Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
23 września 2020

Nikodem Matusiak nadal prezesem państwowej spółki

Nikodem Matusiak nadal prezesem państwowej spółki
fot. pixabay

Nikodem Matusiak nadal jest prezesem spółki firmy Inova z grupy KGHM. Mimo zapowiedzi wicepremiera Jacek Sasina, nie nastąpiła zmiana na tym stanowisku.

Po tym jak wyszło na jaw, że syn posła z formacji Prawo i Sprawiedliwość Grzegorza Matusiaka, jest prezesem spółki skarbu państwa, wicepremier Jacek Sasin zapowiedział skorygowanie tej decyzji.

- Nie będziemy w Ministerstwie Aktywów Państwowych tolerować nepotyzmu rozumianego w ten sposób, że ktoś dostaje intratne posady w spółkach, w radach nadzorczych tylko, dlatego, że jest rodziną jakiegoś polityka. Nie ma miejsca na tego typu działania. Jeśli nawet się tego typu sytuacje zdarzają, to będą korygowane. Będzie korygowana również jedną z decyzji, która w ostatnim czasie zapadła, dotycząca członka najbliższej rodziny jednego z posłów, która zapadła poza wiedzą ministerstwa, będzie ta decyzja korygowana - to mogę zadeklarować. Będę pilnował, żeby tego typu sytuacje nie miały miejsca - mówił Jacek Sasin, gość Roberta Mazurka w porannej rozmowie RMF FM .

Spółka firmy Inova z grupy KGHM poinformowała, że nie nastąpiły żadne zmiany na fotelu prezesa zarządu. 34-letni „ceniony ekspert górnictwa specjalizujący się w problematyce międzynarodowej przemysłu wydobywczego” nadal pełni funkcję prezesa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ciężarówka wywróciła się na wysypisku Ciężarówka wywróciła się na wysypisku

Nikodem Matusiak nie będzie prezesem Inova? Nikodem Matusiak nie będzie prezesem Inova?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Suweren26.09.2020 0:43

Polityka faktów - skąd to znam ???

Gość24.09.2020 17:02

Nic tylko się cieszyć, że ludzie z Jastrzębia obsadzają ważne stanowiska w Lubinie. Do tej pory to tylko nam krawaciarzy z Warszawy przysyłali, a w drugą stronę to nie działało.

do Al24.09.2020 16:54

Generalnie nikogo to nie obchodzi, a bynajmniej nie na tyle, żeby pisać o tym kolejny raz. Człowiek spełnia wszystkie określone prawem. Minister sprawdził dokumenty, a piszą o tym poważniejsze portale, no i okazało się, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Problem byłby gdyby złamane zostały obowiązujące procedury. Sprawa została zweryfikowana i okazło się, że doniesienia medialne się nie potwierdziły.

Al24.09.2020 11:27

Kogo to obchodzi?! Ludzie ogarnijcie się!

Gość24.09.2020 10:40

Nie po to ojciec rozdawał bułki, żeby syn szukał roboty poza spółkami skarbu państwa.

Gość24.09.2020 7:37

Nic mu nie zrobią. Na nowogrodzkiej zapadają decyzje, nie w map. Grzegorz dobry statysta górniczy do zdjęć z prezesem, więc trzeba nagrodzić wiernych. Głosujcie dalej na PiS, im się należy wszystko.

Gość24.09.2020 7:05

A kim ir sena co wisi non stop w zdroju na foci wybieracie od 20lat i co kasę bierze za nic co dla was zrobił a teraz go nie ma a ujawni się tradycyjnie jak będzie rok do wyborów.

rowerzysta24.09.2020 6:21

Tata chce dobrz dla synka. Ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Nepotyzm!

TPW24.09.2020 0:44

Nikos zajmij się światowym problemem covidiotów! Masz moje poparcie na twarz kampanii! Tata niech się zgłosi na ochotnika do testów wszelkich medykamentów na viruska. Świat i naród was potrzebuje!

Syn Taty24.09.2020 0:40

Do Generał Ogórków:
Ja lubięm takie środowisko o którym piszesz...
Nie będem zbierał butelków...fryzura mnie nie pozwala.

Pokaż wszystkie opinie (35)