Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
29 września 2020

W Jastrzębiu wszczepiono rozrusznik serca

W Jastrzębiu wszczepiono rozrusznik serca
fot. WSS 2 Jastrzębie

W jastrzębskim szpitalu po raz pierwszy wszczepiono rozrusznik serca. Dzięki temu pacjenci z poważnymi problemami kardiologicznymi otrzymują szansę na drugie życie.  

W poniedziałek w pracowni hemodynamiki jastrzębskiego szpitala po raz pierwszy wszczepiono rozrusznik serca. Zabieg wykonywał dr hab. n. med. Adam Sokal - specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, który będzie wspierał specjalistów WSS2. Stymulator serca to urządzenie służące do elektrycznego pobudzania jego rytmu, powodującego skurcze i regulującego pracę serca. Służy pacjentom, cierpiącym na nieregularną pracę tego ważnego organu. Często jego wszczepienie jest zabiegiem ratującym życie.  

- Do tej pory pacjenci przyjmowani do oddziału i wymagający pilnej implantacji takiego urządzenia musieli być transportowani do okolicznych szpitali, wiązało się to zawsze z dyskomfortem oraz pewnym ryzykiem dla pacjentów. Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość kontroli kardiostymulatorów w ramach poradni przyszpitalnej. Do tej pory pacjenci naszego regionu, najczęściej w podeszłym wieku, musieli odbywać podróże (przynajmniej raz w roku) do ośrodków w Katowicach lub Zabrzu - mówi lek. Łukasz Otremba.

Lekarze specjaliści Oddziału Kardiologiczno-Wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu, zajmują się pacjentami z dolegliwościami z zakresu chorób sercowo-naczyniowych oraz medycyny wewnętrznej. Od  2017 roku mają możliwość pełnej diagnostyki układu krążenia oraz leczenia tzw. ostrych zespołów wieńcowych, czyli np. zawałów serca, dzięki nowoczesnej pracowni hemodynamiki wyposażonej w dwupłaszczyznowy angiograf, który jest niezwykle zaawansowany technologicznie. Ponadto w ramach kardiologii funkcjonuje pododdział intensywnego nadzoru kardiologicznego, który pozwala w sposób szybki i skuteczny leczyć incydenty sercowo-naczyniowe bezpośrednio zagrażające życiu.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gosc02.10.2020 17:35

Super, Dużo zdrowia dla Mamy Emilki

Koko29.09.2020 19:39

wszczepiono super ale czy jeszcze działa ? Przecież to wszystko z chin ?!

EMILIA29.09.2020 19:06

Mamo Oliwio jak dobrze że już jesteś z nami w domu. Bo ja córka Emilia i tata Piotr bardzo Cię kochamy.
Teraz już mocno możemy objąć Cię za szyję i głośno powiedzieć: ?Niech twoje serce teraz sto lat bije?

Gość29.09.2020 12:59

A kiedy pojawi się na tych terenach jakiś rozrusznik gospodarki?

lapany29.09.2020 12:24

Brawo przijada z USA po rozrusznik zeby wszczepic

Ewa29.09.2020 12:22

Nareszcie. Teraz niech zajmą się onkologią.

Koko29.09.2020 8:55

50 lat temu wszczepiali gdzie indziej.