycia tony węgla jest wyższy od ceny jego sprzedaży, kopalnie należy zamknąć.

ola 23.09.2020 13:34

co bułeczki smakowały ......to teraz figa ale bez maku .

Piekasz23.09.2020 13:27

To ile bółek mam teras piec?

serrhyt23.09.2020 10:38

Co tak rozdziabili gęby ???
Morawiecki promował sie pod pomnikiem rzucając kwiaty z okna limuzyny na Zofiówce w dniu rocznicy porozumień jastrzębskich i wszyscy klaskali na stojąco.
Coś się zmieniło w sympatii do premiera ?
Czy w ogóle do "cudownego" PISu ?
Jesteście narzędziem dzięki któremu wprowadzany jest komunizm w tym kraju. Popieracie konusa który dzięki wam, pisowskim wyborcom, konsekwentnie realizuje swoje cele jednocześnie pomalutku likwidując wasz wpływ na jego działania...spryciarz.
Obudzicie się z ręką w nocniku...i wasze dzieci.

Gość23.09.2020 10:02

@Jo.han..ys.

Puk, puk. Kto tam?

Zmiany, mój drogi, zmiany.

Dyrzórny Zbuj23.09.2020 9:53

@Pis..topatolgia

"jesteśmy regionem który leży na węglu"

I co z tego? Jest kiepskiej jakości i w dodatku najdroższy na świecie. Jestemy też regionem, który leży na jądrze ziemi. Dlaczego więc do tej pory nikt nie wpadł na pomysł, żeby czerpać z tego ogrzewanie domów. Weź pomyśl.

Jo.han..ys.23.09.2020 9:34

Cichoooooo! Zostawcie górników JSW w spokoju.Oni maja węgiel koksowy ,który jest priorytetem dla UE.Także będą 13-ntki,14-ntki,W czasy pod gruszą,ołówkowe,żeszytowe,premie,500 + itd.. A wam zazdrośnicy nic do tego ...!

Pis..topatolgia23.09.2020 9:08

Do prawdomowny.... dobrze się mówi zlikwidować i zamknąć.... później będzie MZK bo też nie przynosi zysk później sklepy bo kto będzie kupować....za s tanów się co ty mówisz.. niestety jesteśmy regionem który leży na węglu. I to to jest największe zaludnienie o zatrudnienie dające pracę z jednej kopalni kilkunastu tys ludzi między innymi pewnie i to ty dzięki górnikowi masz chleb. I nie każdy górnik jest za pisem...

Pokaż wszystkie opinie (46)