Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
25 września 2020

Czy jastrzębska policja zmieni adres?

Czy jastrzębska policja zmieni adres?
fot. KMP Jastrzębie

Od lat toczą się dyskusję na tym, aby Komenda Miejska Policji, mieszcząca się w bloku przy ulicy Śląskiej, otrzymała nową siedzibę. W grę wchodzi ulica Północna, na wysokości Prokuratury Rejonowej. 

Radni chcą zintensyfikować działania mające na celu budowę siedziby Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu. Chcą również, aby miasto pomogło przy realizacji tego zadania. Wniosek takiej treści został przyjęty podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

Ewentualne przeniesienie Policji, to na razie sprawa przyszłości, na co zwracał uwagę radny Jarosław Potępa, zasiadający w Komisji Bezpieczeństwa i Samorządu Terytorialnego.

- Na razie jeszcze nie ma ani jednej złotówki na tą komendę, poza ruchem miasta, które zdecydowało się przeznaczyć działkę na ten cel. Aby tak się stało musi powstać plan restrukturyzacji, jak na razie nie ma takich planów, co do jastrzębskiej policji - wyjaśniał radny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za niezapłaconą grzywnę 20 dni więzienia Za niezapłaconą grzywnę 20 dni więzienia

Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu Kobieta potrącona przez samochód. Ranna w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Jastrzębiak28.09.2020 22:41

A szkola podstawowa nr 7 na Kaszubskiej dalej będzie stała pusta? Tak tylko podpowiadam:)

BiedRyl28.09.2020 13:50

Na Śląskiej mogła by powstać izba wytrzeźwień. Burmistrzowa marudzi, że ni ma piniondza a Izba to żyła złota.

TW28.09.2020 10:24

Budynku na ul. Ślaskiej 12 nie sposób już modernizować, a czasy się zmieniają. Tam po prostu jest ciasno, brakuje miejsca zarówno dla funkcjonariuszy, pracowników jak i petentów. Pomysł z lokalizacją w pobliżu Prokuratury jak najbardziej trafny, ze względu na fakt bieżącej współpracy. Idealnym rozwiązaniem byłaby lokacja budynku komendy w pobliżu prokuratury i sądu.

jola28.09.2020 4:58

Nowa komenda powinna powstać w miejscu dworca PKS.

***** ***27.09.2020 22:17

To Jastrzębie posiada Policję ? Dziwne żadnych patroli na ulicach nie widać.Cymbały na Piłsudskiego się ścigają i strzelają z tłumików i nikt nic z tym nie robi.A to tylko mała część problemów tego miasta,które jest już na dnie. Brawo radni,brawo Pani prezydent.

xx26.09.2020 22:31

pieniądze na budowę komendy przeznaczyć na onkologie a na nierobów którym wiecznie mało i cieżko !!

Mieszkaniec sjz26.09.2020 20:46

POLICJI w Jastrzębiu Zdroju nic się nie należy!!!

Gość26.09.2020 14:59

A naszym policjantom jest tak potrzebny ta nowa komenda policji jak pani lekkich obyczajów majtki.Modlą się co tydzień żeby nigdy nie powstała nowa komenda bo będą mieli urwanie bata i dodatkowe obowiązki. Zrobią im wytżeźwiałkę z prawdziwego zdarzenia i będą musileli ze wszyskich okolicznych powiatów zwozić nawalonych typów po interwencjach domowych lub innych rozróbach a do tej pory jak brakło miejsca na Jastrzębskich bohaterów weekendowych w jastrzębskiej guberni to wywozili do innego powiatu.

BiedRyl26.09.2020 9:34

Najpierw konkurs, składający się z 10 etapów. Później konsultacje. Następnie kolejne wybory. I znowu konkurs, bo pierwszy już jest nieaktualny. Jazda, jazda!

Tomek 25.09.2020 18:48

Zbierzcie najpierw kasę na koszenie traw

Pokaż wszystkie opinie (19)