Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
23 września 2020

Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepsze

Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepsze
fot. pixabay

Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepiej służyły użytkownikom, ponieważ zostaną poprawione, udoskonalone. Właśnie rozpoczęła się ich przebudowa.

– Chcemy połączyć wszystkie ścieżki rowerowe, tak by rowerzysta mógł bez problemu i płynnie przejechać przez całe miasto. Dodatkowo wprowadzamy korekty w niektórych miejscach, by poprawić bezpieczeństwo – tłumaczy Jarosław Piechaczek, jastrzębski oficer rowerowy.

Są to kolejne działania mające poprawić, jakość dróg dla rowerzystów, a tym samym podwyższyć bezpieczeństwo użytkowania.  Prace te są rozłożone na kilka etapów. Już wykonano fragmenty ścieżek przy Carrefourze, dzięki której przejazd rowerem jest bezpieczniejszy. Przy ulicy Jagiełły trwa przebudowa chodnika i budowa ciągu pieszo-rowerowego. Zaś na wysokości wlotu od ulicy Moszczenickiej wykonano wcinkę umożliwiającą swobodny dojazd do ścieżki rowerowej. Poprawiono także wjazd z ulicy Cichej na drogę dla rowerów. Podobne roboty budowlane już niedługo rozpoczną się przy ulicy Broniewskiego.

Wspomniane inwestycje kosztowały w sumie 200 tysięcy złotych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny

Żelazny Szlak Rowerowy - zobacz dokładną mapę Żelazny Szlak Rowerowy - zobacz dokładną mapę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Już niedługo....28.09.2020 4:40

Powstaną przy naszych trasach rowerowych,hotele,baseny,pola golfowe,lotnisko dla prywatnych awionetek i helikopterów,kilka piętrowych parkingów i nowoczesne centrum sportowe że stadionem i boiskami i aqaparkiem
Nasza pani "switFocia" zmienia wizerunek miasta.

ehh25.09.2020 22:26

juz widze jak jedziesz rowerem z usmiechem do pracy, zamiast samochodem, kiedy wieje, pada... w strone pawlowic i bzia sa sciezki, a zjazd ze sciezki na os. 6 w strone garazy/drogi na moszczenice - swietna sprawa :)

rowerzysta24.09.2020 6:19

Najwyższy czas odchodzić od samochodów tam, gdzie to możliwe. Rowery to przyszłość! Nie niszczą środowiska, nie trzeba stać w korkach, wszędzie łatwo można zaparkować. Tak trzymać! Zachodnie państwa już dawno to zrozumiały.

sól w oku.24.09.2020 0:35

Fju fju dzięki tym mega inwestycjom do miasta przybędzie szejk arabski na rowerze i zbuduje nowe hotele,lotnisko,nowy most na al.Piłsudskiego,kilka pól golfowych obok pól golfowych wybuduje pola naftowe.A co miasto stawia na turystykę ???? mówiła o tym szefowa.

Rowerowiec23.09.2020 21:53

W stronę Pawłowic i Bzia coś zróbcie.

Gość23.09.2020 18:09

Znowu mącisz Proroku z bożej łaski.

stasiu 23.09.2020 13:24

bardzo dobrze że to rozwijają, żelazny szlak pokazał jakie jest zapotrzebowanie na ułatwienie życia rowerzystom.

Kwadrat23.09.2020 12:53

A ulica cicha?

zenek23.09.2020 12:50

oby były z kostki, bo po gładkim asfalcie to już mi się nie chce jeżdzić

Pałac Federacji23.09.2020 11:59

Największa przeszkoda to fragmentarycznie ścieżki i upieranie się urzędników, że muszą one być wzdłuż ulic.

Pokaż wszystkie opinie (11)