KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
Wesele w Dąbrówce
25 września 2020

Policja poszukiwała dwóch małych chłopców

Policja poszukiwała dwóch małych chłopców
fot. Policja.pl

Dużo strachu najadła się mam i babcia dwóch 6-letnich chłopców, którzy podczas spacerów zniknęli im z pola widzenia. Zdesperowane kobiety powiadomiły policję.

- Do działań zaangażowano wszystkie policyjne patrole. Już po 30 minutach 6-latkowie zostali odnalezieni w miejscu zamieszkania jednego z chłopców. Mundurowi w trakcie rozmowy z dziećmi ustalili, iż chłopcy wspólnie wpadli na pomysł, aby pójść do domu bez opiekunów, ponieważ uważają, że za dużo wymaga się od nich dyscypliny i posłuszeństwa. Opowiedzieli, jak to wykorzystali chwilę nieuwagi mamy i babci, a następnie schowali się za drzwi jednego ze sklepów - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Opisana sytuacja jest dobrą okazją, aby przypomnieć opiekunom dziecka, że należy się nim odpowiednio opiekować. Najmłodsi natomiast powinni wiedzieć, że nie mogą ufać obcym, nie przyjmować od nich prezentów ani innych słodyczy, w żadnym wypadku nie wsiadać do samochodu. Małe dzieci powinny wiedzieć jak się nazywają i gdzie mieszkają. Ułatwia to potem odnalezienie rodziców. Najmłodsi powinni być uczeni, że w razie jakichkolwiek problemów mają szukać pomocy u policjanta.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Krzyki przed komendą policji. Policjanci interweniowali Krzyki przed komendą policji. Policjanci interweniowali

Pobili i okradli 50-latka na osiedlu 1000-lecia Pobili i okradli 50-latka na osiedlu 1000-lecia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość26.09.2020 17:40

Nowy komendant załamał się jak zobaczył statystyki Jastrzębia.

To nie babci, a dzieciakom należy się 26.09.2020 10:12

kara. Przywołanie do porządku i konsekwencje karne. Nie można pozostawić tego bez kary dla dzieciaków.